Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Procedury budowlane

  posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, oraz decyzji o pozwoleniu na budowę lub rozbiórkę określa wzory: Wniosek o pozwolenie na budowę (...)

 • Samowolna budowa

  Pan X wybudował na swojej działce dom w roku 2006, postawiony w miejsce odkrytej wiaty zadaszonej na granicy z sąsiadem. 9 lat temu uzyskał zgodę na piśmie na postawienie (...)

 • Prawo budowlane czeka na zmiany

  milczącej zgody na użytkowanie (brak sprzeciwu administracji) zostanie skrócony do 14 dni (obecnie jest 21). W przypadku inwestycji podlegających procedurze pozwolenia na budowę, takich, jak (...)

 • Porada prawna na temat pozwolenie na budowe wiaty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozwolenie na budowe wiaty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wystarczy zgłoszenie w miejsce pozwolenia na budowę

  , to można przystąpić do prac. Jaki obiekt można będzie postawić na działce bez pozwolenia na budowę? Tak można będzie zbudować parterowe budynki gospodarcze, wiaty i altany nie będą (...)

 • Nowelizacja ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowalne - ułatwienia dla inwestorów?

  wykaz obiektów budowlanych, które mogą zostać oddane do użytku na podstawie zawiadomienia o zakończeniu budowy, a nie jak wcześniej miało to miejsce na podstawie decyzji o pozwoleniu (...)

 • Obowiązek uzyskania pozwolenia na użytkowanie

  budowlanego należy uzyskać ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie, m. in. jeżeli:  na wzniesienie obiektu budowlanego jest wymagane pozwolenie na budowę i (...)

 • Samowola budowlana karana opłatą, nie rozbiórką - projekt zmian w prawie budowlanym

  zrezygnowano z określenia „nie wpływania na zmianę wyglądu w odniesieniu do otaczającej zabudowy na terenie miast”. Zezwolono jednakże na remont instalacji gazu płynnego (...)

 • Postawienie wiaty otwartej, służącej jako zabezpieczenie dla samochodu przed deszczem

  zaliczona do obiektów małej architektury. Jednakże zgodnie z ustawą: Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa: 2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i (...)

 • Skład węgla na nieruchomości sąsiedniej

  Sąsiad na działce obok (ogólne przeznaczenie budowlane jak to na wsi) założył skład z węglem. Problem jest z tym, że dowozi czasami 2 tiry węgla na tydzień przez co przejeżdża blisko (...)

 • Pozwolenie na budowę na gruncie rolnym

  Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać pozwolenie na budowę na gruncie rolnym? W przedstawionym przypadku należy przede wszystkim doprowadzić do zmiany przeznaczenia gruntu na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Samowola budowlana_

  Zaklad energetyczny bez mojej zgody wybudowal na mojej dzilce budowlanej stacje transformatorowa oraz czesc linni przasylowej i slup wirowy. o jaka wysokosc (...)

 • Garaż blaszany-formalności

  Witam! Postanowiłam na własnej posesji postawić garaż blaszany na samochód osobowy, wiem już o tym ze trzeba mieć pozwolenie, zadzwoniłam do starostwa (...)

 • Sasiadowi przeszkadzaja okna

  Wbudowałem dom około 10 lat temu. Nie wykończyłem go bo brakło kasy. Dom od paru lat ma okna i zamkniety. Zamierzałem go teraz wytynkować i powoli (...)

 • Pytanie do osób, które wybudowały lub brały udział w budowie PARKINGU STRZEŻONEGO

  Witam Mam dosyć ważne dla mnie pytanie do osób prowadzących już parking strzeżony. Prawo Budowlane w Art 29.1 pkt 10) określa ilość miejsc parkingowych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane