Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Córka mieszka ze mną, pomimo tego nadal muszę płacić alimenty.

  powodowi (czyli osobie uprawnionej do alimentów działających najczęściej przez przedstawiciela ustawowego – tj. drugiego z rodziców). Pozew o alimenty jest wolny od (...)

 • Jak złożyć pieniądze do depozytu sądowego?

  alimenty. Była synowa złożyła pozew o alimenty na wnuka ode mnie. Alimenty na wnuka syn wznowił dobrowolnie wysyłając comiesięcznie przekazem pocztowym 350 złotych. Pozew (...)

 • Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  ;rych mowa w przepisach o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej; świadczenie wychowawcze, o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa (...)

 • Porada prawna na temat pozew o alimenty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozew o alimenty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pozew o alimenty na rzecz dziecka

  Pozew o alimenty na rzecz dziecka składa się do sądu rejonowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby uprawnionej do alimentów lub do sądu właściwego dla miejsca zamieszkania (...)

 • Odpowiedź na pozew o alimenty

  Otrzymałem pozew o podwyższenie alimentów. Ostatnio zasądzone alimenty w 1993 r., to kwota 800.000 - przed denominacją. Od 1994 r. do dnia dzisiejszego dobrowolnie podwyższałem alimenty (...)

 • Pozew o alimenty dla pełnoletniego dziecka

  trudnościami. alimenty, alimenty dla dziecka, pozew o alimenty, alimenty dla pełnoletniego dziecka

 • Pozew wzajemny o alimenty na rzecz dziecka

  małoletniego syna z pozwem wzajemnym o alimenty na rzecz dziecka, przeciwko matce reprezentującej to samo dziecko, a która wystąpiła z pozwem przeciwko ojcu o alimenty na rzecz (...)

 • Pozew o rozwód a pozew o alimenty

  Moja żona złożyła pozew o alimenty. Ja długo zwlekałem ze złożeniem pozwu o rozwód mając nadzieję na pojednanie. W takiej sytuacji moje zwlekanie już nie ma sensu. Jeżeli (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko - opinia prawna

  pozew o alimenty. W wyniku sprawy sądowej doszło do ugody co do wysokości (nie kwestionowałem płacenia dopóki córka się uczy, a ich żądaną wysokość 700 zł.) i ustalono (...)

 • Wniesienie o alimenty a rozwód

  Od dłuższego czasu mąż nie daje mi żadnych pieniędzy na dzieci kilka dni temu złożył pozew rozwodowy. Chcę żądać alimentów dla dzieci i zastanawiam się czy złożyć pozew o alimenty (...)

 • Równa stopa życiowa małżonków

  pozostałej (w części dotyczącej świadczeń od wyprowadzki męża do dnia wniesienia przez niego pozwu) rozpozna sąd, do którego wniesie Pani pozew o alimenty. Ewentualnie sąd rozstrzygający (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty

  tego ustalić z dokładnością do jednego dnia. Jeśli matka dzieci złoży pozew o alimenty, gdy dziecko będzie miało np. 5 lat, to może żądać alimentów za 3 lata wstecz. Wyprawka, (...)

 • Odpowiedź na pozew o alimenty

  powołanych, wreszcie wskazać dowody, które mają być przedstawione na rozprawie, lub je załączyć. W odpowiedzi na pozew należy wnieść o oddalenie w całości powództwa o (...)

 • Wyrównanie alimentów

  rozkładzie pożycia. alimenty, sąd opiekuńczy, pozew, pozew o alimenty, dochodzenie alimentów

 • Rozdzielność majątkowa a alimenty

  majątkowych małżeńskich) sąd może zobowiązać uchylającego się do świadczeń i zasądzić alimenty na rzecz dziecka. Zatem pozew o alimenty jest niezależny od stosunków majątkowych (...)

 • Alimenty na ojca

  oddaliłby pozew o alimenty jeżeli pozwana udowodniłaby, że ojciec postępował względem niej rażąco nagannie. Wydaje się, że opisywane przez Panią działania ojca i dowody w postaci (...)

 • Pozew o alimenty a zmiana powództwa

  pozwu (art. 193 § 3 kpc). Jak wynika z powyższego powódka może wnieść o zmianę powództwa ustnie (na rozprawie w obecności pozwanego) lub pisemnie (doręczając pismo jednocześnie pozwanemu). pozew, (...)

 • Oddalenie apelacji a ponowny pozew o alimenty

  . kiedy zwiększyły się potrzeby dzieci i możliwości zarobkowe zobowiązanego. Pozew może obejmować roszczenie o alimenty w podwyższonej kwocie na trzy lata wstecz, gdyż taki jest termin (...)

 • Koszty utrzymania dzieci przed i po rozwodzie

  straszy, że przestanie je płacić. Pani Anna wolałaby, żeby sąd zobowiązał męża do płacenia alimentów. Czy pani Anna może złożyć pozew o alimenty w sytuacji, kiedy otrzymuje (...)

 • Wynagrodzenie konkubiny a alimenty

  do ręki poza listą płac. Po urodzeniu dziecka chcę wnieść oczywiście pozew o alimenty na dziecko. Sędzina na ostatniej sprawie oznajmiła, że w kolejnej sprawie o alimenty, (...)

 • Pozwany - koszty dojazdu na rozprawę

  Żona zabrała córeczkę do swoich rodziców (kilkaset km od miejsca naszego wspólnego zamieszkania) i złożyła w tamtejszym sądzie pozew o alimenty. Czy jako pozwany (o alimenty) (...)

 • Zażalenie na postanowienie sądu o zabezpieczeniu

  Rodzinny żona wniosła pozew o alimenty (jesteśmy jeszcze nadal małżeństwem i nie mamy rozwodu). Na pierwszej rozprawie przewodnicząca była bardzo stronnicza: nie dopuszczała mnie do (...)

 • Pozew o zaspokojenie potrzeb rodziny

  separację jest Sąd Okręgowy. Pani wniosła również pozew albo o alimenty albo o zaspokojenie potrzeb rodziny. Z uwagi na wniesienie pozwu 12 października o separację (mąż (...)

 • Alimenty dla małżonka

  Chciałabym złożyć do Sądu pozew o alimenty od męża na rzecz dzieci. W chwili obecnej nie mieszkamy razem. Ja nie pracuję i zajmuję się wychowywaniem dzieci. Mąż nie łoży na utrzymanie (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego

  zastosowanie konwencji haskiej - Prawo właściwe dla zobowiązań alimentacyjnych.   Ponadto zgodnie z umową międzynarodową między Polską a Ukrainą, jeśli wniesie Pani pozew o alimenty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • ojciec nie placi alimentow

  Chcialam 300 zl na dziecko (1,5 roku), sad okregowy po apelacji ojca dziecka ustalil 200 zl. Nie dostalam jeszcze ani zlotowki. Komornik tez nic nie moze (...)

 • alimenty na ojca

  Czy sad moze zaakceptowac wniosek o przyznanie mu alimentow placone przez syna ktory nie mieszka i nie pracuje w Polsce nie ma zadnych dochodow w Polsce, (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane