Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Łączny pozew o eksmisję i odszkodowanie

  . Chcę wnieść do sądu pozew o odszkodowanie i eksmisję. Zakładając, że sąd jest właściwy ze względu na ogólną wartość roszczeń, czy pozew o eksmisję i pozew (...)

 • Pozew o odszkodowanie

  Potrzebuję wzór pisma: pozew o odszkodowanie za zerwanie umowy, Pozew do sądu o odszkodowanie może być wytoczony w zwykłym postępowaniu cywilnym lub też w postępowaniu (...)

 • Pozew o odszkodowanie

  sąd rodzinny. Pobity mężczyzna chce się ubiegać o odszkodowanie przed sądem. Ma zamiar złożyć jeden pozew przeciwko wszystkim sprawcom łącznie. Czy w takim pozwie poszkodowany może (...)

 • Porada prawna na temat pozew o odszkodowanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozew o odszkodowanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pozew o sprostowanie świadectwa pracy

  sprostowanie albo pozew o odszkodowanie oraz sprostowanie świadectwa pracy. sprostowanie świadectwa pracy, świadectwo, pozew, termin, postępowanie reklamacyjne, pracodawca, wypowiedzenie, (...)

 • Wartość przedmiotu sporu o odszkodowanie

  . Chcę wnieść do sądu pozew o odszkodowanie i eksmisję. W Kodeksie postępowania cywilnego jest stwierdzenie, że w sprawach o wydanie nieruchomości posiadanej bez tytułu prawnego (...)

 • Odszkodowanie w umowie

  ;lnych. Poniżej przykładowy wzór pozwu o zapłatę odszkodowania, który należy dostosować do indywidualnej sytuacji Pozew o zapłatę odszkodowania szkoda, odszkodowanie (...)

 • Zerwanie umowy o współpracę a szkoda

  przypadku, gdyby Pan na przykład wykonał jakąś usługę, a usługobiorca za nią nie zapłacił, czyli nie spełniłby świadczenia wzajemnego. W opisanym przypadku powinien być to zatem raczej pozew (...)

 • Dochodzenie roszczeń pieniężnych w postępowaniu karnym

  orzeczenia odszkodowania dla powoda cywilnego?Osoba, która w wyniku przestępstwa poniosła szkodę (a w razie jej śmierci - osoby najbliższe lub prokurator) może złożyć pozew o odszkodowanie (...)

 • Zapłata czynszu i odszkodowanie w jednym pozwie

  do sądu o odszkodowanie za remont mieszkania. Czy mogę oddzielnie wnieść pozew o zapłatę za zaległy czynsz i oddzielny pozew o odszkodowanie za remont mieszkania, (...)

 • Odszkodowanie uzupełniające a opłaty za media

  . Chcę wnieść do sądu pozew o odszkodowanie i eksmisję. Czy opłaty eksploatacyjne (woda, ogrzewanie) podpadają pod art. 18 ust. 2 ustawy o ochronie praw lokatorów jako odszkodowanie (...)

 • Immisja nieprzyjemnych zapachów do mieszkania

  techniczne, prawo budowlane, warunki sanitarne, immisje, odszkodowanie, pozew o odszkodowanie

 • Odpowiedzialność zakładu energetycznego

  niedozwolony na zasadzie ryzyka. Zatem w kwestii terminów przedawnienia roszczenia o odszkodowanie zastosowanie znajdzie art. 4421 § 1  k.c. Zgodnie z tym przepisem roszczenie o (...)

 • Jak uzyskać odszkodowanie - zasady ogólne

  . Zgodnie bowiem z art. 415 kodeksu cywilnego, kto ze swej winy wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia. Składając pozew o odszkodowanie, trzeba udowodnić następujące (...)

 • Naprawienie szkody wyrządzonej zalaniem mieszkania

  wnieść do sądu cywilnego pozew o odszkodowanie. Najprawdopodobniej sąd powoła biegłego rzeczoznawcę do oceny rozmiarów szkoda, a zatem ciężar oszacowania zostanie przerzucony na barki (...)

 • Termin wniesienia pozwu o odszkodowanie

  W jakim terminie należy wnieść do sądu pozew o odszkodowanie przez pracownika w przypadku rozwiązania umowy o pracę przez pracownika z powodu rażącego naruszenia obowiązków (...)

 • Zasadność zadośćuczynienia

  odmowną, gdyż zdaniem policji miała być świadkiem. Jednak dochodzenie zostało zamknięte i na świadka nie została powołana. W związku z powyższym, czy ww dziewczyna może złożyć pozew o (...)

 • Pozew przeciwko komornikowi

  Jak powinien wyglądać pozew o odszkodowanie od komornika, za bezprawne najście i zajęcie nieruchomości. Czy jest to pozew do Skarbu Państwa, czy cywilny do komornika? Do jakiego (...)

 • Odszkodowanie od pracownika za wyrządzoną szkodę

  , należy wnieść pozew o odszkodowanie. Jeżeli mimo zasądzenia prawomocnym orzeczeniem odszkodowania dłużnik (w tym wypadku pracownik) nie chce spełnić zobowiązania, można wszcząć (...)

 • Opłata sądowa od powództwa odszkodowawczego

  wyższej zaś - odpowiednią kwotę stanowiącą 5 % jej wartości. Przepisy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych nie przewidują szczególnej regulacji dla pozwów w sprawach o odszkodowanie, (...)

 • Odszkodowanie a sprawa karna

  Czy można skierować pozew cywilny przeciw sprawcy wypadku (pozew o odszkodowanie), jeśli jest już wyrok karny w sprawie (w I instancji w Sadzie Rejonowym), ale sprawę ma rozpatrzyć (...)

 • Nienależyte wykonanie usługi dentystycznej

  to spowodowało konieczność ponownej ingerencji, to może Pani wnieść pozew o odszkodowanie. Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, "kto z winy swojej wyrządził drugiemu szkodę zobowiązany (...)

 • Odszkodowanie za zmarnowany urlop

  Powodowie kupili w pozwanym biurze podróży wycieczkę do Egiptu. Wycieczka była ogólnie nieudana. Dlatego powodowie złożyli pozew o odszkodowanie i zadośćuczynienie za krzywdę

 • Odszkodowanie za brak energii elektrycznej

  doprowadziło do ogromnych strat, które poniosłem, gdyż nie mogłem wywiązać się z umów z moimi kontrahentami. Czy w związku z tym mogę wnieść pozew o odszkodowanie za brak dopływu (...)

 • Pozew o odszkodowanie z powodu znęcania

  , fakt grożenia, pomawianie osoby, która nachodzi Państwa. znęcanie, pozew, odszkodowanie, groźby

 • Pozew cywilny a powództwo adhezyjne

  występku, roszczenie o naprawienie szkody ulega przedawnieniu z upływem lat dwudziestu od dnia popełnienia przestępstwa bez względu na to, kiedy poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Uszkodzenie ciała w MPK.

  Aloha. Dzisiaj w drodze do pracy uległem \"uszkodzeniu ciała\" w tramwaju. Motorniczy zachamował tak ostro że zleciałem z krzesła i walnołem nosem (...)

 • pozew o odszkodowanie

  Czy mogę złożyć sprawę o odszkodowanie, za poniesione straty matce dziecka która mnie oszukała mówiąc mi że to moje dziecko? Musze mieć dowody, (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • INTRUM JUSTTITIA

  Witam Czy można złożyć pozew o odszkodowanie od firmy windykacyjnej Intrum Justtitia za próbę wyłudzenia nie istniejącego zadłużenia z 2000 r> (...)

 • Błędny wpis Banku PKO SA do BIK-u.

  Moja "przygoda" z PKO zaczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Opiszę sytuacje w skrócie. Prowadzę działalność gospodarczą o dwóch profilach. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane