Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Orzeczenie o winie w wyroku rozwodowym

  Żona wniosła pozew o rozwód bez orzekania o winie. Jednakże w końcowych akapitach uzasadnienia pozwu uzależnia odstąpienie od orzekania o winie (...)

 • Nie wyrażenie zgody na rozwód

  Od 2 lat jestem z żoną w separacji, zarazem w związku z inną kobietą (od kwietnia 2003 r. mieszkamy razem). W lutym 2003 r. złożyłem pozew o rozwód bez orzekania o (...)

 • Rozwód, wina a nierówny podział majątku

  Moja żona od ponad 12 lat mnie zdradzała i złożyłem pozew o rozwód bez orzekania o winie. Czy to czy jest rozwód z orzekaniem lub bez orzekania (...)

 • Porada prawna na temat pozew o rozwód bez orzekania o winie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozew o rozwód bez orzekania o winie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana żądania w sprawie o rozwód

  Mój znajomy złożył pozew o rozwód bez orzekania o winie. Jego żona również chce rozwodu ale z orzeczeniem winy męża. W trakcie kilku spraw i przesłuchiwania (...)

 • Jak zmniejszyć koszty podziału wspólnego majątku - opinia prawna

  Stan faktyczny  Planujemy złożyć pozew o rozwód bez orzekania o winie stron. W zakresie majątku myślimy o tym, że strony dokonają pomiędzy sobą (...)

 • Odpowiedź na pozew rozwodowy

  Co powinno się znaleźć w odpowiedzi na pozew o rozwód bez orzekania o winie? Zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego pozwany może przed pierwszą rozprawą (...)

 • Odpowiedź na pozew w postępowaniu rozwodowym

  Jeden z małżonków składa pozew o rozwód bez orzekania o winie. Małżeństwo trwało 3 lata i nie ma dzieci z tego związku. Czy drugi z małżonków musi wnieść (...)

 • Orzeczenie o sposobie korzystania z mieszkania

  Złożyłam pozew o rozwód bez orzekania o winie. Od 2 lat jesteśmy w nieformalnej separacji i nie mieszkamy razem. Jednocześnie złożyłam wniosek o podział (...)

 • Jeden pełnomocnik dla obydwu stron

  by uzgodnić, że żona wniesie pozew o rozwód bez orzekania o winie (za obopólną zgodą). Żona podpisała z prawnikiem umowę o "zastępstwie procesowym (...)

 • Formalności przy rozwodzie, czyli czas trwania, przebieg i koszty postępowania rozwodowego - opinia prawna

  rozwód bez orzekania o winie i o zrzeczeniu się praw do majątku, jeśli tak to w jakiej formie?   Opinia prawna   Niniejsza opinia prawna została sporządzona (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.Art. 57. § 1. Orzekając (...)

 • Rozwód - co trzeba wiedzieć, rozważając ubieganie się o rozwód?

  małżonkowie złożą i aż do uprawomocnienia się wyroku utrzymają wnioski o orzeczenie rozwodu albo separacji bez orzekania o winie, sąd zwróci połowę wniesionej (...)

 • Zgoda małżonka na orzeczenie rozwodu

  musiała złożyć nowy pozew z orzekaniem o winie, czy też pierwsza rozprawa odbędzie sie na podstawie "starego" pozwu (bez orzekania o winie)? Jakie kroki może (...)

 • Postępowanie rozwodowe

  potwierdzające, że zgadza się on na rozwód bez orzekania o winie oraz potwierdzające, że nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia (albo też w ogólności potwierdzające (...)

 • Brak zgody małżonka na orzeczenie rozwodu

  musiała złożyć nowy pozew z orzekaniem o winie, czy też pierwsza rozprawa odbędzie sie na podstawie "starego" pozwu (bez orzekania o winie)? Jakie kroki może (...)

 • Rozwód bez orzekania o winie a wspólne mieszkanie

  zabezpieczyć przed zmianą zdania żony w trakcie procesu? Czy tą deklarację należy wpisać w treść pozwu? Czy w trakcie procesu można zażądać orzeczenia o winie (przy pozwie bez (...)

 • Pozew rozwodowy

  . Poniżej zamieszczamy link do wzoru pozwu o rozwód bez orzekania o winie znajdującego się na naszych stronach:  Pozew o rozwód oraz link (...)

 • Czy możliwy jest rozwód za porozumieniem? - opinia prawna

  jako pozwany także żądać będzie rozwodu. orzeczenie rozwodu, rozwód, postępowanie dowodowe, proces rozwodowy, prawo rodzinne, rozkład pożycia, rozwód za porozumienie, zgodny wniosek, bez (...)

 • Rozwód a apelacja od wyroku alimentacyjnego

  wytoczeniem powództwa o rozwód lub o separację, ulega z urzędu zawieszeniu z chwilą wytoczenia powództwa o rozwód lub o separację co do świadczeń za okres od (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  orzeczenia rozwodu lub separacji" na zgodny wniosek stron bez orzekania o winie - po uprawomocnieniu się wyroku (nie dotyczy to sytuacji, gdy w sprawach o rozwód, o (...)

 • Rozwód bez orzekania o winie

  orzeczenie rozwodu z winy drugiego małżonka może zmienić żądanie na orzeczenie rozwodu bez orzekania o winie. Zgodne żądanie nie dają sądowi uprawnienia do orzekania (...)

 • Rozwód bez orzekania o winie a koszty sądowe

  wyroku (bez orzekania o winie ) będzie mógł założyć mi sprawę o podział majątku? Zasadą w postępowaniu cywilnym jest, że koszty postępowania ponosi strona przegrywająca (...)

 • Cofnięcie pozwu o rozwód

  nią i uzgodniliśmy, że chcemy bez orzekania o winie. Czy mogę cofnąć pozew o rozwód, ponieważ już go nie chcę? Co z moją poniesioną opłatą? W jaki (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności o wydanie orzeczenia o wskazaniach do ulg i uprawnień. W orzeczeniu o wskazaniach do ulg i uprawnień, stopień (...)

 • Podział kosztów rozwodu na dwie strony

  kosztów na rzecz małżonka wnoszącego pozew o rozwiązanie małżeństwa przez rozwód? Do procesu rozwodowego odnoszą się ogólne regulacje o kosztach z kodeksu postępowania cywilnego. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)

 • Rozwód

  Witam Podjęłam decyzje o rozwodzie z moim mężem, który przebywa obecnie w zakładzie psychiatrycznym, ja natomiast jestem bezrobotna, czy mogę w (...)

 • Pozew o rozwód

  Prosze o pomoc, z mezem nie mieszkam od roku-musiałam się wyprowadzic-a własciwie uciec w nocy z domu, glownie z powodu alkocholu i awantur-zreszta (...)

 • pozew o rozwod - uzasadnienie

  chce sie rozwiesc, maz powiedzial, ze da mi rozwod i nie bedzie robil problemow, pozew mam prawie napisany, prawie, bo brak mi slow i logicznego myslenia, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane