Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Minimalizacja szkody - wypłata odszkodowania

  wnioskiem o odszkodowanie mogę wnosić o wypłatę zadośćuczynienia? Przepisy postępowania karnego dopuszczają możliwość orzekania na wniosek pokrzywdzonych w razie skazania sprawców, (...)

 • Odpowiedzialność za szkodę budowlaną

  odpowiedzialność, czy nie). Wysłanie listu zależy od woli właściciela domu. Należy jedynie pamiętać o tym, by w liście tym nie przywoływać twierdzeń, które mogą stanowić o jego odpowiedzialności. (...)

 • Odpowiedzialność za wady stolarki okiennej

  producenta, jednakże uznał wniosek o wezwanie w charakterze pozwanego firmy montującej stolarkę, w związku z czym w procesie występuje dwóch pozwanych. Powód wniósł jednak pozew tylko przeciwko (...)

 • Opinia prawna na temat pozew o zapłatę odszkodowanie przeciwko ubezpieczycielowi.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozew o zapłatę odszkodowanie przeciwko ubezpieczycielowi., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie z OC a odszkodowanie sądowe

  poniosła straty. odszkodowanie, OC, ubezpieczenie, zakład ubezpieczeń, szkoda, sprawca, pojazd mechaniczny, samochód, utracony zarobek, dokument, pozew, sąd

 • Wezwanie do udziału w sprawie w miejsce pozwanego

  . Producent w odpowiedzi na pozew wniósł o oddalenie powództwa i złożył wniosek o wezwanie do udziału w sprawie w charakterze pozwanego swojego autoryzowanego przedstawiciela handlowego. (...)

 • Zwrot kosztów sądowych - kto i kiedy może się tego domagać?

  . Zgłoszenie roszczenia o zwrot kosztów nastąpić może bądź poprzez sporządzenie spisu kosztów, bądź wniosku o przyznanie kosztów według norm przepisanych. Spis co do zasady nie musi zawierać (...)

 • Właściwość sądu w postępowaniu nakazowym

  spółka występuje z powódzwtem przeciwko osobie fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej, winien wówczas złożyć pozew do wydziału cywilnego sądu rejonowego lub okręgowego. Wierzyciel (...)

 • Sprawa gospodarcza a utrata statusu przedsiębiorcy

  Chcę skierować do sądu pozew o odszkodowanie. Wartość przedmiotu sporu ponad 50 000 zł. Spór dotyczy rozwiązania umowy handlowej w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej. Obecnie (...)

 • Odszkodowanie za mobbing

  umowę o pracę, ma prawo dochodzić od pracodawcy odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę, ustalane na podstawie odrębnych przepisów. Oświadczenie pracownika o (...)

 • Spotkanie Ministrów Sprawiedliwości Państw Grupy Wyszehradzkiej (7-9 maja 2009 r., Wrocław)

  o wyłączeniu. Podkreślił, że Polska co do zasady jest przeciwna wprowadzaniu regulacji dotyczącej wyłączenia wspólnika. Jeżeli jednak taka regulacja miałaby być wprowadzona, wyraził opinię, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Szkoda całkowita z OC

  Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała (...)

 • proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane