Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zadaszenie balkonu

  umów stanowiących czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu w formie prawem przewidzianej. zarząd, czynności, nieruchomość, wspólnota mieszkaniowa, zgłoszenie, pozwolenie

 • Markiza na balkonie

  zamontowana do ściany zewnętrznej budynku (a jest to część wspólna), wymagana jest zgoda wspólnoty mieszkaniowej. markiza, balkon, zadaszenie, urządzenie, prawo budowlane, pozwolenie, zgłoszenie

 • Kierujący pojazdami

  wymagane szkolenie; 4) zdała egzamin państwowy wymagany do uzyskania pozwolenia. 3. Pozwolenie na kierowanie tramwajem jest wydawane na okres 5 lat, nie dłużej jednak niż na okres (...)

 • Porada prawna na temat pozwolenie na zadaszenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozwolenie na zadaszenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)

  .  4. Przepisy ust. 3 stosuje się odpowiednio do przeniesienia pozwolenia na wniosek osoby, na którą, w drodze decyzji, pozwolenie na utworzenie uczelni niepublicznej zostało (...)

 • Pozwolenie wodnoprawne a prawa właścicieli sąsiednich działek - opinia prawna

  właściciela działki, gdyż rurociąg leży na jego terenie? Czy na działce o powierzchni 3700 m2, gdzie rurociąg o średnicy fi 0,8m jest na gruncie i fizycznie zajmuje 80 m2, będę mógł (...)

 • Posiadanie broni

  odwetu - wtedy może uzyskać pozwolenie na broń w celu ochrony osobistej. Z kolei Nowak jest sportowcem w związku z czym może ubiegać się o pozwolenie na broń w celach sportowych). (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  jest wystarczające do rozpoczęcia budowy. Można też znaleźć gospodarstwo ze starymi zniszczonymi zabudowaniami. Ze względu na zły stan nie podniosą one znacząco ceny działki. Zamiast o pozwolenie (...)

 • Na jakich warunkach następuje zwrot VAT za materiały budowlane?

  dysponowania nieruchomością na cele budowlane oraz kiedy potrzebne jest pozwolenie na budowę?Kolejnym warunkiem zwrotu jest posiadanie:prawa do dysponowania nieruchomością na cele (...)

 • Wymogi prawne dla usytuowania tymczasowego obiektu budowlanego - opinia prawna

  i na tej podstawie może wydać zgodę na usytuowanie budynku na nieruchomości. Pozwolenie na budowę W świetle powyższego należy uznać, iż mimo tego, że kiosk nie jest (...)

 • Pozwolenie na budowę a zwrot VAT

  wskazuje, iż na prace z ich wykorzystaniem nie było konieczne pozwolenie na budowę, można stać przy stanowisku, że były to prace remontowe, na które zgodnie z ustawą o zwrocie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane