pozbawienie praw ojca kodeks Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kodeks rodzinny i opiekuńczy

Kodeks rodzinny i opiekuńczy

, jak również z korzyści uzyskanych z jego praw, o których mowa w art. 33 pkt 9.Art. 42. Wierzyciel małżonka nie może w czasie trwania wspólności ustawowej żądać zaspokojenia (...)

Kodeks karny skarbowy

Kodeks karny skarbowy

gospodarczej oraz pozbawienie praw publicznych można orzec tylko wtedy, gdy kodeks tak stanowi.§ 2. Sąd może orzec środek karny zakazu prowadzenia określonej działalności gospodarczej (...)

Kodeks karny

Kodeks karny

okresie trwania pozbawienia praw.§ 2. Sąd może orzec pozbawienie praw publicznych w razie skazania na karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 za przestępstwo (...)

Kodeks spółek handlowych

Kodeks spółek handlowych

zakładowego spółki zależnej. § 2. Nabycie lub wykonywanie praw z akcji albo udziałów przez spółkę albo spółdzielnię zależną uważa się za nabycie albo (...)

Kodeks karny wykonawczy

Kodeks karny wykonawczy

międzynarodowych dotyczących ochrony praw człowieka. Art. 8b. § 1. Rzecznik Praw Obywatelskich lub osoba przez niego upoważniona ma prawo wstępu w każdym czasie, bez ograniczeń, do zakładów (...)

Kodeks wyborczy

Kodeks wyborczy

praw wyborczych w wyborach, które zostały zarządzone w Rzeczypospolitej Polskiej. W tej części spisu wyborców wymienia się nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, (...)

Kodeks cywilny

Kodeks cywilny

głównej.§ 3. Przynależność nie traci tego charakteru przez przemijające pozbawienie jej faktycznego związku z rzeczą główną.  Art. 52. Czynność prawna mająca za przedmiot rzecz główną (...)

Kodeks postępowania cywilnego

Kodeks postępowania cywilnego

do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu). § 2.  Do niezbędnych kosztów procesu prowadzonego przez stronę osobiście lub przez pełnomocnika, który nie jest adwokatem, radcą prawnym

Przymusowe doprowadzenie niekonstytucyjne

Przymusowe doprowadzenie niekonstytucyjne

zatrzymanie i pr pozbawienie wolności, przymusowego doprowadzenie, zatrzymanie, osoba podejrzana, Kodeks postępowania karnego, Konstytucja, zasada proporcjonalności