Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stawiennictwo w sprawie o pozbawienie praw rodzica

  właściwym do rozpoznania sprawy o pozbawienie praw rodzicielskich jest Sąd polski. Postępowanie w sprawie pozbawienia praw rodzicielskich rodzica w stosunku do dziecka jest (...)

 • Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem

  dawał na utrzymanie jest wystarczające? Dodatkowo, czy podczas rozprawy rozwodowej musi być od razu orzeczenie o pozbawienie praw rodzicielskich, czy mogę wystąpić z osobną sprawą tuż (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich a alimenty

  Od ok. 4 lat ojciec nie zajmuje się w ogóle swoim dzieckiem. Czy pozbawienie przez sąd ojca praw rodzicielskich lub tylko ich ograniczenie chroni w przyszłości dziecko od tego by nie mógł (...)

 • Porada prawna na temat pozbawienie praw rodzicielskich

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozbawienie praw rodzicielskich, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty od dzieci dla rodziców

  także w jakim zakresie i w takim zakresie je zasądzi. Co do pyatania o pozbawienie praw rodzicielskich - władza rodzicielska trwa co do zasady do 18 roku życia, dlatego też pytanie jest (...)

 • Cofnięcie pozbawienia władzy rodzicielskiej

  cofnięcie wyroku sądowego o pozbawienie praw rodzicielskich, kto występuje o takie cofnięcie? Jakie potrzebne są dokumenty? Czy pomimo pozbawienia praw rodzicielskich, konkubina (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca dziecka

  decydowania o dobru dziecka. pozbawienie, praw, rodzicielskich, ojca, dziecka

 • Przeniesienie praw rodzicielskich na teściów

  Żona żąda rozwodu i zgadza się na moje warunki tj. pozbawienie praw rodzicielskich, orzeczenie rozwodu z jej winy i brak roszczeń majątkowych. Z racji miejsca pracy poza miejscem zamieszkania (...)

 • Zmiany dla dobra dzieci i rodzin?

  wydarzeń dochodzi często w rodzinach, które są objęte nadzorem kuratora sądowego albo w trakcie toczących się z urzędu spraw o ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich. (...)

 • Władza rodzicielska rodzica nad dzieckiem

  ustalenia ojcostwa. W odniesieniu do deklaracji o zrzeczeniu się praw rodzicielskich, to prawo polskie rodzinne nie przewiduje takiej instytucji. W postępowaniu o ograniczenie lub pozbawienie (...)

 • Planowana reforma prawa rodzinnego

  wydarzeń dochodzi często w rodzinach, które są objęte nadzorem kuratora sądowego albo w trakcie toczących się z urzędu spraw o ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich. (...)

 • Opinia RODK a pozbawienie władzy rodzicielskiej

  władzy rodzicielskiej...". Kolejną rozprawę rozwodową mam za kilka miesięcy. Czy na tej rozprawie jest szansa na prawne pozbawienie praw rodzicielskich? Co oprócz opinii RODK jest potrzebne? (...)

 • Rodzicielskie świadczenie uzupełniające dla rolników

  również długość i przyczyny tych przerw; datę śmierci matki dzieci lub datę ich porzucenia przez matkę; ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich; zamieszkiwanie na terytorium (...)

 • Ulga na wychowanie dziecka

  podatkowy, dlatego też w przypadku ich zaistnienia (np. urodzenie dziecka) bądź ustania (pozbawienie praw rodzicielskich) w trakcie roku podatkowego podatnik może odliczyć kwotę ulgi (...)

 • Jak wygląda nadzór nad sprawowaniem opieki nad małoletnim?

  pozbawieni władzy rodzicielskiej,  został zawieszona władza rodzicielska,  orzeczono w stosunku do nich środek karny przewidziany w art. 51 Kodeksu karnego, tzn. pozbawienie praw (...)

 • Adopcja dokonana przez męża matki

  nad dzieckiem i być jednocześnie jego przedstawicielem ustawowym tylko wtedy, gdyby adoptował dziecko. Do tego jednak konieczne byłoby pozbawienie praw rodzicielskich ojca biologicznego. (...)

 • Nazwisko dziecka urodzonego po rozwodzie

  nazwiska. Czy mogę również zmienić nazwisko dziecka? (na moje panieńskie?). Czy pozbawienie ojca praw rodzicielskich (będę się o to ubiegać, ponieważ mąż jest uzależniony od narkotyków (...)

 • Kiedy rodzice zostaną pozbawieni władzy rodzicielskiej?

  , które składają się na władzę rodzicielską, ale nie mają wpływu na zakres praw i obowiązków niewchodzących w zakres tej władzy. W szczególności rodzice nadal korzystają (...)

 • Kodeks karny

  okresie trwania pozbawienia praw.§ 2. Sąd może orzec pozbawienie praw publicznych w razie skazania na karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 za przestępstwo (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  pełnienia funkcji w organach i instytucjach państwowych i samorządu terytorialnego lub zawodowego, jak również utratę posiadanego stopnia wojskowego i powrót do stopnia szeregowego; pozbawienie

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej

  pozbawienie władzy rodzicielskiej nie są środkami represji w stosunku do rodziców, gdyż mogą być orzeczone nawet w przypadku całkowitego braku winy po stronie rodziców; Pozbawienie (...)

 • Walka z porwaniami dla okupu...

  . Jednocześnie, ze względu na to, że długotrwałe pozbawienie wolności może także dotyczyć sytuacji rodzinnych, a zwłaszcza przetrzymywanie dzieci przez rodziców pozbawionych praw rodzicielskich

 • Ustalenie ojcostwa a władza rodzicielska

  żeby miał prawo do decydowania o moim dziecku. Czy jest możliwość pozbawienia praw rodzicielskich ojca tylko dlatego, że nie chciał dziecka, nie interesował się matką ani dzieckiem zarówno (...)

 • Przysposobienie a alimenty od rodziców

  Jeden z rodziców został pozbawiony praw rodzicielskich. Dziecko zostało przysposobione przez innego człowieka. Czy rodzic pozbawiony praw rodzicielskich zostaje przez to zwolniony (...)

 • Prawdopodobieństwo ograniczenia praw ojca

  jest po mojej stronie - mój kontakt z inną kobietą de facto był skutkiem rozkładu a nie jego przyczyną. Czy sąd wskutek rozbieżnych stanowisk stron z zakresie praw rodzicielskich i prawa do (...)

 • Odebranie praw rodzicielskich ojcu dziecka.

  , należy podać ostatni znany adres lub wskazać, że nie ma się informacji o adresie]  WNIOSEK O POZBAWIENIE WŁADZY RODZICIELSKIEJ   W imieniu własnym wnoszę pozbawienie [imię i (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

 • POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

  POMÓŻCIE mój były mąż przyjeżdża w odwiedziny do dziecka i miesza mu w głowie mnie przy dziecku wyzywa od najgorszych i mówi,że ukradnie mi (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane