Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opodatkowanie alimentów

  Kobieta ubiegała się o podwyższenie alimentów na siebie. Nie dostała podwyżki a po odwołaniu również jej nie uzyskała. Czy zgodne z prawem jest to że musi ona płacić podatek od alimentów (...)

 • Odwołanie cofnięcia pozwu

  W sądzie rodzinnym w wyniku emocji, zróżnicowane traktowanie przez Sąd stron wycofałem pozew (o zmniejszenie alimentów) w całości, ustnie. Jedna ze stron była nie obecna (matka małoletniego) (...)

 • W jaki sposób prawo chroni posiadanie rzeczy?

  : mogą być roszczeniami o przywrócenie stanu poprzedniego (np. żądanie zwrotu samochodu) lub o zaniechanie naruszeń (żądanie wydania zakazu przejeżdżania przez działkę posiadacza). (...)

 • Opinia prawna na temat pozew o podniesienie alimentów osoba pełnoletnia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozew o podniesienie alimentów osoba pełnoletnia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwód a alimenty dla pełnoletniego dziecka

  później trochę na niego łożył dobrowolnie. Dziecko ma 18 lat i uczy się jeszcze. Żona wnosi także o obciążenie pozwanego kosztami sądowymi. Czy w pozwie o rozwód żona może wnosić o (...)

 • Egzekucja zaległości czynszowych

  ). Późniejsze wzajemne rozliczenia między dłużnikami solidarnymi (roszczenia regresowe) odbywają się zgodnie z łączącym ich stosunkiem. najem, czynsz, odpowiedzialność solidarna, osoba pełnoletnia, (...)

 • Dopuszczalność zgłoszenia zarzutu przedawnienia w apelacji

  wierzyciel nie upominał się o pieniądze, a my z tego faktu skorzystaliśmy. Wierzyciel nie dochodził swego roszczenia aż do kwietnia 2007 r., kiedy to skierował do sądu pozew o zapłatę. (...)

 • Obecność świadków podczas rozprawy

  Córka ukończyła właśnie 18 lat i złożyła pozew o alimenty (wcześniej płaciłem na ręce matki kwotę zabezpieczenia, gdyż jesteśmy w trakcie rozwodu). Córka ma adwokata i tu zaczyna się (...)

 • Nie wyrażenie zgody na rozwód

  Od 2 lat jestem z żoną w separacji, zarazem w związku z inną kobietą (od kwietnia 2003 r. mieszkamy razem). W lutym 2003 r. złożyłem pozew o rozwód bez orzekania o winie i zmniejszenie (...)

 • Obecność na sali rozpraw w sprawie o alimenty

  oprócz stron wstęp na salę rozpraw będzie miała każda osoba pełnoletnia. Jeżeli jednak na wniosek stron sąd postanowi, że postępowania to odbędzie się przy drzwiach zamkniętych, każda (...)

 • Opłaty za mieszkanie po rozwodzie

  wspólnego zamieszkiwania reguluje sposób korzystania z tego mieszkania w ten sposób, że pokój o powierzchni 24 m2 przyznaje do wyłącznego korzystania powódce, pokój o powierzchni 16 m2 pozwanemu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Alimenty dla rodziców

  Jakie są zasady ubiegania sie rodziców o alimenty od dzieci? Co w przypadku rozwiedzionych rodziców pełnoletnich dzieci? Czy o alimenty od pełnoletniego (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Alimenty na dorosłe dziecko

  Dwa lata temu rozwiodłem się z żoną, płacę alimenty na nią i dwójkę dzieci. Na każdego po 500zl. Moja córka jest już pełnoletnia w tym roku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane