Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  . Organ rejestrujący pojazd może ustalić dla indywidualnego pojazdu dopuszczalną prędkość niższą niż określona w art. 20, jeżeli jest to uzasadnione konstrukcją lub stanem technicznym pojazdu. (...)

 • Strefa "Tempo 30". Ograniczą prędkość w miastach?

  jest poprawa bezpieczeństwa. W Polsce wciąż ginie w wypadkach niewspółmiernie wielu pieszych. Eksperci podkreślają, że w przypadku możliwej kolizji z udziałem osoby niechronionej bezpieczna prędkość

 • Zmiany w przepisach dla kierowców surowsze dla piratów i pijanych

  przepisach. Projekt zmian w prawie zakłada, że kierowcom, który przekroczą dozwoloną prędkość o 50 km/h, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeśli mimo (...)

 • Porada prawna na temat prędkość

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prędkość, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Taryfikator mandatów 2011: jaka kara za szybką jazdę?

  rozmowie z e-prawnik.pl Jerzy Pomianowski z Instytutu Transportu Samochodowego. Tłumaczy on, że piraci drogowi nadal będą przekraczać prędkość, a ostrożni kierowcy nie zdecydują się jeździć (...)

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  : analogowy lub cyfrowy.  Uprawnione osoby do kontroli zapisów urządzenia rejestrującego samoczynnie prędkość jazdy, czas jazdy i czas postoju, obowiązkowe przerwy i czas odpoczynku zaopatrzeni (...)

 • Pojazd wolnobieżny

  u Ruchu Drogowym to pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, pojazd wolnobieżny

 • Wykroczenie nadmiernej prędkości na drodze

  : "Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów na obszarze zabudowanym wynosi 60 km/h. Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h". wykroczenie (...)

 • Przekroczenie prędkości stwierdzone fotoradarem

  Przekroczyłem prędkość o 5 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50km/h. Jeśli fotoradar zrobiłby mi zdjęcie w tym momencie to do ilu dni mam prawo czekać na wyjaśnienie wykroczenia, (...)

 • Prawo telekomunikacyjne. Rząd zmienia przepisy

  , prędkość, transmisja, dane

 • Nowa metoda na mandaty na autostradzie

  rejestrowana na bramkach, gdzie pobierane są opłaty. Na podstawie tych danych można wyliczyć średnią prędkość na określonym odcinku – tłumaczy w rozmowie z e-prawnik.pl Ewa Łydkowska, rzecznik (...)

 • Ten system ma zatrzymać piratów drogowych

  , e-prawnik.pl przekroczenie prędkości, czerwone światło, kierowca, drogi, prędkość, pirat drogowy

 • Zmiany w ruchu drogowym

  , ruchu, drogowym, drogowego, limit, prędkości, dozwolona, prędkość, mieście, miastach

 • Nowy sposób na piratów drogowych i mandaty

  stała prędkość dopuszczalna. Na takiej podstawie obliczona zostanie średnia prędkość przejazdu. Możliwe będzie ustalenie, czy kierowca jechał za szybko. Oznacza to, że jeśli na całym (...)

 • Koniec bezkarności na zagranicznych drogach

  .  Główne przewinienia objęte nowymi zasadami to: - nadmierna prędkość, - jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, - niezapinanie pasów bezpieczeństwa

 • Nowe testy na prawo jazdy 2011 - sprawdź zmiany

  , NieB. ciągnika rolniczego, którego konstrukcja ogranicza prędkość do 25 km/h orazprzyczepy (przyczep) dostosowanej do przewozu osób, TakC. pojazdu wolnobieżnego oraz przyczepy (przyczep

 • Ponad 4.500 osób ginie na drogach rocznie

  umiejscowiony byłby w Inspekcji Transportu Drogowego – to odciążyłoby także funkcjonariuszy policji. uporządkowanie w zakresie definicji urządzenia kontrolującego prędkość czy też przepisów (...)

 • Kontrola w zakresie przewozu drogowego

  prędkość jazdy, czas jazdy i postoju. Protokół kontroli Ustaleń stanu faktycznego dokonuje się na podstawie zebranych w toku kontroli dowodów. Z przeprowadzonych czynności kontrolnych sporządza (...)

 • Zabrane prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

  szansę powodzenia, jeśli z dokumentów sporządzonych przez policję wynika, iż przekroczył Pan dozwoloną prędkość o dokładnie 50 km/h lub mniej. W przeciwnym razie decyzja została wydana (...)

 • Orzeczenie Sądu Grodzkiego a punkty karne

  . wykroczenie, prędkość, przekroczenie, mandat, punkty, karne, sąd, grodzki, postępowanie

 • Egzamin na prawo jazdy 2015 - będzie trudniej?

  biegi powinny być włączone zanim pojazd osiągnie prędkość 50 km/h. Jeśli chodzi o pozostałe kategorie, to egzaminowany powinien utrzymywać prędkość obrotową silnika w zakresie zielonego (...)

 • Zatrzymanie auta do kontroli przez służbę celną

  dokumentów – m.in. wypisu z licencji, karty opłaty drogowej, zapisu urządzenia rejestrującego samoczynnie prędkość jazdy, czas jazdy i czas postoju, obowiązkowe przerwy i czas odpoczynku. służba (...)

 • Opryskiwanie roślin

  ; wilgotność względna powietrza jest nie mniejsza niż 60 % i prędkość wiatru nie przekracza 3 m/s,  powierzchnia upraw, na której stosuje się środek ochrony roślin, wynosi co najmniej 5 (...)

 • Przekroczysz prędkość o 50 km/h - stracisz prawo jazdy

  w podpisanej w czwartek przez prezydenta nowelizacji ustawy Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw. Kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o co najmniej 50 km/h w obszarze zabudowanym

 • Autostradą pojedziemy 140 km na godzinę

  karnymi dopiero wtedy, gdy np. jadąc autostradą wskazówka na liczniku przekroczy 141km/h. e-prawnik.pl autostrada, dopuszczalna prędkość, mandat, punkty karne, przekroczenie prędkości

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  pojazdów (Dz.U. z 19 maja 2009 Nr 74 poz. 634). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl zmiana prawa, maksymalna prędkość, faktury, e-faktura, urlop ojcowski, stawki VAT, VAT 2011, internet, czas pracy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kolizja Drogowa Proszę o pomoc

  Dzień dobry. Prosił bym o pomoc, poradę co w takiej sytuacji mnie czeka i jakie mam szanse wygrać tą sprawę. Mianowicie dnia 02.06.2011r miałem (...)

 • Późne żółte światło i zbyt duża prędkość do wychamowania.

  Witam mam na imie Waldek. Chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa żółtego światła na którym nie mogę wychamować gdyż mogłoby to spowodować (...)

 • Pomocy!

  Witam, ostatnio miałam wypadek samochodowy. Podkreśle, ze nigdy wcześniej nie miałam, żadnej styczności z policja a tym bardziej z jakimkolwiek wypadkiem, (...)

 • Nazwana sprawcą, jednak również poszkodowana

  Witam! Przed zadaniem pytania chciałabym nakreślić sytuację, która miała miejsce kilka dni temu. Jest to notatka wysłana na polecenie PZU. Dla wyjaśnienia, (...)

 • Umowa telekomunikacyjna

  Witam. Moim dostawcą Internetu od kilku lat był jeden z czołowych providerów w Polsce. Do tej pory korzystałem z prędkości 1 mbit/s za pośrednictwem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane