Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  zainteresowanego, wpisowi do rejestru patentowego. Uprawniony z licencji wyłącznej wpisanej do rejestru może na równi z uprawnionym z patentu dochodzić roszczeń z powodu naruszenia (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  , wierzyciel może skorzystać z terminu umownego. § 3. Przeciwne postanowienia umowy są nieważne. Art. 63. § 1. Każdy wspólnik może z ważnych powodów żądać rozwiązania (...)

 • Wypowiedzenie umowy zlecenia

  jeżeli przyjmujący zlecenie zaciągnął zobowiązania w celu wykonania umowy, dający zlecenie powinien go z nich zwolnić zgodnie z art. 742 zd. 2 KC. Skutki wypowiedzenia zlecenia odpłatnego (...)

 • Porada prawna na temat powód rozwiązania umowy z play wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat powód rozwiązania umowy z play wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwód a zniesienie wspólności majątkowej

  majątkowej. Na podstawie umowy można znieść wspólność dopiero od dnia zawarcia umowy, a na drodze sądowej z datą wskazaną przez małżonków, nawet wcześniejszą od daty wniesienia (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 1 - 62)

  wynalazek, wzór użytkowy albo wzór przemysłowy do korzystania. Art. 21. W przypadku przekazania wynalazku, wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego do korzystania zgodnie z art. (...)

 • Zakaz konkurencji a samozatrudnienie - opinia prawna

  sprawy sądowej. Jednak trzeba pamiętać, że Pani nie zwróciła się do Zleceniodawcy z zapytaniem, czy określone czynności wykona, czy też nie, co przemawia za złamaniem zakazu z umowy. Czy (...)

 • Odpowiedzialność odszkodowawcza z tytułu przedwczesnego rozwiązania umowy agencyjnej - opinia prawna

  umowy informacje, wypowiedzenie jest oczywiście bezzasadne. Jeżeli jednak fakt zatajenia istotnych z punktu widzenia wykonania umowy informacji zaistniał, a o informacjach tych firma W dowiedziała (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

  której mowa w ust. 1, z zachowaniem ustalonego w tej umowie sposobu rozliczenia stron na wypadek rozwiązania umowy.4. Dopuszczalne jest potrącenie wierzytelności wynikającej z (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  Gwarancyjny, o którym mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 1994 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym (Dz.U. z 2000 r. Nr 9, poz. 131, z późn. zm.)[4], w przypadku zaspokajania roszczeń z (...)

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  zawarcia umowy o prowadzenie IKE, zwane dalej "potwierdzeniem zawarcia umowy".2. Instytucja finansowa wydaje oszczędzającemu potwierdzenie zawarcia umowy także w przypadku zamiaru dokonania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane