Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pojęcie "pozarolnicza działalność gospodarcza"

  dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne pozarolnicza działalność gospodarcza to pozarolnicza działalność (...)

 • Renta dla prowadzącego działalność gospodarczą

  przez rok czasu prowadzilem dzialalnosc gospodarcza oraz bylem zatrudniony na 1/2 etatu przez okres 3 lat. Od czerwca 2001 roku prowadze swoja dzialalnosc gospodarcza z ktorej uzyskuje (...)

 • PIT od działalności gospodarczej, a ryczałt od najmu...

  przychodów, jakim jest pozarolnicza działalność gospodarcza mamy do czynienia, gdy: podatnik dokona wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, podając najem jako przedmiot działalności (...)

 • Porada prawna na temat pozarolnicza dzialalnosc gospodarcza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pozarolnicza dzialalnosc gospodarcza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa o dzieło autorskie a działalność gospodarcza

  podatnika, w tym mogą uznać, że dochody - zakwalifikowane przez podatnika jako pochodzące z działalności wykonywanej osobiście - powinny być zaliczone do źródła, jakim jest pozarolnicza (...)

 • Opodatkowanie liniowe a rozliczenie straty

  ; pozarolniczej działalności gospodarczej). opodatkowanie liniowe, rozliczenie straty, 19 % podatek liniowy, dochód, strata, obniżenie dochodu, źródła przychodów, pozarolnicza działalność gospodarcza

 • Najem lokalu użytkowego poza działalnością

  art. 113 ust. 1 ustawy VAT. 5) Ponieważ, co do zasady, najem i pozarolnicza działalność gospodarcza to dwa odrębne źródła przychodów w podatku dochodowym od osób fizycznych (por. pkt 1 powyżej), (...)

 • Opodatkowanie dochodów z działalności gospodarczej

  Pozarolnicza działalność gospodarcza. Pozarolnicza działalność gospodarcza stanowi odrębne źródło przychodów. Z kolei działalność gospodarcza zdefiniowana (...)

 • Działalność gospodarcza a umowa zlecenia

  by było wykazanie, na jakiej podstawie zlecający miałby ponosić odpowiedzialność wobec osób trzecich za ewentualne błędy zleceniodawcy. źródło przychodów, pozarolnicza działalność gospodarcza, (...)

 • Obowiązkowe składki - działalność gospodarcza

  społecznego składają zgłoszenie podlegania ubezpieczeniu zdrowotnemu. Składka na ubezpieczenie zdrowotne wynosi 9% podstawy wymiaru składki. W przypadku osób prowadzących pozarolnicza działalność (...)

 • Kilka rodzajów działalności a składka zdrowotna

  przychodami z działalności gospodarczej w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych;   inna niż określona w pkt 1-8 pozarolnicza działalność gospodarcza prowadzona (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • alimenty a zatajanie dochodow!pomocy

  Niedlugo czeka mnie sprawa alimentacyjna,maz wyprowadzil sie z domu,wnioslam sprawe o rozwod i o alimenty na synka.wiem juz ze bedzie robil wszystko zeby (...)

 • Praca na etacie+działaln.gospodarcza a zwolnienie chorobowe.PILNE.

  Witam serdecznie, mam pytanie. Jestem zatrudniona w jednej z firm na caly etat, oprocz tego prowadze dzialalnosc gospodarcza i sama oplacam wymagane ubezpieczenie (...)

 • Działalnosc gospodarcza

  Chce rozpoczac dzialalnosc dospodarcza w roku 2002. Gdie najpierw musze sie udac ; czy w 1 kolejnosci do U. Gminy czy najpierw uzyskac wpis do rejestru (...)

 • własna działalność magistra prawa

  Witam wszystkich. Może ktoś się orientuje, czy magister prawa a zatem osoba bez ukończonej aplikacji może prowadzić działalność gospodarczą w (...)

 • Działalność Gospodarcza

  Prowadze dzialalnosc gospodarcza, do prac biurowych chcialabym zatrudnic dziewczyne, ale nie wiem co bedzie dla mnie najkorzystniejsze finasowo. Tej osobie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane