Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spór z sąsiadem o ustawienie budynku i ogrodzenia - opinia prawna

  to właśnie tą drogą Pani obecny sąsiad uzyskał pozwolenie na usytuowanie swojego domu. Dopuszczalność wzniesienia ogrodzenia lub podestu Budowa ogrodzeń między prywatnymi posesjami zasadniczo (...)

 • Procedury budowlane

  oddziaływania na środowisko, robót budowlanych wykonywanych przy obiekcie budowlanym wpisanym do rejestru zabytków (do wniosku o pozwolenie na budowę należy dołączyć pozwolenie (...)

 • Odbiór domu wybudowanego niezgodnie z pozwoleniem

  kontroli organ zawiadomi Pana w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania. Inwestor jest obowiązany uczestniczyć w obowiązkowej kontroli w wyznaczonym terminie. pozwolenie na budowę, legalizacja, samowola

 • Porada prawna na temat pozwolenie budowa okna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozwolenie budowa okna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wyburzenie ścianki działowej

  , działowa, remont, przebudowa, roboty budowlane, zgłoszenie, pozwolenie

 • Altana w pracowniczym ogródku działkowym

  , budowa musi być też zgodna z przepisami prawa budowlanego. Działka może być wyposażona w altanę, szklarnię, tunel foliowy, okna inspektowe, studnię, sieć wodociągową i sieć elektryczną, (...)

 • Wymogi prawne dla usytuowania tymczasowego obiektu budowlanego - opinia prawna

  instancji jest starosta. Pozwolenie na budowę wydawane jest w formie decyzji administracyjnej - decyzja ta upoważnia inwestora do rozpoczęcia budowy. Do wniosku o pozwolenie na budowę należy (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  architektoniczno-budowlanej, do którego składamy wniosek i który wydaje decyzje o pozwolenie na budowę, jest starostwo lub gmina. Jeżeli złożone przy wniosku o pozwolenie na budowę (...)

 • Od fundamentu aż po dach, czyli jak wybudować swój dom zgodnie z prawem

  . 2003 r., Nr 207, poz. 2016 ze zmianami). prawo budowlane, pozwolenie na budowę, budowa systemem gospodarczym, inwestor, wykonawca, roboty budowlane, zgodność z prawem, oddanie do użytkowania

 • Pozwolenie na budowę a zwrot VAT

  restrykcyjnie do spełniania warunków skorzystania ze zwrotu i mogą twierdzić, że pozwolenie było konieczne już w momencie nabywania materiałów. Pozwolenie na budowę to decyzja administracyjna (...)

 • Stawki Vat na roboty i materiały budowlane - opinia prawna

  nim jest bądź nie jest. Załącznik nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług poz. 161 Dostawa, budowa, remont lub przebudowa budynków mieszkalnych (PKOB11) i ich części, z wyjątkiem lokali użytkowych

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Wymiana okien

  Czy mogę w mieszkaniu bedącym moją własnością lecz znajdującym się w bloku spółdzielczym wymienić okna na inne niż były poprzednio? Konkretnie (...)

 • Sasiadowi przeszkadzaja okna

  Wbudowałem dom około 10 lat temu. Nie wykończyłem go bo brakło kasy. Dom od paru lat ma okna i zamkniety. Zamierzałem go teraz wytynkować i powoli (...)

 • Garaż blaszany-formalności

  Witam! Postanowiłam na własnej posesji postawić garaż blaszany na samochód osobowy, wiem już o tym ze trzeba mieć pozwolenie, zadzwoniłam do starostwa (...)

 • Wstrzymanie budowy za odbudowanie ściany ? Aspekty prawne

  Witam mam ciągły problem z urzędnikami ze Starostwa. Najpierw 60dni czekałem na pozwolenie, które uważam że cudem załatwiłem (kazali mi przedstawić (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane