Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pozew do sądu pracy

  ;podejmie się prowadzenia sprawy.  koszty sądowe, mobbing, wypowiedzenie, godziny nadliczbowe, pozew do sądu pracy

 • Braki formalne pozwu o ustalenie

  . Złożyłem pozew do sądu przeciwko urzędowi miasta. Pozew zatytułowałem jako pozew o wejście w stosunek najmu lokalu w miejsce zmarłego najemcy i wnosiłem o zobowiązanie (...)

 • Tryb zwykły i upominawczy

  wziął leasingodawca od ubezpieczyciela to 30 000 zł. Więc ma zapłacone za samochód podwójnie - ode mnie i od ubezpieczyciela. Czy w takiej sytuacji mogę złożyć pozew do sądu gospodarczego (...)

 • Porada prawna na temat pozew do sądu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozew do sądu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pozew o sprostowanie świadectwa pracy

  sprostowania świadectwa pracy, prawo wystąpienia z żądaniem jego sprostowania do sądu pracy. Pozew do sądu pracy można wnieść dopiero po zwróceniu się o sprostowanie (...)

 • Wezwanie do zapłaty o odszkodowanie

  miało to większego znaczenia, a właściwy pozew, najpierw wniesiony do sądu (w odpowiedniej liczbie egzemplarzy), zostanie doręczony pozwanemu przez sąd. Wezwanie do zapłaty (...)

 • Odwołanie od decyzji pracodawcy o wypowiedzeniu

  przysługującego prawa wystąpienia z powództwem do sądu pracy. W braku odmowy fakt skorzystania przez pracownika z przysługującego mu prawa odwołania się od decyzji pracodawcy nie ma (...)

 • Szef nie dał wypłaty. Co zrobić?

  Możesz donieść na pracodawcę do PIP lub złożyć pozew do sądu pracy. W pierwszych trzech miesiącach tego roku Państwowa Inspekcja Pracy zanotowała ponad 19 tysięcy przypadków (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić.

  ;rym mowa w ust. 2, albo  2) zakwestionować podwyżkę, o której mowa w ust. 4, wnosząc do sądu pozew o ustalenie, na podstawie przepisów ust. 4a-4e, że podwyżka jest (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  bez pouczenia go o prawie odwołania się do Sądu Pracy. Adam Nowak uważał się za niewinnego i złożył pozew do Sądu Pracy po miesiącu od rozwiązania stosunku pracy żądając (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  zaskarżyć je do sądu wyższej instancji - w tym przypadku do sądu okręgowego. Postanowienie sądu w przedmiocie podziału nieruchomości do użytkowania zaskarża (...)

 • Uchybienia w oddelegowaniu do innej pracy

  wypadku świadczyć z pracy i wnieść pozew do sądu. Warto też o tym stanie rzeczy powiadomić Państwową Inspekcję Pracy. rodzaj pracy, zmiana warunków, oddelegowanie, praca w innej (...)

 • Fachowiec źle wykonał swoją pracę-jak domagać się odszkodowania?

  ://www.cpd.msw.gov.pl/udostepnianie). Pozew jest pismem procesowym, dlatego należy do niego stosować art. 126 k.p.c., zgodnie z którym każde pismo procesowe powinno zawierać: 1) oznaczenie (...)

 • UOKiK pozywa do sądu za umowy kredytowe

  porównania.   Źródło: www.uokik.gov.pl UOKiK, pozew do sądu, bank, konsument, kredyt zabezpieczony hipoteką, umowy zawierane z konsumentem

 • Jak umówić się, który sąd ma rozstrzygać spory między stronami?

  .). Jeśli mimo zawarcia umowy strona kieruje pozew do sądu właściwego z ustawy, to pozwany może podnieść przed wdaniem się w spór co do istoty sprawy zarzut niewłaściwości (...)

 • Powództwo do miejscowo niewłaściwego sądu

  obecnie tam zamieszkuje. Ja dwa lata temu przeprowadziłem się do Katowic, oczywiście nastąpiło to przed wniesieniem pozwu do sądu przez drugą stronę. Chciałbym wnieść sprzeciw do (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  zasadami współżycia społecznego albo zmierza do obejścia prawa.Art. 185. § 1. O zawezwanie do próby ugodowej - bez względu na właściwość rzeczową - można zwrócić (...)

 • Arbitraż przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych przy PIIT

  oraz typosquattingu. W razie sporu można walczyć o swoje prawa kierując odpowiedni pozew do sądu powszechnego. Można jednak rozważyć także załatwienie sprawy w inny sposób - (...)

 • Z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o pracę?

  złożyła mu wypowiedzenie umowy o pracę wskazując jako przyczynę osiągnięcie wieku emerytalnego i posiadanie prawa do emerytury. Kowalski wniósł pozew do sądu pracy domagając (...)

 • Warunki formalne wniesienia pozwu do sądu

  Strona składa pozew do sądu bez udziału profesjonalnego pełnomocnika. Pozew składany jest w trybie zwykłym. Czy istnieją konkretne przepisy, które nakazywałyby dołączenie do (...)

 • Kiedy i jak można odwołać darowiznę - opinia prawna

  darowiznę na rzecz siostry z powodu jawnej niewdzięczności z jej strony. Na żadne monity siostra nie odpowiada. Czy mogę odwołać tą darowiznę i jak powinien wyglądać pozew do sądu? (...)

 • Odpowiedź na pozew rozwodowy

  zamieszkania. Skoro jednak sąd ma oddalić powództwo rozwodowe nie jest on właściwy do rozstrzygania tej kwestii, lecz sąd opiekuńczy. Sądem opiekuńczym jest sąd rejonowy. Postępowanie o ustalenie (...)

 • Sądowe dochodzenie roszczeń okresowych

  dwóch rat dłużnik przestał spłacać raty. Zalega już z pięcioma ratami i raczej nie ma zamiaru nic spłacać. Jakie roszczenie przysługuje w tej sytuacji wierzycielowi? Do jakiego sądu i (...)

 • Zmiana pozwanego a przerwanie biegu przedawnienia

  Zawarłem umowę jako wykonawca usługi z pewnym podmiotem. Podmiot ten zobowiązał się za nią zapłacić ale do dzisiaj nie zapłacił. Wysłałem pozew do sądu w trybie upominawczym. (...)

 • Wycofać pozew przeciwko pracodawcy - opinia prawna

  od wniesienia pozwu do wdania się w spór co do istoty sprawy na rozprawie. Jak wyżej wspomniano w związku z wymianą pism procesowych i wniesienia odpowiedzi na pozew nastąpiło wdanie (...)

 • Skarga na czynności komornika

  , że złożył Pan pismo do sądu, do komornika przesyłając jedynie pismo o podobnej treści. W przypadku natomiast skargi na czynności komornika to sąd przesyła jej odpis komornikowi. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • Pozew o rozwód

  Prosze o pomoc, z mezem nie mieszkam od roku-musiałam się wyprowadzic-a własciwie uciec w nocy z domu, glownie z powodu alkocholu i awantur-zreszta (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane