Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Okres zalegania z czynszem a wypowiedzenie - opinia prawna

  warunków - nie uprzedził go o zamiarze wypowiedzenia i nie udzielił dodatkowego terminu do zapłaty. Mimo to wynajmujący zdaniem opiniującej może złożyć pozew o eksmisję. (...)

 • Bezpodstawny pozew o eksmisję

  powoda (wynajmującego) zostały w całości zaspokojone poprzez wcześniej dokonaną kompensatę, o której mowa powyżej. Czy w związku z tym sąd rejonowy może rozpatrywać sprawę o eksmisję (...)

 • Eksmisja lokatora

  lokalu mieszkalnego.Sąd wydając pozew o eksmisję musi też wziąć pod uwagę to, czy osobie zajmującej lokal przysługuje prawo do lokalu socjalnego. Jeżeli sąd dojdzie do wniosku, że (...)

 • Porada prawna na temat pozew o eksmisję

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozew o eksmisję, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pozew o eksmisję

  Jakie dokumenty potrzeba aby wystąpic o eksmisję? Co oznacza pojęcie przedstawiciel procesowy? Aby wystąpić o eksmisję do sądu konieczne jest złożenie pozwu o eksmisję, (...)

 • Prawo do korzystania z mieszkania po rozwodzie

  , a wtedy jego właściciel/e (mąż i/lub teściowa) mogą skierować do sądu pozew o eksmisję. W takim przypadku sąd będzie orzekał o tym, czy ma Pani uprawnienie do lokalu socjalnego (...)

 • Eksmisja najemcy

  nieokreślony a najemca nie zamierza opuścić lokalu)? Czy aby pozbyć się najemcy i odzyskać zaległe wierzytelności muszę czekać na sądowy wyrok eksmisyjny? Do jakiego sądu mam złożyć pozew (...)

 • pozew o eksmisję

  Lokal, który zakupiłem na licytacji zajmują poprzedni lokatorzy bez tytułu prawnego. Chcę ich wyeksmitować. Czy pozew należy nazwać: o eksmisję, czy: o opróżnienie lokalu z (...)

 • Pozew o eksmisję

  rodziny najemcy? Te problemy rozwiąże nasz wzór pozwu! najem, zwłoka, czynsz, wypowiedzenie, eksmisja, opróżnienie lokalu, umowa najmu, pozew o eksmisję, lokal socjalny, żona, dzieci, (...)

 • Realizacja eksmisji przez nowego właściciela

  prawem do lokalu socjalnego. Pozew o eksmisję został złożony przez byłego właściciela nieruchomości, on także wystąpił o nadanie klauzuli wykonalności. W związku z tym złożyłem (...)

 • Pozew o eksmisje a małoletnie dzieci

  . eksmisja, eksmisja małoletnich dzieci, pozew o eksmisję, dzieci, małoletni

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić.

  Państwo pozew o eksmisję do sądu. Pozew zgodnie z ogólnymi zasadami określonymi w kodeksie postępowania cywilnego powinien odpowiadać następującym wymogom: Art. 187. (...)

 • Łączny pozew o eksmisję i odszkodowanie

  . Chcę wnieść do sądu pozew o odszkodowanie i eksmisję. Zakładając, że sąd jest właściwy ze względu na ogólną wartość roszczeń, czy pozew o eksmisję i (...)

 • Wypowiedzenie najmu przez współwłaściciela - opinia prawna

  złożyć pozew o eksmisję z lokalu znajdującego się w nieruchomości wspólnej bez konieczności uzyskiwania zgody pozostałych współwłaścicieli lub zgody sądu.Na marginesie (...)

 • Eksmisja współlokatora

  celu należy złożyć w sądzie pozew o eksmisję z lokalu. Uzasadnieniem takiego powództwa stanowi rażąco naganne zachowanie współlokatora, które dodatkowo utrudnia wspólne zamieszkiwanie (...)

 • Eksmisja byłej małżonki z mieszkania

  wspólnego zamieszkiwania małżonków w mieszkaniu, a nie rozstrzyga o sposobie zakończenia okresu wspólnego zamieszkiwania. Pan, jako właściciel, może po orzeczeniu rozwodu wnieść pozew o (...)

 • Eksmisja lokatora wraz z innymi osobami

  chwili kiedy składałem pozew o eksmisję lokator mieszkał sam i takie oświadczenie pisemne mi złożył. Lokator nazywa te osoby różnie. Raz jako gości, raz jako osoby, którym podnajął (...)

 • Wspólny pozew

  dokonany. Działkę zajmuje od lat ciotka znajomego. Zamierzamy odzyskać działkę i złożyć pozew o eksmisję. Czy możemy złożyć wspólny pozew? jeżeli tak , to czy wpis sądowy (...)

 • Licytacja zamieszkanej nieruchomości

  przeprowadzić eksmisję, konieczne jest wskazanie tzw. pomieszczenia (nie lokalu) tymczasowego. Pomieszczenie to wskazuje komornik albo gmina. Do tego czasu komornik jest zobowiązany wstrzymać eksmisję

 • Uzyskanie danych osobowych ze zbioru PESEL

  Nabyłem mieszkanie na licytacji komorniczej i obecnie chciałem złożyć pozew o eksmisję zamieszkujących tam osób. Ponieważ nie wiem kto dokładnie tam zamieszkuje, a więc kogo powinienem (...)

 • Eksmisja z powodu generalnego remontu

  , którego strop grozi zawaleniem. Wydaje mi się, że konieczny będzie pozew o eksmisję. Czy jest możliwość przyspieszenia takiego procesu poprzez zabezpieczenie pozwu? Może jakiś specjalny (...)

 • Eksmisja byłego męża

  wnieść do sądu pozew o eksmisję byłego męża. rozwód, mieszkanie, nieruchomość, dom, eksmisja, wspólne mieszkanie, orzeczenie, mąż

 • Mieszkanie służbowe po ustaniu stosunku pracy

  porozumienia co do warunków i terminu opuszczenia lokalu.Należałoby zatem wnieść pozew o eksmisję do sądu rejonowego właściwego ze względu na miejsce położenia lokalu. W pozwie (...)

 • Podział mieszkania po rozwodzie

  zamieszkiwać tylko czasowo, dopóki nie znajdzie sobie innego mieszkania. Mąż może jednak tak naprawdę już teraz skierować pozew o eksmisję. W tej sytuacji konieczne wydaje się skierowanie (...)

 • Niewypłacalny najemca

  kultury i sztuki. W związku z tym dopuszczalne jest naszym zdaniem natychmiastowe wypowiedzenie umowy. W razie braku dobrowolnego opuszczenia lokalu i zapłaty należności należy skierować do sądu pozew (...)

 • Jak pozbyć się lokatora, który nie płaci czynszu?

  celu należy wnieść pozew o eksmisję do sądu rejonowego miejsca zamieszkania osoby pozwanej. W pozwie należy określić wartość przedmiotu sporu, która: przy umowach najmu zawartych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

  Witam Państwa, przeprowadzam się teraz do innego miasta i poszukiwałem mieszkania. W końcu udało mi się znaleźć odpowiednie i podpisałem z właścicielem (...)

 • Darowizna a rozwód

  W czasie trwania małżeństwa rodzice darowali mi swoje mieszkanie własnościowe,notarialnie przepisane jest tylko na mnie. Jaką mam szansę eksmitować (...)

 • Pozew o eksmisję

  Witam. Proszę bardzo o wzór pozwu o eksmisję, albo chociaż o informacje, które powinny być zawarte w takim piśmie. Musi zawierać oznaczenie sądu, (...)

 • Eksmisja wraz z rozwodem

  Prawie 2 lata temu złożyłam pozew do sądu o rozwód i eksmisję męża z powodu znęcania sie nad rodziną. Jedna sprawa o znęcanie została, za moja (...)

 • eksmisja po 20 lat zameldowania??

  Jestem od 20 lat zameldowana w mieszkaniu własnościowym byłej konkubiny ojca. Obecnie 5 rok studiuje poza miejscem zamieszkania ale raz w miesiącu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane