Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wybudowanie ogrodzenia

  przeciętną miarę (art. 144 kodeksu cywilnego). rozgraniczenie, nieruchomości, ogrodzenie, immisje, budowa, wysokość, pozwolenie,

 • Sposób na uniknięcie rozbiórki

  Pana sytuacji wszelkich wymaganych dokumentów. Zgodnie z prawem budowlanym do wybudowania garażu niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na budowę takiego garażu. Wybudowanie garażu bez uzyskania (...)

 • Ogrodzenie terenu budowy

  obiektem przeznaczonym do czasowego trakcie realizacji robót budowlanych, na które nie jest potrzebne pozwolenie na budowę, jednakże nie wyłącza to zastosowania art. 30 ust. 1 pkt. 3, (...)

 • Porada prawna na temat pozwolenie na wybudowanie ganku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozwolenie na wybudowanie ganku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wybudowanie domku dla dzieci a pozwolenie na budowę

  uzyskać pozwolenie na budowę. Ewentualnych odstępstw od tej reguły uzyskiwania pozwolenia na budowę należy szukać w przepisach ustawy Prawo budowlane, a konkretnie w art. 29-31. Wskazano (...)

 • Podatek od sprzedanej nieruchomości

  grunt ma charakter rolny, posiadam warunki zabudowy (w których jest stwierdzenie, że na gruncie może być wybudowane siedlisko) oraz ważne pozwolenie na budowę, która zresztą została (...)

 • Budowa ogrodzenia

  gruntu ornego sąsiada. Czy powinienem uzyskać na to zgodę sąsiada i gminy? Wybudowanie ogrodzenia nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Jednakże zgodnie z art. 30. 1 ustawy Prawo (...)

 • Wybudowanie altany a pozwolenie na budowę

  Czy wybudowanie altany wymaga uzyskania pozwolenia na budowę? Zgodnie z art. 29. 1ustawy Prawo budowlane pozwolenia na budowę nie wymaga budowa: 2) wolno stojących parterowych budynków

 • Pozwolenie na budowę a balaszany budynek

  Pytanie dotyczy \" blaszaka \".Jak to jest z pozwoleniem na postawienie blaszaka . Czy wymagane jest pozwolenie na budowe ? Jeżeli jest to blaszak gospodarczy to nie wystarczy zgłoszenie ? (...)

 • Budowa bliźniaka

  możliwość, czy gmina wyda pozwolenie na budowę bliźniaka, a może taki dom nie ma statusu domu jednorodzinnego. Jak kształtują się przepisy i ograniczenia odnośnie budowy bliźniaków? Ustawa (...)

 • Wybudowanie boiska szkolnego a pozwolenie na budowę

  ; wybudowanie, boiska, szkolnego, pozwolenie, budowę

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Samowola budowlana_

  Zaklad energetyczny bez mojej zgody wybudowal na mojej dzilce budowlanej stacje transformatorowa oraz czesc linni przasylowej i slup wirowy. o jaka wysokosc (...)

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)

 • samowola budowlana

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)

 • Dom na działce rodziców

  Zamierzam wybudowac dom na działce rodziców, pozwolenie na budoę zostało wydane na ojca jako właścicela działki Budowę bedę finansował sam w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane