Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  w sprawie. Rozdział 2. PozewArt. 187. § 1. Pozew powinien czynić zadość warunkom pisma procesowego, a nadto zawierać:  1) dokładnie określone żądanie, a w sprawach (...)

 • Braki formalne pozwu o ustalenie

  stan faktyczny - czy pozew o wstąpienie w stosunek najmu to jest to samo co pozew o ustalenie wstąpienia? Jeśli dobrze napisałem tytuł pozwu (pozew o wstąpienie w stosunek najmu) tylko (...)

 • Pozew i pozew wzajemny

  Przesłany został do mnie pozew o dochodzenie wierzytelności kredytowych. W pouczeniu napisano: Pozwany może złożyć odpowiedź na pozew, jak również pozew wzajemny. Odpowiedź na pozew (...)

 • Porada prawna na temat pozew

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozew, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Termin ostateczny (zawity) w pozwie wzajemnym

  najwcześniejszą - a więc dokonaną już na wstępie postępowania - koncentrację materiału dowodowego poddawanego pod osąd. Podsumowując powyższe – w takim wypadku wniesienie po terminie odpowiedzi (...)

 • Obligatoryjny charakter odpowiedzi na pozew

  odpis pozwu), pozwany jest obowiązany do wniesienia odpowiedzi na pozew w terminie dwutygodniowym od otrzymania pozwu. W odpowiedzi na pozew strona pozwana jest obowiązana podać wszystkie twierdzenia

 • Odpowiedź na pozew a sprzeciw od wyroku zaocznego

  od dnia otrzymania pozwu. Odpowiedź na pozew wniesiona po terminie podlega zwrotowi. Jak więc wynika z w/w przepisów, jeżeli odpowiedź na pozew została przez Pana skutecznie wniesiona, wówczas (...)

 • Tryb zwykły i upominawczy

  to nie będzie miało zastosowania. Jednym słowem, przy tej kwocie żądania nie musicie Państwo składać pozwu na formularzu, ani w postępowaniu upominawczym, ani w zwykłym). Każdy pozew powinien (...)

 • Odpowiedź na pozew o alimenty

  takiego pisma jest właśnie odpowiedź na pozew, którą co do zasady kieruje się do sądu przed pierwszą rozprawą. W procesie o alimenty nie jest jednak wykluczone skierowanie pisma do sądu także (...)

 • Rozwód - co trzeba wiedzieć, rozważając ubieganie się o rozwód?

  wyłącznie winny rozkładu, nie może być traktowane samo w sobie jako pozostające w sprzeczności z zasadami współżycia społecznego.   Gdzie należy złożyć pozew rozwodowy? Pozew (...)

 • Odpowiedź na pozew

  pozew, pismo procesowe, pierwsza rozprawa, sąd, postępowanie, zniesienie wspólnoty majątkowej, ustanowienie rozdzielności majątkowej

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  z niej przez Janinę K. Janina K., powołując się na umowę dotyczącą podziału rzeczy do korzystania oraz prawo współwłasności, złożyła do sądu pozew o zaniechanie utrudnień w korzystaniu (...)

 • Jak uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym?

  zostać załączone w oryginałach - w innym przypadku sąd może zwrócić pozew na podstawie przepisu art. 130 k.p.c. Czy pozew należy złożyć na formularzu? Nie zawsze. Otóż zależy (...)

 • Treść odpowiedzi na pozew

  przytoczonych okoliczności, podpis strony albo jej przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika, wymienienie załączników. Odpowiedz na pozew, podobnie jak pozew jest szczególnym (...)

 • Odpowiedź na pozew rozwodowy

  pozwany może przed pierwszą rozprawą wnieść odpowiedź na pozew. Zatem ten okres może być różny w zależności od rodzaju postępowania i decyzji o wyznaczeniu sprawy. Przed pierwszą rozprawą (...)

 • Obowiązek odpowiedzi na pozew

  opisywanej sytuacji mógł zarządzić wniesienie odpowiedzi na pozew. Zgodnie z art. 166 wyżej powołanej ustawy, przewodniczący może z ważnej przyczyny (np. z powodu złego stanu zdrowia) przedłużyć (...)

 • Odpowiedź na pozew w postępowaniu rozwodowym

  przewodniczący może zarządzić przed pierwszą rozprawą wniesienie odpowiedzi na pozew lub także w miarę potrzeby wymianę przez strony dalszych pism przygotowawczych, przy czym oznaczy porządek składania (...)

 • Jak wszcząć postępowanie przed sądem?

  . 1964 r., Nr 43, poz. 296, ze zmianami) postępowanie, nieprocesowe, proces, wniosek, pozew, opłaty, koszty, biuro podawcze, dziennik podawczy, wniesienie pozwu, odpisy, załączniki

 • Rozwód a zniesienie wspólności majątkowej

  wydania prawomocnego wyroku rozwodowego. Ważne jest przy tym, by pozew o zniesienie wspólności wnieść wcześniej niż pozew o rozwód. Pozew o zniesienie wspólności wnosi się do sądu (...)

 • Powództwa wzajemne w sprawie alimentacyjnej

  Jeżeli ojciec wniósł do sądu pozew o obniżenie alimentów, to czy matka może wnieść pozew o podwyższenie alimentów? Czy można to zrobić od razu, czy należy zaczekać, a jeżeli tak, to (...)

 • Wniesienie cofniętego wcześniej pozwu

  pozew i czy powód wyraził zgodę. Jeżeli pozew został cofnięty przed pierwszą rozprawą, to można go wnieść ponownie. Jeżeli jednak nastąpiło to później, to należy zwrócić uwagę (...)

 • Fachowiec źle wykonał swoją pracę-jak domagać się odszkodowania?

  , musiałby Pan wnieść pozew przed upływem dwóch lat od powstania szkody. Jeśli termin ten jeszcze nie upłynął, pozew należy wnieść do sądu rejonowego (a jeśli wartość przedmiotu (...)

 • Arbitraż przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych przy PIIT

  sporządzić pozew? Pozew powinien być sporządzony na piśmie i zawierać: imię i nazwisko lub nazwę powoda i pozwanego, adresy ich miejsca zamieszkania lub siedziby, a także numery telefonów, (...)

 • Pora na arbitraż z prawdziwego zdarzenia

  nie postanowiły inaczej, w terminie wyznaczonym przez sąd polubowny, powód powinien wnieść pozew, a pozwany może złożyć odpowiedź na pozew. Do pozwu i odpowiedzi na pozew strony mogą (...)

 • Odpowiedź na pozew rozwodowy

  treści odpowiedzi na pozew, to powinna zawierać stanowisko Pana w zakresie żądań zawartych w pozwie, poczynionych zarzutów. Co do sposobu formułowania odpowiedzi na pozew pod względem formalnym (...)

 • Pozew na urzędowym formularzu

  złożyć od razu z pozwem i ile ona wynosi? Pozew na formularzu uproszczonym należy złożyć jeżeli przepis szczególny tak stanowi. Pozew na formularzu należy wnieść jeżeli powód dochodzi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Pozew o rozwód

  Prosze o pomoc, z mezem nie mieszkam od roku-musiałam się wyprowadzic-a własciwie uciec w nocy z domu, glownie z powodu alkocholu i awantur-zreszta (...)

 • Wycofanie się z rozwodu

  Zlożyłam pozew o rozwod. Jednak postanowiliśmy z mężem jeszcze spróbować raz. Czy muszę składać jakieś wnioski aby wycofać pozew? Nie wpłacalam (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane