Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stworzenie ganku przy nieruchomości budynkowej

  Czy stworzenie ganku przy nieruchomości budynkowej jest traktowane jako budowa, na wykonanie której konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę? Kiedy w ustawie jest mowa o robotach budowlanych

 • Zabudowa siedliskowa - opinia prawna

  budowę na działce, która ma 1,07 ha. Czy te 10 ha musi być w tej samej gminie, czy mogą być 4 km dalej, niż działka, na której będę budować? Na jak długo trzeba wydzierżawić (...)

 • Legalizacja samowoli budowlanej

  charakter szykany wobec osoby, z którą urzędnik jest w odrębnym konflikcie. Przede wszystkim z opisu stanu faktyczne wynika, że wykonywał Pan prace, na które powinien był Pan uzyskać pozwolenie (...)

 • Porada prawna na temat pozwolenie na wybudowanie ganku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozwolenie na wybudowanie ganku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązkowa kontrola obiektów budowlanych, czyli czy wykorzystujesz budynek zgodnie z pozwoleniem na jego użytkowanie?

  podstawie pozwolenia na budowę wydanego po dniu 10 lipca 2003 roku, na rozpoczęcie użytkowania których wymagane jest uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. W jaki sposób (...)

 • Brak tytułu prawnego do nieruchomości a legalizacja samowoli budowlanej - opinia prawna

  budowlanej na wypadek niemożności udowodnienia, że wybudowanie garażu nastąpiło na podstawie wymaganego pozwolenia na budowę (budynek zostanie bowiem wówczas uznany za (...)

 • Zmiana warunków zabudowy

  pozwolenie na budowę domku zawierał zgłoszenie oczyszczalni wraz z planem jej usytuowania na działce i ew. projektem technicznym wykonawcy oczyszczalni? Czy muszę najpierw wystąpić o (...)

 • Budowa na dzierzawionej nieruchomości

  budowę, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane i decyzji o pozwoleniu na budowę. pozwolenie na budowę, budynek mieszkalny, prawo obligacyjne, (...)

 • Budynek gospodarczy a pozwolenie na budowę

  , który dotyczy budynków gospodarczych) pozwala na wybudowanie większej ilości dwuciestopięciometrowych budynków gospodarczych na działce, przy czym na każde 500 m2 działki mają (...)

 • Samowola budowlana

  przeprowadzane budowy (w pozwoleniu na budowę można na przykład zobowiązać inwestora do ustanowienia nadzoru autorskiego nad szczególnie skomplikowaną budową). Te restrykcje zostały (...)

 • Odległość ogrodzenia od pasa drogowego

  wysokości powyżej 2,20 m. W zasadzie wystarczające było sprawdzenie projektu, na który zostało wydane pozwolenie na budowę lub dokonane zgłoszenie. Art. 4 ustawy o drogach publicznych, (...)

 • Wybudowanie ogrodzenia

  przeciętną miarę (art. 144 kodeksu cywilnego). rozgraniczenie, nieruchomości, ogrodzenie, immisje, budowa, wysokość, pozwolenie,

 • Sposób na uniknięcie rozbiórki

  Pana sytuacji wszelkich wymaganych dokumentów. Zgodnie z prawem budowlanym do wybudowania garażu niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na budowę takiego garażu. Wybudowanie garażu bez uzyskania (...)

 • Ogrodzenie terenu budowy

  obiektem przeznaczonym do czasowego trakcie realizacji robót budowlanych, na które nie jest potrzebne pozwolenie na budowę, jednakże nie wyłącza to zastosowania art. 30 ust. 1 pkt. 3, (...)

 • Wybudowanie domku dla dzieci a pozwolenie na budowę

  uzyskać pozwolenie na budowę. Ewentualnych odstępstw od tej reguły uzyskiwania pozwolenia na budowę należy szukać w przepisach ustawy Prawo budowlane, a konkretnie w art. 29-31. Wskazano (...)

 • Podatek od sprzedanej nieruchomości

  grunt ma charakter rolny, posiadam warunki zabudowy (w których jest stwierdzenie, że na gruncie może być wybudowane siedlisko) oraz ważne pozwolenie na budowę, która zresztą została (...)

 • Budowa ogrodzenia

  gruntu ornego sąsiada. Czy powinienem uzyskać na to zgodę sąsiada i gminy? Wybudowanie ogrodzenia nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Jednakże zgodnie z art. 30. 1 ustawy Prawo (...)

 • Wybudowanie altany a pozwolenie na budowę

  Czy wybudowanie altany wymaga uzyskania pozwolenia na budowę? Zgodnie z art. 29. 1ustawy Prawo budowlane pozwolenia na budowę nie wymaga budowa: 2) wolno stojących parterowych budynków

 • Pozwolenie na budowę a balaszany budynek

  Pytanie dotyczy \" blaszaka \".Jak to jest z pozwoleniem na postawienie blaszaka . Czy wymagane jest pozwolenie na budowe ? Jeżeli jest to blaszak gospodarczy to nie wystarczy zgłoszenie ? (...)

 • Budowa bliźniaka

  możliwość, czy gmina wyda pozwolenie na budowę bliźniaka, a może taki dom nie ma statusu domu jednorodzinnego. Jak kształtują się przepisy i ograniczenia odnośnie budowy bliźniaków? Ustawa (...)

 • Wybudowanie boiska szkolnego a pozwolenie na budowę

  ; wybudowanie, boiska, szkolnego, pozwolenie, budowę

 • Kara za prowadzenie inwestycji bez pozwolenia

  umową na wykonanie oczyszczalni. Wykonawca oczywiście wiedział o braku pozwolenia, gdyż sam przygotowywał dokumenty do ich uzyskania. Inwestor po wręczeniu zaliczki naciskał na wykonawcę z (...)

 • Obiekt gospodarczy - pozwolenie na budowę

  Mam działkę rekreacyjną, na której stoi domek letniskowy drewniany na podmurówce i podpiwniczenie pod częścią. Oczywiście była zgoda na budowę i to jest sprawa zamknięta. Chcę obok (...)

 • Zmiana wysokości udziałów we wspólnocie

  współwłaściciele udzielili im takiej zgody. Na tej podstawie uzyskali oni pozwolenie budowlane na budowę garaży, wybudowali je a następnie uzyskali potwierdzenie przyjęcia obiektu do (...)

 • Pozwolenie na budowę domu

  Jaki dom mogę zbudować na własnościowej działce rekreacyjnej bez pozwolenia na budowę? Co do zasady budowa wszystkich obiektów wymaga uzyskania pozwolenia. W drodze wyjątku budowa niektórych

 • Budowa garażu blaszanego

  uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Zaliczenie go do kategorii budynków lub budowli ma tu znaczenie drugorzędne. Podatek od nieruchomości na należy umieszczać m. in. od budynków i ich (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Samowola budowlana_

  Zaklad energetyczny bez mojej zgody wybudowal na mojej dzilce budowlanej stacje transformatorowa oraz czesc linni przasylowej i slup wirowy. o jaka wysokosc (...)

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)

 • samowola budowlana

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)

 • Dom na działce rodziców

  Zamierzam wybudowac dom na działce rodziców, pozwolenie na budoę zostało wydane na ojca jako właścicela działki Budowę bedę finansował sam w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane