Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Budowa domku letniskowego

  Posiadam działkę budowlaną, jednak budynku mieszkalnego nie zamierzam stawiać. Chciałbym postawić tam mały domek letniskowy na trelinkach (bez stałego fundamentu). Czy potrzebne jest pozwolenie (...)

 • Wybudowanie domku dla dzieci a pozwolenie na budowę

  Witam. Chciałbym wybudować na mojej działce mały domek dla dzieci. Czy dla rozpoczęcia takiej inwestycji jest wymagane pozwolenie na budowę? Zasadniczo przed rozpoczęciem budowy, (...)

 • Budowa domku rekreacyjnego

  powyższego wynika, iż na budowę planowanego przez Pana/Panią domku rekreacyjnego musi uzyskać Pan/Pani pozwolenie na budowę. pozwolenie na budowę, działka budowlana, domek (...)

 • Porada prawna na temat pozwolenie na domek holenderski

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozwolenie na domek holenderski, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Budowa domu. Pozwolenie będzie zbędne

  , które chcą postawić na swojej działce np. piętrowy domek. W niektórych sytuacjach pozwolenie będzie nadal konieczne. Zostanie ono w przypadku m.in. budynków wyższych (...)

 • Pozwolenie na budowę na działce rolnej

  Mam działkę rolną, chcę na niej wybudować domek letniskowy. Czy na budowę każdego domku muszę mieć pozwolenie? Należy uznać, że domek letniskowy jest budynkiem w rozumieniu (...)

 • legalizacja samowoli budowlanej.

  do użytku wykonanego obiektu. (…). Postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na użytkowanie na podstawie art. 42 pr. bud. nie ograniczało kręgu stron postępowania jedynie do inwestora (...)

 • Domek narzędziowy

  zagospodarowania terenu na podstawie decyzji o warunkach zabudowy (tak też stanowi art. 4 ust. 2 ustawy). Kwestię czy na działce może być postawiony domek gospodarczy regulują przepisy (...)

 • Domek na działce leśnej

  się wymogu: polegajacego na tym, że co najmniej jedna działka sąsiednia, dostępna z tej samej drogi publicznej, jest zabudowana w sposób pozwalający na określenie wymagań dotyczących (...)

 • Nieokreślony charakter zabudowy

  Na działce rolnej stoi domek drewniany, nie osadzony w ziemi tylko stojący na palach. Nie ma pozwolenia na zabudowę - nie występowaliśmy o nie, bo ustawa "Prawo budowlane" z 1994r. (...)

 • Dom letniskowy

  Czy na działce oznaczonej w ewidencji gruntów jako leśna można wybudować dom letniskowy? Czy na budowę takiego domu muszę ubiegać się o pozwolenie? Jakie są maksymalne dopuszczalne (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane