Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Właściwość sądu opiekuńczego

  Mój mąż złożył pozew przeciwko matce swoich dzieci o odebranie jej praw rodzicielskich w związku z nadużyciem przez nią władzy rodzicielskiej. Matka wyjechała z dziećmi (...)

 • Prawa do małoletniego dziecka

  pozbawienia mnie dziecka jak i mojego dorobku. Zaznaczam, że żona nie zgadza się na posiedzenie pojednawcze. Jakie podania mógłbym złożyć już teraz w celu zabezpieczenia moich praw rodzicielskich, (...)

 • Przysposobienie a alimenty od rodziców

  Jeden z rodziców został pozbawiony praw rodzicielskich. Dziecko zostało przysposobione przez innego człowieka. Czy rodzic pozbawiony praw rodzicielskich zostaje przez to zwolniony (...)

 • Opinia prawna na temat pozew o odebranie praw rodzicielskich

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozew o odebranie praw rodzicielskich, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ochrona przed wypowiedzeniem najmu

  pozew o odszkodowanie z tytułu nienależytego wykonania zobowiązania. Każdy z pozwów będzie podlegał opłacie stosunkowej zależnej od wartości przedmiotu sporu. W pierwszym wypadku, czyli (...)

 • Żądanie ojca o ustalenie ojcostwa

  Pani męża i ewentualne ograniczenie jego praw rodzicielskich nad dziećmi z małżeństwa a także jego dotychczasowy stosunek do dziecka raczej będą przemawiać za niewystępowaniem z powództwem (...)

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej

  każdej jednostce Policji. Można także zadzwonić na tzw. niebieską linię. Wskazujemy, że w przypadku wniesienia o ograniczenie lub odebranie praw rodzicielskich sąd kierować (...)

 • Odebranie dziecka partnerowi matki

  się pod opieką partnera matki, a chce je zabrać do siebie, powinien powiadomić o tym matkę dziecka. Ojciec dziecka może więc zabrać dziecko do siebie, a powiadomienie matki pozwoli uniknąć zarzutów (...)

 • Jak wygląda nadzór nad sprawowaniem opieki nad małoletnim?

  pozbawieni władzy rodzicielskiej,  został zawieszona władza rodzicielska,  orzeczono w stosunku do nich środek karny przewidziany w art. 51 Kodeksu karnego, tzn. pozbawienie praw rodzicielskich

 • Zrzeczenie się władzy rodzicielskiej

  W pozwie powódka wystąpiła o odebranie mi praw rodzicielskich. Czy zrzeknięcie się tych praw (jestem w związku z inną kobietą) może wpłynąć w jakiś sposób na decyzję (...)

 • Konsekwencje zawarcia umowy sprzedaży - opinia prawna

  uproszczonym powód może domagać się spełnienia roszczenia wynikającego z umowy, jeżeli wartość przedmiotu sporu nie przekracza pięciu tysięcy złotych. Zarówno pozew jak i odpowiedź (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane