Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozwód - co trzeba wiedzieć, rozważając ubieganie się o rozwód?

  wyłącznie winny rozkładu, nie może być traktowane samo w sobie jako pozostające w sprzeczności z zasadami współżycia społecznego.   Gdzie należy złożyć pozew rozwodowy? Pozew (...)

 • Właściwość miejscowa sądu w sprawie rozwodowej

  powróciły do Szwecji, a młodsza córka aktualnie mieszka ze mną w Sztokholmie i jest na moim utrzymaniu. W czerwcu 2007 r. zona wniosła pozew rozwodowy do Sądu w Rzeszowie (gdzie zamieszkuje). (...)

 • Pozew rozwodowy

  występują dla mnie jakieś zagrożenia? Czy pisząc pozew z nieorzekaniem o winie mogę napisać, że chce się rozwieść ponieważ mąż ma wieloletni romans, czy powinnam wtedy inaczej uzasadnić pozew? (...)

 • Porada prawna na temat pozew rozwodowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozew rozwodowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pozew rozwodowy

  wyroku rozwód potrzebne jest złożenie pozwu w sądzie okręgowym, w którym domagał się Pan będzie orzeczenia rozwodu. Pozew taki podlega 600 złotowej opłacie. Pozew w sprawie o rozwód czy (...)

 • Cofnięcie pozwu o rozwód

  rozwodowy. Jeżeli jednka tego nie uczyni, to w braku porozumienia na posiedzeniu pojdnawczym, zostanie wyznaczona rozprawa rozwodowa. rozwód, pozew, postępowanie rozwodowe, cofnięcie pozwu, pozew (...)

 • Doręczenie pozwu

  osobom, a ponadto, jeżeli w sądzie nie złożono załączników w oryginale, po jednym odpisie każdego załącznika do akt sądowych. Z regulacji tej wynika, że składając pozew rozwodowy należy (...)

 • Podział majątku w trakcie rozwodu

  pozew rozwodowy strony składają po upływie określonego czasu (np. kilku miesięcy) od rozkładu pożycia (np. od czasu wyprowadzki jednego z małżonków). Powód może żądać w pozwie przeprowadzenia (...)

 • Prawa do małoletniego dziecka

  . Żona z dzieckiem ukrywa się. Trwa to już 3 miesiące. Obecnie żona wniosła wniosek o pozew rozwodowy, bez orzekania o winie, ale o ograniczenie mi praw nad małoletnim synem. Chciałbym zachować (...)

 • Przytaczanie dowodów i okoliczności faktycznych

  strona skarżąca jest przekonana o tym, że nie mam żadnych dowodów na obronę. W jakiej fazie procesu mogę ujawnić fakty potwierdzające moją wersję wydarzeń? Do złożenia odpowiedzi na pozew (...)

 • Pozew rozwodowy - wzór ogólny

  Pozew rozwodowy jest składany w przypadku zupełnego i trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego. Zupełny rozkład pożycia oznacza wygaśnięcie między małżonkami więzi duchowej fizycznej (...)

 • Pozew rozwodowy - rozstrzygnięcie o sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania

  Pozew rozwodowy z wnioskiem o podział wspólnego mieszkania wnoszony jest wówczas, gdy małżonkowie mają wspólne mieszkanie, nabyte w trakcie trwania małżeństwa i wchodzące w skład wspólności (...)

 • Sposób wnoszenia pozwu rozwodowego

  W jaki sposób właściwie wnieść pozew rozwodowy? Pozew skierować należy do sądu właściwego dla ostatniego wspólnego miejsca zamieszkania, co wynika z art. 41 kodeksu postępowania (...)

 • Zapoznanie się z pozwem rozwodowym

  Żona złożyła pozew rozwodowy 3 tygodnie temu. Czy kopię pozwu otrzymam przed rozprawą pojednawczą, czy będę mógł się zapoznać z treścią pozwu dopiero po rozprawie pojednawczej? Czy mogę (...)

 • Pozew rozwodowy bez orzekania o winie, kierowany do sądu cywilnego

  dalszej części tego punktu należy dokładnie wskazać datę zawarcia małżeństwa, miejsce jego zawarcia ze wskazaniem urzędu stanu cywilnego oraz numer aktu małżeństwa. pozew, rozwodowy, (...)

 • Zmiana żądania rozwodu na separację

  Czy jeżeli żona wnosi pozew rozwodowy, to podczas rozprawy pojednawczej może zmienić pozew rozwodowy na orzeczenie separacji, jeżeli mąż nie zgadza się na rozwód i w jego mniemaniu (...)

 • Ustanie małżeństwa a prawo do odmowy zeznań

  pozostajecie Państwo nadal małżeństwem, mimo iż już razem nie zamieszkujecie i został złożony pozew rozwodowy. Stosownie do art. 182 § 1 kodeksu postępowania karnego, osoba najbliższa (...)

 • Pozew rozwodowy bez wniosku o zasądzenie alimentów

  związku małżeńskiego, w zależności od tego co nastąpi wcześniej. pozew, rozwodowy, wniosek, zasądzenie, alimenty

 • Pozew rozwodowy bez orzekania o winie któregokolwiek z małżonków

  rozwodu bez winy małżonek może żądać alimentów od drugiego tylko jeżeli jest w niedostatku. pozew, rozwodowy, orzekanie, wina, małżonek

 • Pozytywne rozpatrzenie pozwu rozwodowego przez sąd

  , · brak wspólnych małoletnich dzieci. pozytywne, rozpatrzenie, pozew, rozwodowy, sąd

 • Odpowiedź na pozew rozwodowy

  pozwany może przed pierwszą rozprawą wnieść odpowiedź na pozew. Zatem ten okres może być różny w zależności od rodzaju postępowania i decyzji o wyznaczeniu sprawy. Przed pierwszą rozprawą (...)

 • Odpowiedź na pozew rozwodowy

  treści odpowiedzi na pozew, to powinna zawierać stanowisko Pana w zakresie żądań zawartych w pozwie, poczynionych zarzutów. Co do sposobu formułowania odpowiedzi na pozew pod względem formalnym (...)

 • Odpowiedź na pozew rozwodowy

  występuje z adwokatem. rozwód, małżeństwo, pozew, odpowiedź, pismo procesowe, swobodna cena dowodów

 • Zgoda małżonka na orzeczenie rozwodu

  Żona złożyła pozew rozwodowy z wnioskiem o nie orzekaniu o winie. Ja nie chcę zgodzić się na rozwód - o czym żona dowie się dopiero na posiedzeniu pojednawczym. Czy sąd oddali pozew (...)

 • Brak zgody małżonka na orzeczenie rozwodu

  Żona złożyła pozew rozwodowy z wnioskiem o nie orzekaniu o winie. Ja nie chcę zgodzić się na rozwód - o czym żona dowie się dopiero na posiedzeniu pojednawczym. Czy sąd oddali pozew (...)

 • Odpowiedź na pozew w postępowaniu rozwodowym

  Złożyłem pozew rozwodowy w Sądzie. Sąd wyznaczył pierwszą rozprawę pojednawczą, ale nie przesłał mi odpowiedzi strony pozwanej na mój pozew. Czy mogę uzyskać od Sądu tą odpowiedź? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wycofanie się z rozwodu

  Zlożyłam pozew o rozwod. Jednak postanowiliśmy z mężem jeszcze spróbować raz. Czy muszę składać jakieś wnioski aby wycofać pozew? Nie wpłacalam (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Gotowe wzory pozwów rozwodowych do pobrania

  Zapraszam na www.pozew-rozwodowy.prawnik-online.eu znajda tam Państwo różne wzory pozwów rozwodowych, pozwy o separację , alimenty itp. Na stronie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane