Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  opieki zastępczej- zostanie stworzony system opieki nad dzieckiem, który w sposób sprawny i kompleksowy ma możliwość zapewnić dziecku pozbawionemu opieki rodziny (...)

 • Władza rodzicielska dla dziadków

  rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków. Sąd orzeka o tym z urzędu, a nie na wniosek stron. Natomiast ustanowienie opieki nad dzieckiem (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  mogłaby zachodzić obawa co do bezstronnego sprawowania opieki. Jeżeli jednak dziecko pozostające bez opieki ma rodzeństwo, pożądane jest, aby opiekę nad nimi sprawowała jedna osoba. Opieka (...)

 • Porada prawna na temat powierzenie opieki nad dzieckiem dziadkom

  Nie szukaj dłużej informacji na temat powierzenie opieki nad dzieckiem dziadkom, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawa i obowiązki rodziców zastępczych

  dochodzenia alimentów od rodziców małoletniego i nie zależy od tego czy sąd powierzył sprawowanie opieki nad małoletnim rodzicom zastępczym (instytucja opieki ma zastosowanie (...)

 • Naprzemienna opieka nad dziećmi - opinia prawna

  , w którym powierzy on wykonywanie władzy rodzicielskiej obojgu rozwiedzionym rodzicom. Oznaczałoby to, że miałby Pan nieograniczoną możliwość sprawowania opieki nad dzieckiem. (...)

 • Ograniczenia kontaktu dziecka z teściami

  opieki prawnej przez sąd opiekuńczy nad dzieckiem (opiekę nad dzieckiem ustanawia się, gdy żadnemu z rodziców nie przysługuje władza rodzicielska). W takiej sytuacji, (...)

 • Jak rozwiązać problemy dotyczące opieki nad dzieckiem, gdy rodzice się rozstają - opinia prawna

  ;w nie chcę w tej chwili ujawniać. Proszę o poradę w sprawie zmiany meldunku dziecka oraz informację, jakie kroki powinnam podjąć, aby sądownie ustalić podział opieki nad dzieckiem (...)

 • Opieka nad dziećmi

  Jestem rozwiedziony, w orzeczeniu rozwodowym mam orzeczone, że mogę uczestniczyć w opiece nad dwojgiem moich dzieci, w sprawowaniu nad nimi opieki, uczestniczeniu w podejmowaniu decyzji dotyczących

 • Pełnomocnictwo dla dziadków

  "pełnomocnictwa" rodzicom do opieki nad dzieckiem. Przyznanie opieki nad dzieckiem dziadkom przez sąd wymagałoby zawieszenia Pańskiej władzy rodzicielskiej bądź (...)

 • Wykonywanie władzy rodzicielskiej

  nad dzieckiem. Wynika to także z faktu, iż drugi małżonek nie ma ciągłej styczności z dzieckiem, a widuje je jedynie w określonych dniach. Co do zasady sądy powinny dokładnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

  bardzo duzo mowi sie o prawach ojca (glownie przez samych ojcow), natomiast nigdzie nie wspomina sie o obowiazkach ojcowskich po rozwodzie, dlaczego ojcowie (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Prawa do opieki nad dzieckiem.

  Witam. Mam pytanie. Mój znajomy ma 3 letnie dziecko ze swoją dziewczyną, nie są jednak małżeństwem. Od pewnego czasu jego dziewczyna zaczęła go (...)

 • ojciec nie placi alimentow

  Chcialam 300 zl na dziecko (1,5 roku), sad okregowy po apelacji ojca dziecka ustalil 200 zl. Nie dostalam jeszcze ani zlotowki. Komornik tez nic nie moze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane