Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obligatoryjny charakter odpowiedzi na pozew

  odpis pozwu), pozwany jest obowiązany do wniesienia odpowiedzi na pozew w terminie dwutygodniowym od otrzymania pozwu. W odpowiedzi na pozew strona pozwana jest obowiązana podać wszystkie twierdzenia

 • Ustalenie miejsca zameldowania

  następnie zostanie wysłany pozew. ustalenie, miejsca, zameldowania, pozew, cywilny

 • Uzupełnienie pozwu

  Złożyłam pozew sądowy i powołując się na świadków, nie podałam ich adresów (nie znałam ich), a w jednym przypadku nie znałam nazwiska świadka. Jeszcze nie otrzymałam zawiadomienia o (...)

 • Porada prawna na temat pozew sądowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozew sądowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa alimentacyjna - opinia prawna

  sądowa. Odbywa się to zwykle w przypadku, kiedy jedno z rodziców uchyla się od obowiązku łożenia na utrzymanie dziecka. Rozpoczyna ją pozew sądowy o alimenty, który w imieniu (...)

 • UOKiK pozywa dostawcę prądu

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma zastrzeżenia do sposobu, w jakim Energetyczne Centrum nalicza kary za odstąpienie od umowy. Pozew sądowy w tej sprawie został wystosowany po licznych

 • Immisja nieprzyjemnych zapachów do mieszkania

  spółdzielnia i SANEPID twierdzą, że instalację \"zmodernizowano\". Wymiana korespondencji ze spółdzielnią i SANEPID-em nic nie daje. Przeciw komu wnieść pozew sądowy - spółdzielni będącej (...)

 • Charakter odpowiedzialności członka zarządu na podstawie 299 ksh oraz wysokość szkody poniesionej przez wierzyciela.

  przeciwko spółce. Sytuacja jest jasna w przypadku, gdy wierzyciel nie uzyskał żadnego zaspokojenia od dłużnika, ale co w sytuacji gdy pierwotne żądanie wpisane na pozew sądowy wniesiony (...)

 • Rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka

  hinduskie i odmawia przedstawienia stosownych dokumentów personalnych (mieszka w Polsce). Co ma w takiej sytuacji zawierać pozew sądowy, aby dziecko mogło zostać objęte powyższym postępowaniem

 • Obrona w procesie o ustalenie ojcostwa

  Otrzymałem pozew sądowy w sprawie o ustalenie ojcostwa i świadczenia z tym związane. Jednak podstawą w świetle prawa takiego pozwu powinno być współżycie płciowe pozwanego z matką dziecka. (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  w sprawie. Rozdział 2. PozewArt. 187. § 1. Pozew powinien czynić zadość warunkom pisma procesowego, a nadto zawierać:  1) dokładnie określone żądanie, a w sprawach (...)

 • Sądy gospodarcze mają przyspieszyć

  w postępowaniu nakazowym lub upominawczym, pozwany jest obowiązany do wniesienia odpowiedzi na pozew w terminie dwutygodniowym od dnia otrzymania pozwu. Odpowiedź na pozew wniesiona po terminie

 • Przyspieszenie sądów gospodarczych

  prawnego. Ponadto w wypadkach niektórych wad formalnych pism procesowych zarządzenia będzie mógł wydać także referendarz sądowy. Referendarz sądowy ma mieć także kompetencje do (...)

 • Obowiązek odpowiedzi na pozew

  przedłużenie wyznaczonego terminu ze względu na swój stan zdrowia, od uznania sądu zależy jednak, czy wniosek zostanie uwzględniony. pozew, odpowiedź na pozew, obowiązek, zarządzenie, termin (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  organizowaniem i kontrolowaniem wykonywania kary ograniczenia wolności wykonuje sądowy kurator zawodowy. Przepisy o dozorze i kuratorze sądowym stosuje się odpowiednio. Art. 56.  § 1. W (...)

 • Będzie wielka reforma procesu cywilnego!

  , spór, postępowanie cywilne, sprawa sądowa, zeznania na piśmie, ugoda, odpowiedź na pozew, frankowicz

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  , które najlepiej będzie odpowiadać wszystkim współwłaścicielom. Sądowy podział quoad usum Umowa podziału rzeczy do używania wymaga jednak porozumienia, a przecież doskonale zdajemy (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  ;Opłacie podlegają w szczególności następujące pisma:    pozew i pozew wzajemny;  apelacja i zażalenie;  skarga kasacyjna i skarga o stwierdzenie niezgodności (...)

 • Reforma postępowania cywilnego

  składająca pozew przeciwko firmie, która ma siedzibę daleko od jej miejsca zamieszkania, nie będzie musiała jeździć do sądu, gdzie firma ta jest zarejestrowana. Sama będzie mogła wybrać, (...)

 • Jak wszcząć postępowanie przed sądem?

  . 1964 r., Nr 43, poz. 296, ze zmianami) postępowanie, nieprocesowe, proces, wniosek, pozew, opłaty, koszty, biuro podawcze, dziennik podawczy, wniesienie pozwu, odpisy, załączniki

 • Kodeks postępowania cywilnego

  procesu, pozostawiając szczegółowe wyliczenie referendarzowi sądowemu; w tej sytuacji, po uprawomocnieniu się orzeczenia kończącego postępowanie w sprawie, referendarz sądowy w sądzie pierwszej (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  w szczególności następujące pisma: pozew i pozew wzajemny; apelacja i zażalenie; skarga kasacyjna i skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia; sprzeciw od wyroku

 • Uwaga na niedozwolone postanowienia w umowie kupna mieszkania!

  powrotu stosowania), przy czym od dnia zaprzestania stosowania nie może minąć więcej niż 6 miesięcy. Sąd rozpatruje pozew biorąc pod uwagę przede wszystkim dwa wspomniane już, nieostre kryteria: (...)

 • Czy małżonek może nie zgodzić się na rozwód - opinia prawna

  zarządzić przymusowego sprowadzenia strony na posiedzenie. Ma Pani możliwość jako strona pozwana, wnieść odpowiedź na pozew przed pierwszą rozprawą. W odpowiedzi na pozew można przykładowo: (...)

 • Pozwanie Skarbu Państwa - Nadleśnictwa

  , iż Pański pozew powinien być skierowany nie przeciw nadleśnictwu, lecz przeciwko Skarbowi Państwa ze wskazaniem, iż organem go reprezentującym jest nadleśniczy. Formułując pozew powinien (...)

 • Uporczywe nękanie - stalking, czyli co grozi stalkerowi?

  doniesienie na temat sprawcy na policji lub złożyć pismo o zakaz sądowy za pośrednictwem sądu cywilnego. Zakaz sądowy to nakaz, o który możesz zwrócić się do sądu np. przez (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • pozew sądowy czesne

  Witam. Mam problem z uczelnią na której studiowałam po roku czasu przysłali pozew sądowy prowadzone jest postępowanie upominawcze wydany został (...)

 • Czy były mąż może żądać zrzeczenia się prawa do ziemi?

  Witam serdecznie, moi rodzice rozwiedli się kilka lat temu (bez orzeczenia o winie). Nie ustanowili podziału majątku. W momencie wyprowadzki, nie zabrałyśmy (...)

 • Odpowiedź na pozew sądowy z dnia 01.12.2012

  Witam, mam pytanie dostałem pozew sądowy, zupełnie nie zrozumiały dla mnie pod względem miejsca zdarzenia, sytuacji oraz osób biorących w nim udział. (...)

 • terminy złożonego pozwu

  Witam Mam takie pytanie spóźniłam się z zapłatą za pozew sądowy i co teraz?Z góry dziękuję za pomoc


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane