Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pozew do sądu pracy

  ;podejmie się prowadzenia sprawy.  koszty sądowe, mobbing, wypowiedzenie, godziny nadliczbowe, pozew do sądu pracy

 • Odwołanie od decyzji pracodawcy o wypowiedzeniu

  czy ta czynność jest prawnie nieważna? Czy w przypadku zastosowania przez dyrektora złej formy powiadomienia pracownika budżetówki o obniżce jego wynagrodzenia można skierować pozew do sądu (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę

  pracodawcy, ale bez pouczenia go o prawie odwołania się do Sądu Pracy. Adam Nowak uważał się za niewinnego i złożył pozew do Sądu Pracy po miesiącu od (...)

 • Porada prawna na temat pozew do sądu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozew do sądu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Szef nie dał wypłaty. Co zrobić?

  Możesz donieść na pracodawcę do PIP lub złożyć pozew do sądu pracy. W pierwszych trzech miesiącach tego roku Państwowa Inspekcja Pracy zanotowała ponad 19 tysięcy (...)

 • Z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o pracę?

  orzecznictwie Sądu Najwyższego pewna tendencja. W związku z trudnym rynkiem pracy i potrzebą poszukiwania miejsc pracy dla młodych bezrobotnych - nabycie przez pracownika prawa do (...)

 • Pozew o sprostowanie świadectwa pracy

  sprostowania świadectwa pracy, prawo wystąpienia z żądaniem jego sprostowania do sądu pracy. Pozew do sądu pracy można wnieść dopiero po zwróceniu (...)

 • Polecenie służbowe i mobbing - opinia prawna

  stwierdzi naruszenie przepisów i czy podejmie decyzję o wniesieniu powództwa do Sądu. Wszelkie działania Państwowej Inspekcji Pracy w imieniu pracowników są bezpłatne. Może Pan także (...)

 • Uchybienia w oddelegowaniu do innej pracy

  wypadku świadczyć z pracy i wnieść pozew do sądu. Warto też o tym stanie rzeczy powiadomić Państwową Inspekcję Pracy. rodzaj pracy, zmiana warunków, oddelegowanie, (...)

 • Komisja pojednawcza - do rozwiązania sporów pracowniczych

  doprowadziło do zawarcia ugody? W takiej sytuacji komisja, na żądanie pracownika, przekazuje niezwłocznie sprawę do sądu pracy. Żądanie pracownika powinno zostać przez niego (...)

 • Uznanie za bezskuteczne a przywrócenie do pracy

  przywrócenie do pracy? W pozwie o uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne, nie zgadzam się z podanymi przez pracodawcę, powodami wypowiedzenia mi umowy o pracę. Jak zaznaczyłem, sąd do (...)

 • Wycofać pozew przeciwko pracodawcy - opinia prawna

  Stan faktyczny Złożyłam pozew do sądu pracy przeciwko byłemu pracodawcy o wypłatę części wynagrodzenia (nagrody). W odpowiedzi otrzymałam zawiadomienie o terminie rozprawy (...)

 • Wynagrodzenie za dyżury lekarskie

  administracji, ale w formie rozmowy. W związku z trzyletnim biegiem przedawnienia roszczeń w listopadzie 2002 r. złożyliśmy pozew do Sądu Pracy, w którym wnosimy o: - zmianę (...)

 • Zmiana powództwa przed sądem pracy

  zasadzie nie widzę możliwości powrotu do pracy z powodu "agresywnych" działań moich przełożonych. Czy w związku z tym mogę zmienić lub dodać nowe roszczenia w stosunku do pracodawcy? (...)

 • Gdy nie ma związku zawodowego, ciąża nie chroni przed zwolnieniem

  . powódka powiadomiła dział kadr, że dysponuje zaświadczeniem lekarskim o podejrzeniu 6 tygodnia ciąży. W dniu 7 listopada 2002 r. powódka złożyła pozew do sądu (...)

 • Przywrócenie do pracy a zapłata wynagrodzenia

  Pracodawca zwolnił znajomą z pracy dyscyplinarnie. Prawdziwym powodem było jednak to, że znajoma jest w ciąży. Po dwóch miesiącach znajoma wygrała spór z pracodawcą o przywrócenie do pracy (...)

 • Wyrok częściowy a zmiana powództwa

  W styczniu 2004 r. wniosłem pozew do sądu pracy o zapłatę. 12.10.2004 r. zapadł korzystny dla mnie wyrok częściowy (kwota zasądzona 11 000 zł.). Strona przeciwna nie wniosła (...)

 • Uznanie zdarzenia za wypadek przy pracy

  Pracodawca nie uznał zdarzenia za wypadek przy pracy. Pracownik skierował pozew do sądu pracy, a ten oddalił sprawę i skierował ją do rozpatrzenia do płatnika (...)

 • Koszty postępowania przed sądem pracy

  Czy poniosę jakieś konsekwencje ekonomiczne bądź prawne gdy przegram sprawę w sądzie pracy? Ponadto jakie koszty trzeba ponieść składając pozew do sądu pracy? Zgodnie (...)

 • Zmiana przedmiotu powództwa w II instancji

  Po otrzymaniu wypowiedzenia umowy o pracę na czas nieokreślony pracownik złożył pozew do sądu pracy o uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne żądając przywrócenia do pracy. (...)

 • Przedawnienie roszczenia o zwrot pożyczki

  pracodawca potrącił z jego wynagrodzenia za pracę. Pracownik wniósł pozew do sądu pracy domagając się: 1) zmiany trybu rozwiązania stosunku pracy z porozumienia - na (...)

 • Wniosek do zakładowej komisji pojednawczej o przekazanie sprawy do sądu pracy w związku z nieosiągnięciem porozumienia

  niezwłocznie sprawę sądowi pracy. Wniosek pracownika o polubowne załatwienie sprawy przez komisję pojednawczą zastępuje pozew. Pracownik zamiast zgłoszenia tego żądania może wnieść pozew (...)

 • Koszty procesu w sprawie pracowniczej

  Pracownik wniósł pozew do sądu pracy przeciwko pracodawcy i sprawę przegrał. Do jakich opłat w tym przypadku będzie zobowiązany pracownik? Czy w takim przypadku sąd będzie (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  zaskarżyć je do sądu wyższej instancji - w tym przypadku do sądu okręgowego. Postanowienie sądu w przedmiocie podziału nieruchomości do użytkowania zaskarża (...)

 • Jak rozstrzygnąć spory pracownicze?

  Spory z zakresu prawa pracy rozstrzygają sądy pracy. Kodeks pracy stanowi jednak, że pracodawca i pracownik powinni dążyć do polubownego załatwienia sporu. Komisja pojednawcza Przed (...)

 • Odpowiedzialność pracownika za straty pracodawcy

  pracodawca powinien wystąpić ze stosownymi roszczeniami przeciwko pracownikom do sądu pracy? Czy może już (bez wystąpienia do sądu pracy) obciążyć pracowników (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • Umowa o dzieło - nieuczciwy pracodawca.

  Bardzo proszę o radę nie wiem co robić. Od 7 miesięcy pracuję na umowę o dzieło. Pracodawca wymaga ode mnie pracy 8 godzin dziennie w siedzibie (...)

 • POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

  Witam, przez pewien czas pracowałam (w chwili obecnej jestem na L4 z powodu ciąży) u polskiego pracodawcy oddelegowana do pracy w Norwegii. Jestem zatrudniona (...)

 • Informacje z Sądu Pracy

  Proszę o pomoc bardziej wtajemniczonych w procedury sądowe. Moja małżonka pracuje w służbie zdrowia i podobnie jak inni pracownicy danej placówki (...)

 • pozew do sądu pracy o wynagrodzenie

  czy ktoś mógłby podpowiedzieć, jak ma wyglądać poze do sądu pracy wsprawie zaległego wynagrodzenia i do jakiego sądu w Warszawie (adres i nazwa) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane