Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pozbawienie praw rodzicielskich a alimenty

  dziecka w przyszłości żądać alimentów, nawet jeśli on sam ma zasądzone alimenty na dziecko? Zakładamy, że w opisanym stanie faktycznym chodzi o pozbawienie władzy rodzicielskiej nie zaś (...)

 • Zmiany dla dobra dzieci i rodzin?

  wydarzeń dochodzi często w rodzinach, które są objęte nadzorem kuratora sądowego albo w trakcie toczących się z urzędu spraw o ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich. (...)

 • Cofnięcie pozbawienia władzy rodzicielskiej

  Mam dziecko z konkubiną. Mieszkamy oddzielnie. Uznałem dziecko, ale sądownie zostałem pozbawiony praw rodzicielskich do dziecka. Sąd wyznaczył mi alimenty, które płacę regularnie. Czy (...)

 • Porada prawna na temat pozbawienie praw rodzicielskich a alimenty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozbawienie praw rodzicielskich a alimenty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty od dzieci dla rodziców

  także w jakim zakresie i w takim zakresie je zasądzi. Co do pyatania o pozbawienie praw rodzicielskich - władza rodzicielska trwa co do zasady do 18 roku życia, dlatego też pytanie jest (...)

 • Przysposobienie a alimenty od rodziców

  Jeden z rodziców został pozbawiony praw rodzicielskich. Dziecko zostało przysposobione przez innego człowieka. Czy rodzic pozbawiony praw rodzicielskich zostaje przez to zwolniony (...)

 • Planowana reforma prawa rodzinnego

  wydarzeń dochodzi często w rodzinach, które są objęte nadzorem kuratora sądowego albo w trakcie toczących się z urzędu spraw o ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich. (...)

 • Zmiana orzeczenia o władzy rodzicielskiej

  być przesłanką do ograniczenia władzy rodzicielskiej? Czy niekontaktowanie się z dziećmi w ustalonych na rozprawie rozwodowej terminach może być przesłanką do ograniczenia praw rodzicielskich? (...)

 • Władza rodzicielska rodzica nad dzieckiem

  ustalenia ojcostwa. W odniesieniu do deklaracji o zrzeczeniu się praw rodzicielskich, to prawo polskie rodzinne nie przewiduje takiej instytucji. W postępowaniu o ograniczenie lub pozbawienie (...)

 • Zgoda rodzica na wyrobienie paszportu

  przysługuje i nie ma on prawa decydować o sprawach dziecka. Pozbawienie władzy rodzicielskiej jednego z rodziców pozbawiłoby go prawa do decydowania o ewentualnym wyjeździe. Jednakże nie można odebrać (...)

 • Kiedy rodzice zostaną pozbawieni władzy rodzicielskiej?

  , które składają się na władzę rodzicielską, ale nie mają wpływu na zakres praw i obowiązków niewchodzących w zakres tej władzy. W szczególności rodzice nadal korzystają (...)

 • Kodeks karny

  okresie trwania pozbawienia praw.§ 2. Sąd może orzec pozbawienie praw publicznych w razie skazania na karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 za przestępstwo (...)

 • Stawiennictwo w sprawie o pozbawienie praw rodzica

  właściwym do rozpoznania sprawy o pozbawienie praw rodzicielskich jest Sąd polski. Postępowanie w sprawie pozbawienia praw rodzicielskich rodzica w stosunku do dziecka jest (...)

 • Alimenty podczas ustalania ojcostwa

  płacić alimenty, oświadczył, że uzna dziecko za swoje. Czy mogę na procesie o ustalenie ojcostwa, żądać ustalenia kwoty alimentów, jak również pozbawić praw rodzicielskich ojca? (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca dziecka

  decydowania o dobru dziecka. pozbawienie, praw, rodzicielskich, ojca, dziecka

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  pełnienia funkcji w organach i instytucjach państwowych i samorządu terytorialnego lub zawodowego, jak również utratę posiadanego stopnia wojskowego i powrót do stopnia szeregowego; pozbawienie

 • Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem

  dawał na utrzymanie jest wystarczające? Dodatkowo, czy podczas rozprawy rozwodowej musi być od razu orzeczenie o pozbawienie praw rodzicielskich, czy mogę wystąpić z osobną sprawą tuż (...)

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej

  pozbawienie władzy rodzicielskiej nie są środkami represji w stosunku do rodziców, gdyż mogą być orzeczone nawet w przypadku całkowitego braku winy po stronie rodziców; Pozbawienie (...)

 • Zgoda na wydanie paszportu małoletniemu

  Do jakiego Sądu należy złożyć wniosek o zgodę na wydanie paszportu dla małoletniego? Co należy zawrzeć w takim wniosku? Ojciec dziecka (4-letniego) nie ma odebranych praw rodzicielskich. Nieformalna

 • Ustalenie ojcostwa a władza rodzicielska

  żeby miał prawo do decydowania o moim dziecku. Czy jest możliwość pozbawienia praw rodzicielskich ojca tylko dlatego, że nie chciał dziecka, nie interesował się matką ani dzieckiem zarówno (...)

 • Walka z porwaniami dla okupu...

  . Jednocześnie, ze względu na to, że długotrwałe pozbawienie wolności może także dotyczyć sytuacji rodzinnych, a zwłaszcza przetrzymywanie dzieci przez rodziców pozbawionych praw rodzicielskich

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  wychowującą dzieci uważa się również osobę pozostającą w związku małżeńskim, jeżeli jej małżonek został pozbawiony praw rodzicielskich lub odbywa karę pozbawienia wolności.6. (...)

 • Prawdopodobieństwo ograniczenia praw ojca

  jest po mojej stronie - mój kontakt z inną kobietą de facto był skutkiem rozkładu a nie jego przyczyną. Czy sąd wskutek rozbieżnych stanowisk stron z zakresie praw rodzicielskich i prawa do (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  granicę. Decyzję taką ojciec dziecka mógłby podjąć samodzielnie. pozbawienie władzy rodzicielskiej, sąd rodzinny i opiekuńczy

 • Odebranie praw rodzicielskich ojcu dziecka.

  , należy podać ostatni znany adres lub wskazać, że nie ma się informacji o adresie]  WNIOSEK O POZBAWIENIE WŁADZY RODZICIELSKIEJ   W imieniu własnym wnoszę pozbawienie [imię i (...)

 • Orzeczenie o władzy rodziców w wyroku rozwodowym

  rodzicielskiej. Pozbawienie władzy rodzicielskiej może być orzeczone także w stosunku do jednego z rodziców. Pozbawienie władzy rodzicielskiej lub jej zawieszenie może być orzeczone także (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich a alimenty

  Witam Czy wraz z pozbawieniem praw rodzicielskich ojca dziecka zanika również obowiązek alimentacyjny? Witaj,jeśli Twoje dziecko jest przez ciebie (...)

 • POZBAWIENIE PRAW RODZICIELSKICH

  POMÓŻCIE mój były mąż przyjeżdża w odwiedziny do dziecka i miesza mu w głowie mnie przy dziecku wyzywa od najgorszych i mówi,że ukradnie mi (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich czy alimenty?

  Witam. Mam 15 lat. Chciałabym aby moja mama wniosła o pozbawienie praw rodzicielskich mojego ojca lub o alimenty, lecz nie wiem co jest lepsze. Ojciec (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane