Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Decyzja nieważna z mocy prawa a unieważnienie

  pozwalającą na budowę wydano w ogóle bez żadnej decyzji uzgadniającej warunki zabudowy, albo gdy wydano ją na podstawie decyzji wydanej, ale nieważnej. Czy z art. 11 ustawy o ochronie (...)

 • Pozwolenie na budowę

  warunki zabudowy, przez współwłaściciela działki i ewentualnie odwołamy się od decyzji.Czy nie koliduje ze sobą fakt ,ze warunki zabudowy będą wydane na jednego ze współwłaścicieli, a o pozwolenie (...)

 • Inicjatywa wszczęcia postępowania przez INB

  budowlanego zamiennego i decyzji o pozwoleniu na wznowienie robót budowlanych, - zawiadamianie przez inwestora o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót, na które wymagane jest pozwolenie (...)

 • Porada prawna na temat pozwolenie na budowę kurnika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozwolenie na budowę kurnika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Związanie organu wyrokiem WSA

  W kilku odrębnych postępowaniach odmówiono m.in. wznowienia postępowania o pozwolenie na budowę na wniosek strony, oraz wszczęcia postępowania o unieważnienie tego pozwolenia (...)

 • Plan zagospodarowania a pozwolenie na budowę

  budowlanego pozwolenie na budowę może być wydane po uprzednim przeprowadzeniu postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko, wymaganego przepisami o ochronie środowiska (...)

 • Warunki postawienia billboardu

  około 5-6 billboardów. Czy muszę uzyskać pozwolenie na budowę, aby postawić w tym miejscu billboardy? W przypadku braku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, jakie (...)

 • Pozwolenie na wyburzenie zabytkowego budynku

  stosunku do obiektów budowlanych oraz obszarów niewpisanych do rejestru zabytków, a objętych ochroną konserwatorską na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, pozwolenie (...)

 • Pozwolenie na budowę niezgodne z wzzt

  strony jednak, jeśli zaczął obowiązywać na danym terenie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, to organ wydający pozwolenie na budowę  powinien dodatkowo porównać decyzję (...)

 • Obiekt tymczasowy

  takiego kiosku pozwolenie na budowę. pozwolenie na budowę, tymczasowy obiekt budowlany, zgłoszenie, kiosk uliczny

 • Kto jest uczestnikiem procesu budowlanego?

  podstawowych obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego należy: reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniem na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)

 • Dom na działce rodziców

  Zamierzam wybudowac dom na działce rodziców, pozwolenie na budoę zostało wydane na ojca jako właścicela działki Budowę bedę finansował sam w (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Garaż blaszany-formalności

  Witam! Postanowiłam na własnej posesji postawić garaż blaszany na samochód osobowy, wiem już o tym ze trzeba mieć pozwolenie, zadzwoniłam do starostwa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane