Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zabudowa siedliskowa - opinia prawna

  wyłącznie osobie, która złoży wniosek w tej sprawie w okresie ważności decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz oświadczenie, pod rygorem odpowiedzialności karnej, o posiadanym

 • Wymogi prawne dla usytuowania tymczasowego obiektu budowlanego - opinia prawna

  : decyzję ustalającą warunki zabudowy i zagospodarowania terenu z klauzulą ostateczności, tj. decyzję ustalającą warunki zabudowy i zagospodarowania terenu lub decyzję ustalającą warunki (...)

 • Budowa wędzarni

  konieczne będzie pozwolenie na budowę. budowa, pozwolenie na budowę, wędzarnia, zgłoszenie, starosta, organ administracji publicznej, decyzja, inwestycja, obiekt, budynek, definicja, grunt

 • Porada prawna na temat powierzchnia zabudowy definicja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat powierzchnia zabudowy definicja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakup działki pod budowę domu

  chciał sprzedać kawałek ziemi. Rolnik wystąpi o warunki zabudowy dla tej powierzchni i gdy otrzyma warunki zabudowy będzie możliwe podpisanie z nim umowy przedwstępnej kupna ziemi rolnej. Rolnik (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  ;lnych części zagospodarowania działki budowlanej lub terenu, jak powierzchnia zabudowy projektowanych i adaptowanych obiektów budowlanych, powierzchnia dróg, parkingów, (...)

 • Warunki zabudowy zagrodowej

  warunkami zabudowy? Zabudowa zagrodowa jest dopuszczalna (nie jest wtedy wymagany warunek zabudowy sąsiedniej), jeżeli powierzchnia gospodarstwa rolnego związanego z tą zabudową przekracza (...)

 • Wystarczy zgłoszenie w miejsce pozwolenia na budowę

  definicje? Właściwie zmianie ulega jedna, ale istotna definicja, definicja budowli. Od teraz przez pojęcie budowli należy rozumieć każdy obiekt budowlany niebędący budynkiem lub obiektem małej (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  , strychów, piwnic i komórek przeznaczonych do przechowywania opału”.  Przyjęta definicja określa zakres powierzchni użytkowej pomieszczeń wchodzących w skład powierzchni użytkowej (...)

 • Zezwolenie na budowę na działce rolnej

  tej samej drogi publicznej, jest zabudowana w sposób pozwalający na określenie wymagań dotyczących nowej zabudowy w zakresie kontynuacji funkcji, parametrów, cech i wskaźników kształtowania zabudowy

 • Linia zabudowy a linia średniego napięcia

  powierzchnia działki umożliwiają odsunięcie zabudowy od linii średniego napięcia. Wymagania techniczne dla linii przesyłowej zależą od szczegółowych parametrów działki oraz (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Garaż blaszany-formalności

  Witam! Postanowiłam na własnej posesji postawić garaż blaszany na samochód osobowy, wiem już o tym ze trzeba mieć pozwolenie, zadzwoniłam do starostwa (...)

 • wielkość działki budowlanej

  Chce kupić działkę budowlaną lub rolną z możliwością zabudowy i podzielić ją na kilka mniejszych - jaka jest możliwa minimalna wielkość działki (...)

 • Krus chce mi cofnac ubezpieczenie od 2006 roku!

  Obecnie KRUS prowadzi przeciwko mnie postepowanie wyjasniajace moja sytuacje i najprawdopodobniej zostane wylaczona z ubezpieczenia od 2006 roku. Sprawa (...)

 • Jak podzielić dzialkę i co z granicą PKP ?

  Witam serdecznie LINK do MAPKI [IMG]http://www.fotoszok.pl/upload/6659a486.jpg[/IMG]/6659a486.jpg Jestem przed zakupem działki , której zdjęcie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane