Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wznowienie robót budowlanych

  pewne prace to czy pozwolenie na budowę zachowało ważność? W jakiej sytuacji straciłoby ono ważność? Gmina (finansuje ona budowę) naciska na nas (straż), żeby jak (...)

 • Remont hali handlowej

  obowiązujące w Polsce prawo budowlane, jest to, iż roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Zasada ta dotyczy zarówno (...)

 • Czy na wyburzenie ścianki działowej potrzebne jest pozwolenie na budowę?

  uzyskania pozwolenia na budowę ani zgłoszenia.(…) Sąd podziela ocenę organu administracyjnego, iż montaż ścianki działowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę ani (...)

 • Opinia prawna na temat pozwolenie na budowę kurnika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozwolenie na budowę kurnika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Termin wydania dziennika budowy

  Otrzymałem pozwolenie na budowę, lecz starostwo nie chce dać mi dziennika budowy (podbić i nadać numer) twierdząc, że muszą minąć 2 tygodnie od otrzymania tzw. zwrotek pism (informacji (...)

 • Strefy ochronne dla linii energetycznych

  , kanalizacyjnych, gazowych, cieplnych i telekomunikacyjnych) wymaga, zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, pozwolenia na budowę. Roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie (...)

 • Kontynuowanie budowy na granicy

  W latach 80-tych zostało wydane pozwolenie na budowę budynku gospodarczego. Wykonano fundamenty, przy czym jedna ze ścian tego budynku miała stanowić tzw. ścianę graniczną. Na (...)

 • Stwierdzenie zgodności dokumentu z oryginałem

  , 1 egzemplarza dla organu wydającego pozwolenie na budowę i 2 egzemplarzy dla inwestora. Przepis nie rozróżnia poszczególnych egzemplarzy na kopie lub oryginały. Wydaje (...)

 • Pozwolenie na budowę przy zmianie inwestora

  Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę w grudniu 2005. Nie rozpoczął robót budowlanych. Przed upływem 2 lat od uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę (art.37 prawa budowlanego) (...)

 • Kto jest stroną postępowania w/s wydania decyzji pozwolenia na budowę?

  swój udział w postępowaniu. W toku postępowania można wskazywać wszelkie nieprawidłowości w złożeniu wniosku o pozwolenie na budowę, podnosić niezgodność używania nieruchomości (...)

 • Pozwolenie na budowę

  warunki zabudowy, przez współwłaściciela działki i ewentualnie odwołamy się od decyzji.Czy nie koliduje ze sobą fakt ,ze warunki zabudowy będą wydane na jednego ze współwłaścicieli, a o pozwolenie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)

 • Dom na działce rodziców

  Zamierzam wybudowac dom na działce rodziców, pozwolenie na budoę zostało wydane na ojca jako właścicela działki Budowę bedę finansował sam w (...)

 • Garaż blaszany-formalności

  Witam! Postanowiłam na własnej posesji postawić garaż blaszany na samochód osobowy, wiem już o tym ze trzeba mieć pozwolenie, zadzwoniłam do starostwa (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane