Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zapłata czynszu i odszkodowanie w jednym pozwie

  Najemca nie zapłacił za czynsz oraz zdewastował mieszkanie. Z uwagi na koszty, chcę najprzód wnieść pozew o zapłatę za zaległy czynsz, otrzymać zapłatę za zaległy czynsz, (...)

 • Pozew o zapłatę

  gospodarczych przed sądem W jaki sposób możesz uzyskać szybko wyrok przeciwko dłużnikowi? Nakaz zapłaty Kiedy można uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym? Pozew w postępowaniu cywilnym (...)

 • Prawo do zachowku przy dziedziczeniu ustawowym

  zasadności roszczenia o zachowek, gdy nie ma testamentu: Zachowek przy dziedziczeniu ustawowym - opinia prawnaNa stronach naszego serwisu znajdzie Pan pozew o zapłatę zachowku (...)

 • Porada prawna na temat pozew o zapłatę

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozew o zapłatę, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie w umowie

  ;lnych. Poniżej przykładowy wzór pozwu o zapłatę odszkodowania, który należy dostosować do indywidualnej sytuacji Pozew o zapłatę odszkodowania szkoda, odszkodowanie (...)

 • Cesja a pozew o zapłatę

  względem nabywcy, chyba że w chwili spełnienia świadczenia dłużnik wiedział o przelewie. Zbywca wierzytelności ponosi względem nabywcy odpowiedzialność za to, że wierzytelność mu przysługuje. (...)

 • Zarzut potrącenia zgłoszony w procesie

  odpowiedzi na pozew można wnosić o rozszerzenie pozwu o roszczenia z mojej strony w celu ich wzajemnego kompensowania? W kwestiach uporządkowania stanu faktycznego należy wskazać, że (...)

 • Roszczenie regresowe wspólnika spółki cywilnej

  Prawnicze LexisNexis). Na stronach naszego serwisu znajdzie Pani wzór pozwu o zapłatę z tytułu roszczenia regresowego dłużników solidarnych. roszczenia regresowe, solidarność (...)

 • Dłużnik niemiecki a właściwość sądu

  to od ustanowionego sposoby reprezentacji). Jeżeli posiadają Państwo faktury nie podpisane przez osobę uprawnioną, należałoby skierować pozew o zapłatę w postępowaniu upominawczym. (...)

 • Opłata od pozwu w postępowaniu nakazowym

  , pobiera się czwartą część opłaty. Reguła ta odnosi się do postępowania przed wszystkimi sądami, czyli również do postępowania przed sądem gospodarczym. Jako że pozew o zapłatę (...)

 • Dochodzenie zwrotu przedmiotu pożyczki

  o zapłatę. Najbardziej zbliżony wzór w naszym serwisie to pozew o zapłatę zachowku. Od pozwu sąd pobierze wpis ok. 7% wartości dochodzonej kwoty (dokładną wysokość (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kłamstwo Dyrektora

  Witam, mam ogromny problem z Dyrektorem w firmie gdzie pracuję. Przedstawię wszystko w punktach i proszę o pomoc. 1. Firma nie płaci pensji od 3 m-cy. (...)

 • Pozew o zapłatę

  Kochani, może ktoś z Was mi pomoże... W roku 2004 "znajomy" pomógł mi w uzyskaniu kredytu. Wtedy to ustnie umówiliśmy się na zapłatę (...)

 • Przedawnienie długu

  Półtora roku temu pożyczyłam znajomemu dużą sumę pieniędzy. Spisaliśmy umowę mówiącą, że pieniądze mają mi zostać zwrócone po trzech (...)

 • POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

  Witam, przez pewien czas pracowałam (w chwili obecnej jestem na L4 z powodu ciąży) u polskiego pracodawcy oddelegowana do pracy w Norwegii. Jestem zatrudniona (...)

 • Pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym

  Dziś odebrałam z poczty pismo z sądu a w nim "pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym". Nie odwołam się-bo faktycznie jestem winna te pieniądze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane