Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zapłata czynszu i odszkodowanie w jednym pozwie

  Najemca nie zapłacił za czynsz oraz zdewastował mieszkanie. Z uwagi na koszty, chcę najprzód wnieść pozew o zapłatę za zaległy czynsz, otrzymać zapłatę za zaległy czynsz, (...)

 • Pozew o zapłatę

  gospodarczych przed sądem W jaki sposób możesz uzyskać szybko wyrok przeciwko dłużnikowi? Nakaz zapłaty Kiedy można uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym? Pozew w postępowaniu cywilnym (...)

 • Prawo do zachowku przy dziedziczeniu ustawowym

  zasadności roszczenia o zachowek, gdy nie ma testamentu: Zachowek przy dziedziczeniu ustawowym - opinia prawnaNa stronach naszego serwisu znajdzie Pan pozew o zapłatę zachowku (...)

 • Porada prawna na temat pozew o zapłatę

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozew o zapłatę, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie w umowie

  ;lnych. Poniżej przykładowy wzór pozwu o zapłatę odszkodowania, który należy dostosować do indywidualnej sytuacji Pozew o zapłatę odszkodowania szkoda, odszkodowanie (...)

 • Cesja a pozew o zapłatę

  względem nabywcy, chyba że w chwili spełnienia świadczenia dłużnik wiedział o przelewie. Zbywca wierzytelności ponosi względem nabywcy odpowiedzialność za to, że wierzytelność mu przysługuje. (...)

 • Zarzut potrącenia zgłoszony w procesie

  odpowiedzi na pozew można wnosić o rozszerzenie pozwu o roszczenia z mojej strony w celu ich wzajemnego kompensowania? W kwestiach uporządkowania stanu faktycznego należy wskazać, że (...)

 • Roszczenie regresowe wspólnika spółki cywilnej

  Prawnicze LexisNexis). Na stronach naszego serwisu znajdzie Pani wzór pozwu o zapłatę z tytułu roszczenia regresowego dłużników solidarnych. roszczenia regresowe, solidarność (...)

 • Dłużnik niemiecki a właściwość sądu

  to od ustanowionego sposoby reprezentacji). Jeżeli posiadają Państwo faktury nie podpisane przez osobę uprawnioną, należałoby skierować pozew o zapłatę w postępowaniu upominawczym. (...)

 • Opłata od pozwu w postępowaniu nakazowym

  , pobiera się czwartą część opłaty. Reguła ta odnosi się do postępowania przed wszystkimi sądami, czyli również do postępowania przed sądem gospodarczym. Jako że pozew o zapłatę (...)

 • Dochodzenie zwrotu przedmiotu pożyczki

  o zapłatę. Najbardziej zbliżony wzór w naszym serwisie to pozew o zapłatę zachowku. Od pozwu sąd pobierze wpis ok. 7% wartości dochodzonej kwoty (dokładną wysokość (...)

 • Dochodzenie należności z umowy dzierżawy

  dzierżawcy. Zastaw ten zabezpiecza należności za czynsz i świadczenia dodatkowe, z którymi zalega nie dłużej niż rok. dzierżawa, należności, pozew o zapłatę, czynsz, zastaw

 • Dochodzenie należności od kontrahenta z Niemiec

  miejsce zamieszkania). Jeśli właściwy okaże się sąd niemiecki, najprawdopodobniej konieczna okaże się pomoc niemieckich prawników. międzynarodowe postępowanie cywilne, konwencja lugańska, pozew (...)

 • Zwrot nakładów na dom

  określonym czasie dokonana, mąż może skierować do sąd pozew o zapłatę i na jego podstawie prowadzić egzekucję z nieruchomości. Podobnie, jeśli podział nastąpi przed sądem i sąd (...)

 • Pozew o zapłatę zaległych wynagrodzeń

  Zakład pracy, który jest w stanie likwidacji, zalega z wypłatą wynagrodzeń. Obecnie jestem w okresie zatrudnienia. Chcę złożyć do sądu pracy pozew o wypłatę zaległych wynagrodzeń. Czy (...)

 • Niewłaściwy rodzaj postępowania

  Kilkakrotnie zdarzyło mi się, że pozew o zapłatę skierowałem do wydziału cywilnego sądu (a nie do wydziału gospodarczego) myśląc, że pozwany już nie prowadzi działalności gospodarczej (...)

 • Pozew o zapłatę zaległego wynagrodzenia

  należy skierować pozew. pozew, praca, wynagrodzenie, zapłata, zaległe wynagrodzenie

 • Pozew o zapłatę z weksla

  dochodzenia przeciwko innym dłużnikom. Na tej podstawie wierzyciel będzie uprawniony do wytoczenia powództwa o solidarną zapłatę z weksla przeciwko wystawcy oraz poręczyciela weksla. Wydaje (...)

 • Pozew o zapłatę, skierowany do sądu cywilnego

  Jakie elementy powinien zawierać pozew o zapłatę, skierowany do sądu cywilnego? Jeśli roszczenie jest wymagalne, to po wezwaniu do zapłaty powód może skierować pozew (...)

 • Skarga na nierozpatrzenie wniosku o zabezpieczenie

  , iż wyraźnie piszę, że chodzi o zabezpieczenie roszczeń, to jest to traktowane jak normalny pozew w osobnej sprawie. Termin 7-dniowy na rozpatrzenie zabezpieczenia nikogo nie interesuje, bo jest

 • Pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym

  Złożyłem pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym. Faktury z których dochodziłem należności były podpisane przez dłużnika. Do pozwu dołączyłem potwierdzenie opłaty wpisu stosunkowego (...)

 • Kumulacja roszczeń w postępowaniu uproszczonym

  są właściwe w sprawach o roszczenia majątkowe, jeżeli wartość przedmiotu sporu nie jest większa niż 30.000 zł. Konkludując należy stwierdzić, iż postępowania o zapłatę czynszu (...)

 • Pozew o zapłatę a wniosek o ogłoszenie upadłości

  Niebawem moja kancelaria złoży przeciwko spółce jawnej pozew o zapłatę (jestem powodem). Jeżeli dodatkowo ja lub kancelaria złożymy wniosek o ogłoszenie upadłości tej spółki, (...)

 • Tryb zwykły i upominawczy

  postępowaniu upominawczym, nie zawiera jedynie (nieobowiązkowego i w postępowaniu upominawczym) wniosku o wydanie nakazu zapłaty. upominawcze, zwykłe, pozew, formularz, zapłata, pozew (...)

 • Pozew o zapłatę za nieprawidłowe wykonanie dzieła

  cywilnego. Księga pierwsza. Część ogólna. Warszawa 2009 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie IX) ss. 556). terminy, przedawnienie, tryb, postępowanie upominawcze, nakazowe, pozew, nakaz (...)

 • Pozew do sądu pracy

  odszkodowania z powodu rozwiązania umowy o pracę, którego przyczyną był mobbing, w wysokości..... oraz o zapłatę zaległego wynagrodzenia za przepracowane godziny nadliczbowe (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kłamstwo Dyrektora

  Witam, mam ogromny problem z Dyrektorem w firmie gdzie pracuję. Przedstawię wszystko w punktach i proszę o pomoc. 1. Firma nie płaci pensji od 3 m-cy. (...)

 • Pozew o zapłatę

  Kochani, może ktoś z Was mi pomoże... W roku 2004 "znajomy" pomógł mi w uzyskaniu kredytu. Wtedy to ustnie umówiliśmy się na zapłatę (...)

 • Przedawnienie długu

  Półtora roku temu pożyczyłam znajomemu dużą sumę pieniędzy. Spisaliśmy umowę mówiącą, że pieniądze mają mi zostać zwrócone po trzech (...)

 • POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

  Witam, przez pewien czas pracowałam (w chwili obecnej jestem na L4 z powodu ciąży) u polskiego pracodawcy oddelegowana do pracy w Norwegii. Jestem zatrudniona (...)

 • Pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym

  Dziś odebrałam z poczty pismo z sądu a w nim "pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym". Nie odwołam się-bo faktycznie jestem winna te pieniądze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane