Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  . Organ rejestrujący pojazd może ustalić dla indywidualnego pojazdu dopuszczalną prędkość niższą niż określona w art. 20, jeżeli jest to uzasadnione konstrukcją lub stanem technicznym pojazdu. (...)

 • Strefa "Tempo 30". Ograniczą prędkość w miastach?

  jest poprawa bezpieczeństwa. W Polsce wciąż ginie w wypadkach niewspółmiernie wielu pieszych. Eksperci podkreślają, że w przypadku możliwej kolizji z udziałem osoby niechronionej bezpieczna prędkość

 • Zmiany w przepisach dla kierowców surowsze dla piratów i pijanych

  przepisach. Projekt zmian w prawie zakłada, że kierowcom, który przekroczą dozwoloną prędkość o 50 km/h, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeśli mimo (...)

 • Porada prawna na temat prędkość

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prędkość, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Taryfikator mandatów 2011: jaka kara za szybką jazdę?

  rozmowie z e-prawnik.pl Jerzy Pomianowski z Instytutu Transportu Samochodowego. Tłumaczy on, że piraci drogowi nadal będą przekraczać prędkość, a ostrożni kierowcy nie zdecydują się jeździć (...)

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  : analogowy lub cyfrowy.  Uprawnione osoby do kontroli zapisów urządzenia rejestrującego samoczynnie prędkość jazdy, czas jazdy i czas postoju, obowiązkowe przerwy i czas odpoczynku zaopatrzeni (...)

 • Pojazd wolnobieżny

  u Ruchu Drogowym to pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, pojazd wolnobieżny

 • Wykroczenie nadmiernej prędkości na drodze

  : "Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów na obszarze zabudowanym wynosi 60 km/h. Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h". wykroczenie (...)

 • Przekroczenie prędkości stwierdzone fotoradarem

  Przekroczyłem prędkość o 5 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50km/h. Jeśli fotoradar zrobiłby mi zdjęcie w tym momencie to do ilu dni mam prawo czekać na wyjaśnienie wykroczenia, (...)

 • Prawo telekomunikacyjne. Rząd zmienia przepisy

  , prędkość, transmisja, dane

 • Nowa metoda na mandaty na autostradzie

  rejestrowana na bramkach, gdzie pobierane są opłaty. Na podstawie tych danych można wyliczyć średnią prędkość na określonym odcinku – tłumaczy w rozmowie z e-prawnik.pl Ewa Łydkowska, rzecznik (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kolizja Drogowa Proszę o pomoc

  Dzień dobry. Prosił bym o pomoc, poradę co w takiej sytuacji mnie czeka i jakie mam szanse wygrać tą sprawę. Mianowicie dnia 02.06.2011r miałem (...)

 • Późne żółte światło i zbyt duża prędkość do wychamowania.

  Witam mam na imie Waldek. Chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa żółtego światła na którym nie mogę wychamować gdyż mogłoby to spowodować (...)

 • Pomocy!

  Witam, ostatnio miałam wypadek samochodowy. Podkreśle, ze nigdy wcześniej nie miałam, żadnej styczności z policja a tym bardziej z jakimkolwiek wypadkiem, (...)

 • Nazwana sprawcą, jednak również poszkodowana

  Witam! Przed zadaniem pytania chciałabym nakreślić sytuację, która miała miejsce kilka dni temu. Jest to notatka wysłana na polecenie PZU. Dla wyjaśnienia, (...)

 • Umowa telekomunikacyjna

  Witam. Moim dostawcą Internetu od kilku lat był jeden z czołowych providerów w Polsce. Do tej pory korzystałem z prędkości 1 mbit/s za pośrednictwem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane