Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca dziecka

  decydowania o dobru dziecka. pozbawienie, praw, rodzicielskich, ojca, dziecka

 • Adopcja dokonana przez męża matki

  nad dzieckiem i być jednocześnie jego przedstawicielem ustawowym tylko wtedy, gdyby adoptował dziecko. Do tego jednak konieczne byłoby pozbawienie praw rodzicielskich ojca biologicznego. (...)

 • Władza rodzicielska rodzica nad dzieckiem

  stanowić o dziecku. Jakie są dla niej możliwe rozwiązania? Czy jest szansa na pozbawienie ojca praw rodzicielskich? Ojciec interesuje się dzieckiem, ale jest zagranicą, w dodatku (...)

 • Porada prawna na temat pozbawienie praw rodzicielskich ojca

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozbawienie praw rodzicielskich ojca, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy rodzice zostaną pozbawieni władzy rodzicielskiej?

  , które składają się na władzę rodzicielską, ale nie mają wpływu na zakres praw i obowiązków niewchodzących w zakres tej władzy. W szczególności rodzice nadal korzystają (...)

 • Stawiennictwo w sprawie o pozbawienie praw rodzica

  właściwym do rozpoznania sprawy o pozbawienie praw rodzicielskich jest Sąd polski. Postępowanie w sprawie pozbawienia praw rodzicielskich rodzica w stosunku do dziecka jest (...)

 • Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem

  rozwodzie? Czy podczas rozprawy rozwodowej ustalane są dni odwiedzin ojca? Mojego męża dziecko całkowicie nie interesuje i jego sprzeciw odnośnie pozbawienia praw rodzicielskich jest spowodowany (...)

 • Ustalenie ojcostwa a władza rodzicielska

  rodzicielskich. Praw rodzicielskich można rodzica pozbawić lub je ograniczyć natomiast niedopuszczalne jest ich zrzeczenie się. władza rodzicielska, ojcostwo, związek małżeński, małżeństwo, (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich a alimenty

  Od ok. 4 lat ojciec nie zajmuje się w ogóle swoim dzieckiem. Czy pozbawienie przez sąd ojca praw rodzicielskich lub tylko ich ograniczenie chroni w przyszłości dziecko od tego by (...)

 • Odebranie praw rodzicielskich ojcu dziecka.

  , należy podać ostatni znany adres lub wskazać, że nie ma się informacji o adresie]  WNIOSEK O POZBAWIENIE WŁADZY RODZICIELSKIEJ   W imieniu własnym wnoszę pozbawienie [imię i (...)

 • Cofnięcie pozbawienia władzy rodzicielskiej

  cofnięcie wyroku sądowego o pozbawienie praw rodzicielskich, kto występuje o takie cofnięcie? Jakie potrzebne są dokumenty? Czy pomimo pozbawienia praw rodzicielskich, konkubina (...)

 • Alimenty od dzieci dla rodziców

  także w jakim zakresie i w takim zakresie je zasądzi. Co do pyatania o pozbawienie praw rodzicielskich - władza rodzicielska trwa co do zasady do 18 roku życia, dlatego też pytanie jest (...)

 • Prawdopodobieństwo ograniczenia praw ojca

  ośrodkach psychologicznych. Nie jesteśmy w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie jak często Sądy orzekają ograniczenie praw ojca. Są to bowiem dane statystyczne, których nie prowadzimy. Na (...)

 • Przysposobienie a alimenty od rodziców

  Jeden z rodziców został pozbawiony praw rodzicielskich. Dziecko zostało przysposobione przez innego człowieka. Czy rodzic pozbawiony praw rodzicielskich zostaje przez to zwolniony (...)

 • Orzeczenie o władzy rodziców w wyroku rozwodowym

  rodzicielskiej. Pozbawienie władzy rodzicielskiej może być orzeczone także w stosunku do jednego z rodziców. Pozbawienie władzy rodzicielskiej lub jej zawieszenie może być orzeczone także (...)

 • Alimenty podczas ustalania ojcostwa

  płacić alimenty, oświadczył, że uzna dziecko za swoje. Czy mogę na procesie o ustalenie ojcostwa, żądać ustalenia kwoty alimentów, jak również pozbawić praw rodzicielskich ojca? (...)

 • Zgoda rodzica na wyrobienie paszportu

  przysługuje i nie ma on prawa decydować o sprawach dziecka. Pozbawienie władzy rodzicielskiej jednego z rodziców pozbawiłoby go prawa do decydowania o ewentualnym wyjeździe. Jednakże nie można odebrać (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka a władza rodzicielska

  prawa polskiego zmiana nazwiska dziecka nie wpływa na prawa rodzicielskie do niego. Z opisu stanu faktycznego wynika, iż matka, chciałaby ograniczyć, a nawet pozbawić praw rodzicielskich ojca

 • Prawa ojczyma

  przysposobienia) mąż nie posiada żadnej władzy rodzicielskiej nad dzieckiem, nie jest jego prawnym opiekunem. Problematyczne jest jednak, czy konieczne jest wcześniejsze pozbawienie biologicznego ojca (...)

 • Zmiany dla dobra dzieci i rodzin?

  wydarzeń dochodzi często w rodzinach, które są objęte nadzorem kuratora sądowego albo w trakcie toczących się z urzędu spraw o ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich. (...)

 • Kodeks karny

  okresie trwania pozbawienia praw.§ 2. Sąd może orzec pozbawienie praw publicznych w razie skazania na karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 za przestępstwo (...)

 • Właściwość sądu opiekuńczego

  Mój mąż złożył pozew przeciwko matce swoich dzieci o odebranie jej praw rodzicielskich w związku z nadużyciem przez nią władzy rodzicielskiej. Matka wyjechała z dziećmi na stałe do USA (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  pełnienia funkcji w organach i instytucjach państwowych i samorządu terytorialnego lub zawodowego, jak również utratę posiadanego stopnia wojskowego i powrót do stopnia szeregowego; pozbawienie

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej

  pozbawienie władzy rodzicielskiej nie są środkami represji w stosunku do rodziców, gdyż mogą być orzeczone nawet w przypadku całkowitego braku winy po stronie rodziców; Pozbawienie (...)

 • Rodzicielskie świadczenie uzupełniające dla rolników

  również długość i przyczyny tych przerw; datę śmierci matki dzieci lub datę ich porzucenia przez matkę; ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich; zamieszkiwanie na terytorium (...)

 • Planowana reforma prawa rodzinnego

  wydarzeń dochodzi często w rodzinach, które są objęte nadzorem kuratora sądowego albo w trakcie toczących się z urzędu spraw o ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

  Witam, mam problem a więc Ojciec dziecka wogóle się nami nie interesował, w 4 m-cu ciąży musiałam iść do pracy żeby mieć na wszystkie potrzebne (...)

 • alimenty na ojca

  Czy sad moze zaakceptowac wniosek o przyznanie mu alimentow placone przez syna ktory nie mieszka i nie pracuje w Polsce nie ma zadnych dochodow w Polsce, (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca.

  Witam! Bardzo proszę o poradę w sprawie pozbawienia praw rodzicielskich ojca. Nie chce aby w przyszłości obłożono mnie obowiązkiem spłacania jego (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca dziecka

  Witam. Mieszkam obecnie za granica od 2 lat, ojciec dziecka nie interesuje sie corka dzwoni raz na pol roku jak sobie przypomni o niej, nie placi alimentow (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane