Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uzupełnienie pozwu w postępowaniu gospodarczym

  uproszczony należy to zrobić na formularzu. Zgodnie z art. 505[2] kpc pozew, odpowiedź na pozew, sprzeciw od wyroku zaocznego i pismo zawierające wnioski dowodowe wnoszone w postępowaniu (...)

 • Dochodzenie spłaty z weksla w postępowaniu nakazowym

  ; weksel, postępowanie nakazowe, pozew, niejawne, posiedzenie, dłużnik, wierzyciel, wezwanie do wykupu, klauzula wykonalności, egzekucja, postępowanie odrębne, nakaz zapłaty, czek, termin, uproszczony (...)

 • Postępowanie uproszczone - kiedy można je zastosować?

  uproszczonym pozew, odpowiedź na pozew, sprzeciw od wyroku zaocznego i pismo zawierające wnioski dowodowe powinny być sporządzone na urzędowych formularzach.   Ponadto przewidziano także (...)

 • Porada prawna na temat pozew uproszczony

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozew uproszczony, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Transgraniczne łączenie spółek kapitałowych

  na to zgodę;w przypadku połączenia transgranicznego nie ma zastosowania uproszczony tryb łączenia;po dniu połączenia niedopuszczalne jest uchylenie albo stwierdzenie nieważności uchwały o

 • Byłam nagrywana przez mojego męża bez mojej zgody.

  właściwość sądu.  § 2. Pozew może zawierać wnioski o zabezpieczenie powództwa, nadanie wyrokowi rygoru natychmiastowej wykonalności i przeprowadzenie rozprawy w nieobecności powoda (...)

 • Dochodzenie zaległych rat czynszu

  przedmiotem najmu. Powód ma prawo wybrać sąd właściwy. Od dochodzonej kwoty można żądać odsetek ustawowych. Należy też pamiętać, aby własnoręcznie podpisać pozew oraz opłacić (...)

 • Powództwo o ustalenie prawa

  materiału faktycznego i dowodowego oraz wyjaśnienia wszystkich istotnych okoliczności sporu), a nie jedynie zapytania do sądu. ustalenie prawa, powództwo, postępowanie cywilne, pozew, strona, pozwany

 • Proces cywilny ma być szybszy i prostszy

  uproszczony, asystenci sędziów

 • Kodeks spółek handlowych (art. 491-527)

  516[18]. § 1. Spółka może wystąpić do sądu, do którego został wniesiony pozew o uchylenie albo stwierdzenie nieważności uchwały, z wnioskiem o wydanie postanowienia zezwalającego (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak dorwac dłuznika

  Pracowałam w firmie państwowej. gdzie podżerowałam koledze pożyczkę mieszkaniową. On jej nie spłacił, a jednocześnie zwolnił się z pracy. Spłaciłam (...)

 • Pozew o zapłatę

  Kochani, może ktoś z Was mi pomoże... W roku 2004 "znajomy" pomógł mi w uzyskaniu kredytu. Wtedy to ustnie umówiliśmy się na zapłatę (...)

 • Pozwy

  Witam, proszę o podpowiedzi w nastepujacych sprawach: - dług ( niezapłacone f-ry ) na 11 tys zł pozew zwykły czy uproszczony - dług dla s.c. na (...)

 • Kiedy postępowanie uproszczone??

  Witam, czy w przypadku domagania się zwrotu kosztów poniesionych na remont z powodu rękojmi za wady ukryte. Można wnioskować o tryb uproszczony?? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane