Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie są prawa człowieka?

  obowiązywania Europejskiej Konwencji Praw Człowieka?  Gwarantowanie praw obywatelskich i politycznych Aby zagwarantować przestrzeganie praw obywatelskich i politycznych wymienionych (...)

 • Kiedy rodzice zostaną pozbawieni władzy rodzicielskiej?

  , które składają się na władzę rodzicielską, ale nie mają wpływu na zakres praw i obowiązków niewchodzących w zakres tej władzy. W szczególności rodzice nadal korzystają (...)

 • Kodeks karny

  okresie trwania pozbawienia praw.§ 2. Sąd może orzec pozbawienie praw publicznych w razie skazania na karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 za przestępstwo (...)

 • Porada prawna na temat pozbawienie praw rodzicilskich

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozbawienie praw rodzicilskich, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks spółek handlowych

  zakładowego spółki zależnej. § 2. Nabycie lub wykonywanie praw z akcji albo udziałów przez spółkę albo spółdzielnię zależną uważa się za nabycie albo (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  praw publicznych obejmuje ponadto utratę orderów, odznaczeń i tytułów honorowych oraz utratę zdolności do ich uzyskania w okresie trwania pozbawienia praw.§ 2. Sąd może orzec

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej

  pozbawienie władzy rodzicielskiej nie są środkami represji w stosunku do rodziców, gdyż mogą być orzeczone nawet w przypadku całkowitego braku winy po stronie rodziców; Pozbawienie (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  , 4) pozbawienie przyznanej ulgi, 5) umieszczenie w celi izolacyjnej na okres do 14 dni, 6) pozbawienie prawa do udziału w niektórych zajęciach kulturalno-oświatowych lub z zakresu (...)

 • Walka z porwaniami dla okupu...

  typów kwalifikowanego przestępstwa pozbawienia wolności: pozbawienie wolności powyżej 7 dni, pozbawienie wolności połączone ze szczególnym udręczeniem. W drugim przypadku czyn (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  międzynarodowych dotyczących ochrony praw człowieka. Art. 8b. § 1. Rzecznik Praw Obywatelskich lub osoba przez niego upoważniona ma prawo wstępu w każdym czasie, bez ograniczeń, do zakładów (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 149 - 242)

  wpis do rejestru w przypadkach, o których mowa w ust. 2a, następuje na wniosek osoby ukaranej, po upływie okresu orzeczonej kary.3. Pozbawienie licencji zawodowej następuje również (...)

 • Czy może Ci zostać odebrana Twoja nieruchomość, czyli kiedy jest dopuszczalne wywłaszczenie nieruchomości?

  poprzez pozbawienie lub ograniczenie praw do nieruchomości, a prawa te nie mogą być nabyte w drodze umowy. Realizacja przesłanki „ostateczności” wywłaszczenia zapewniona jest przy (...)

 • Od Megaupload do ACTA - czy to już rzeczywiście 'Rok 1984' Orwella?

  ; dokument po ratyfikacji stanie się obowiązującym w Polsce prawem – pojawi się więc problem jak go stosować w powiązaniu z istniejącymi zapisami ustawy o ochronie praw autorskich i praw (...)

 • Cywilne zabezpieczenie nie może być podstawą umieszczenia w ośrodku w Gostyninie

  . 31 ust. 3 Konstytucji RP oraz w art. 5 ust. 1 lit. e Konwencji o ochronie praw człowieka. Także Sąd Najwyższy określił to w 2017 r. jako „faktyczne pozbawienie wolności”. Odpowiednie

 • Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem

  dawał na utrzymanie jest wystarczające? Dodatkowo, czy podczas rozprawy rozwodowej musi być od razu orzeczenie o pozbawienie praw rodzicielskich, czy mogę wystąpić z osobną sprawą tuż po orzeczeniu (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  przez pozbawienie albo ograniczenie praw do nieruchomości, a prawa te nie mogą być nabyte w drodze umowy.  4. Organem właściwym w sprawach wywłaszczenia jest starosta, wykonujący (...)

 • Stawiennictwo w sprawie o pozbawienie praw rodzica

  właściwym do rozpoznania sprawy o pozbawienie praw rodzicielskich jest Sąd polski. Postępowanie w sprawie pozbawienia praw rodzicielskich rodzica w stosunku do dziecka jest postępowaniem (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  razie skazania na karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.§ 4. Zakazy wymienione w art. 22 § 2 pkt 5 oraz pozbawienie praw publicznych orzeka się w latach, od roku (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  granicę. Decyzję taką ojciec dziecka mógłby podjąć samodzielnie. pozbawienie władzy rodzicielskiej, sąd rodzinny i opiekuńczy

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  .§ 2. Przepis art. 8 § 3 stosuje się odpowiednio. Art. 104. Korzystanie przez skazanego z przysługujących mu praw powinno następować w sposób nie naruszający praw innych osób oraz nie zakłócający

 • Nielegalne zniesienie użytkowania gruntów rolnych na Węgrzech

  swobód. W tym względzie Trybunał stwierdził, że zniesienie praw użytkowania spowodowane zakwestionowanym uregulowaniem stanowi pozbawienie własności w rozumieniu karty. Trybunał zauważył (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich a alimenty

  dziecka w przyszłości żądać alimentów, nawet jeśli on sam ma zasądzone alimenty na dziecko? Zakładamy, że w opisanym stanie faktycznym chodzi o pozbawienie władzy rodzicielskiej nie zaś o pozbawienie

 • Dosyć tortur na policji!

  traktowania nie dochodziło. Europejski Trybunał Praw Człowieka: Kara za tortury powinna być odpowiednia do czynu i mieć efekt odstraszający 25 stycznia 2018 r. Europejski Trybunał Praw Człowieka (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  skazanych w ramach określonych w ustawie systemów wykonywania kary, w różnych rodzajach i typach zakładów karnych.§ 3. W oddziaływaniu na skazanych, przy poszanowaniu ich praw i wymaganiu wypełniania (...)

 • Władza rodzicielska rodzica nad dzieckiem

  ustalenia ojcostwa. W odniesieniu do deklaracji o zrzeczeniu się praw rodzicielskich, to prawo polskie rodzinne nie przewiduje takiej instytucji. W postępowaniu o ograniczenie lub pozbawienie władzy

 • Kiedy rodzic może zostać pozbawiony władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  Pan podjąć samodzielnie. władza rodzicielska, pozbawienie władzy rodzicielskiej

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

  POMÓŻCIE mój były mąż przyjeżdża w odwiedziny do dziecka i miesza mu w głowie mnie przy dziecku wyzywa od najgorszych i mówi,że ukradnie mi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane