Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obligatoryjny charakter odpowiedzi na pozew

  odpis pozwu), pozwany jest obowiązany do wniesienia odpowiedzi na pozew w terminie dwutygodniowym od otrzymania pozwu. W odpowiedzi na pozew strona pozwana jest obowiązana podać wszystkie twierdzenia

 • Ustalenie miejsca zameldowania

  następnie zostanie wysłany pozew. ustalenie, miejsca, zameldowania, pozew, cywilny

 • Uzupełnienie pozwu

  Złożyłam pozew sądowy i powołując się na świadków, nie podałam ich adresów (nie znałam ich), a w jednym przypadku nie znałam nazwiska świadka. Jeszcze nie otrzymałam zawiadomienia o (...)

 • Porada prawna na temat pozew sądowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozew sądowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa alimentacyjna - opinia prawna

  sądowa. Odbywa się to zwykle w przypadku, kiedy jedno z rodziców uchyla się od obowiązku łożenia na utrzymanie dziecka. Rozpoczyna ją pozew sądowy o alimenty, który w imieniu (...)

 • UOKiK pozywa dostawcę prądu

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma zastrzeżenia do sposobu, w jakim Energetyczne Centrum nalicza kary za odstąpienie od umowy. Pozew sądowy w tej sprawie został wystosowany po licznych

 • Immisja nieprzyjemnych zapachów do mieszkania

  spółdzielnia i SANEPID twierdzą, że instalację \"zmodernizowano\". Wymiana korespondencji ze spółdzielnią i SANEPID-em nic nie daje. Przeciw komu wnieść pozew sądowy - spółdzielni będącej (...)

 • Charakter odpowiedzialności członka zarządu na podstawie 299 ksh oraz wysokość szkody poniesionej przez wierzyciela.

  przeciwko spółce. Sytuacja jest jasna w przypadku, gdy wierzyciel nie uzyskał żadnego zaspokojenia od dłużnika, ale co w sytuacji gdy pierwotne żądanie wpisane na pozew sądowy wniesiony (...)

 • Rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka

  hinduskie i odmawia przedstawienia stosownych dokumentów personalnych (mieszka w Polsce). Co ma w takiej sytuacji zawierać pozew sądowy, aby dziecko mogło zostać objęte powyższym postępowaniem

 • Obrona w procesie o ustalenie ojcostwa

  Otrzymałem pozew sądowy w sprawie o ustalenie ojcostwa i świadczenia z tym związane. Jednak podstawą w świetle prawa takiego pozwu powinno być współżycie płciowe pozwanego z matką dziecka. (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  w sprawie. Rozdział 2. PozewArt. 187. § 1. Pozew powinien czynić zadość warunkom pisma procesowego, a nadto zawierać:  1) dokładnie określone żądanie, a w sprawach (...)

 • Sądy gospodarcze mają przyspieszyć

  w postępowaniu nakazowym lub upominawczym, pozwany jest obowiązany do wniesienia odpowiedzi na pozew w terminie dwutygodniowym od dnia otrzymania pozwu. Odpowiedź na pozew wniesiona po terminie

 • Przyspieszenie sądów gospodarczych

  prawnego. Ponadto w wypadkach niektórych wad formalnych pism procesowych zarządzenia będzie mógł wydać także referendarz sądowy. Referendarz sądowy ma mieć także kompetencje do (...)

 • Obowiązek odpowiedzi na pozew

  przedłużenie wyznaczonego terminu ze względu na swój stan zdrowia, od uznania sądu zależy jednak, czy wniosek zostanie uwzględniony. pozew, odpowiedź na pozew, obowiązek, zarządzenie, termin (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  organizowaniem i kontrolowaniem wykonywania kary ograniczenia wolności wykonuje sądowy kurator zawodowy. Przepisy o dozorze i kuratorze sądowym stosuje się odpowiednio. Art. 56.  § 1. W (...)

 • Będzie wielka reforma procesu cywilnego!

  , spór, postępowanie cywilne, sprawa sądowa, zeznania na piśmie, ugoda, odpowiedź na pozew, frankowicz

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  , które najlepiej będzie odpowiadać wszystkim współwłaścicielom. Sądowy podział quoad usum Umowa podziału rzeczy do używania wymaga jednak porozumienia, a przecież doskonale zdajemy (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  ;Opłacie podlegają w szczególności następujące pisma:    pozew i pozew wzajemny;  apelacja i zażalenie;  skarga kasacyjna i skarga o stwierdzenie niezgodności (...)

 • Jak wszcząć postępowanie przed sądem?

  . 1964 r., Nr 43, poz. 296, ze zmianami) postępowanie, nieprocesowe, proces, wniosek, pozew, opłaty, koszty, biuro podawcze, dziennik podawczy, wniesienie pozwu, odpisy, załączniki

 • Kodeks postępowania cywilnego

  procesu, pozostawiając szczegółowe wyliczenie referendarzowi sądowemu; w tej sytuacji, po uprawomocnieniu się orzeczenia kończącego postępowanie w sprawie, referendarz sądowy w sądzie pierwszej (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  w szczególności następujące pisma: pozew i pozew wzajemny; apelacja i zażalenie; skarga kasacyjna i skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia; sprzeciw od wyroku

 • Uwaga na niedozwolone postanowienia w umowie kupna mieszkania!

  powrotu stosowania), przy czym od dnia zaprzestania stosowania nie może minąć więcej niż 6 miesięcy. Sąd rozpatruje pozew biorąc pod uwagę przede wszystkim dwa wspomniane już, nieostre kryteria: (...)

 • Czy małżonek może nie zgodzić się na rozwód - opinia prawna

  zarządzić przymusowego sprowadzenia strony na posiedzenie. Ma Pani możliwość jako strona pozwana, wnieść odpowiedź na pozew przed pierwszą rozprawą. W odpowiedzi na pozew można przykładowo: (...)

 • Pozwanie Skarbu Państwa - Nadleśnictwa

  , iż Pański pozew powinien być skierowany nie przeciw nadleśnictwu, lecz przeciwko Skarbowi Państwa ze wskazaniem, iż organem go reprezentującym jest nadleśniczy. Formułując pozew powinien (...)

 • Uporczywe nękanie - stalking, czyli co grozi stalkerowi?

  doniesienie na temat sprawcy na policji lub złożyć pismo o zakaz sądowy za pośrednictwem sądu cywilnego. Zakaz sądowy to nakaz, o który możesz zwrócić się do sądu np. przez (...)

 • Termin na zgłoszenie upadłości w KRS

  Złożyłem pozew p-ko spółce zoo. Zapłaciłem opłatę od pozwu. Sąd wysłał odpis stronie, a potem dowiedziałem się, żę spółka jest w upadłości zanim złożyłem powództwo. Sąd więc odrzucił (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • pozew sądowy czesne

  Witam. Mam problem z uczelnią na której studiowałam po roku czasu przysłali pozew sądowy prowadzone jest postępowanie upominawcze wydany został (...)

 • Czy były mąż może żądać zrzeczenia się prawa do ziemi?

  Witam serdecznie, moi rodzice rozwiedli się kilka lat temu (bez orzeczenia o winie). Nie ustanowili podziału majątku. W momencie wyprowadzki, nie zabrałyśmy (...)

 • Odpowiedź na pozew sądowy z dnia 01.12.2012

  Witam, mam pytanie dostałem pozew sądowy, zupełnie nie zrozumiały dla mnie pod względem miejsca zdarzenia, sytuacji oraz osób biorących w nim udział. (...)

 • terminy złożonego pozwu

  Witam Mam takie pytanie spóźniłam się z zapłatą za pozew sądowy i co teraz?Z góry dziękuję za pomoc


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane