Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spór z sąsiadem o ustawienie budynku i ogrodzenia - opinia prawna

  powstrzymania się od pewnych działań. Przykładem immisji negatywnej jest tamowanie (przeszkadzanie) przenikania na nieruchomości sąsiednie fal radiowych, światła, powietrza czy widoku na skutek (...)

 • Pozwolenie na budowę a balaszany budynek

  Pytanie dotyczy \" blaszaka \".Jak to jest z pozwoleniem na postawienie blaszaka . Czy wymagane jest pozwolenie na budowe ? Jeżeli jest to blaszak gospodarczy to nie wystarczy zgłoszenie (...)

 • Budowa ze starym pozwoleniem na budowę

  szerokości 3 m, przyległym do granicy działki, wysokość i wymiar równoległy do tej granicy, nie większe niż w budynku istniejącym na sąsiedniej działce.  budowa, pozwolenie (...)

 • Porada prawna na temat pozwolenie na budowe na granicy sasiada

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozwolenie na budowe na granicy sasiada, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odbiór domu wybudowanego niezgodnie z pozwoleniem

  dokonać odbioru domu, należy najpierw dokonać legalizacji samowoli budowlanej. Do użytkowania obiektu budowlanego, na którego wzniesienie jest wymagane pozwolenie na budowę, można przystąpić, (...)

 • Okna i drzwi na granicy działki

  ; Jeżeli na sąsiedniej działce w odległości od 1,5 m do 3 m od granicy istnieje budynek ze ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych albo wydano decyzję o pozwoleniu na budowę (...)

 • Budynek gospodarczy a odległość od sąsiada

  zagospodarowania przestrzennego albo nie jest możliwe zachowanie odległości, o której mowa w pkt 2, ze względu na rozmiary działki. Jeżeli na sąsiedniej działce:w odległości od 1,5 (...)

 • Odległość budynku od ogrodzenia

  zabudowana, lecz uzyskał on już pozwolenie na budowę, z którego wynika, że budynek będzie usytuowany bliżej granicy. W obu sytuacjach odległość obu budynków od granicy musi (...)

 • Odległości w prawie budowlanym

  . Jeżeli na sąsiedniej działce: w odległości od 1,5 m do 3 m od granicy istnieje budynek ze ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych albo wydano decyzję o pozwoleniu na budowę (...)

 • Zgoda sąsiada na rozbudowę budynku

  na mojej działce, to z pewnością powodować będzie pogorszenie ciągów kominowych u sąsiada. Zaproponowałem podwyższenie komina sąsiada (choć w połowie chyba i mojego?) na własny koszt, (...)

 • Rozbiórka domu

  właściwemu organowi, w którym należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania tych robót. Jeżeli natomiast do rozbiórki nie jest wymagane pozwolenie na budowę, ponieważ na budowę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sasiadowi przeszkadzaja okna

  Wbudowałem dom około 10 lat temu. Nie wykończyłem go bo brakło kasy. Dom od paru lat ma okna i zamkniety. Zamierzałem go teraz wytynkować i powoli (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • płot w granicy a dom sąsiada

  Wiatm Sprawa przedstawia sie nastepująco, Czy można postawic płot poniżej 220 cm-czyli taki 215cm,bezpośrednio pod czyimiś oknami.Sasiad ma dom w (...)

 • Kto jest właścicielem działki?

  Chcę kupić działkę budowlaną. Ostatnio znalazłem w internecie informację, że Księga Wieczysta nie określa kwestii własności działki (nie musi). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane