Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  wykroczenia jest Policja, chyba że ustawa stanowi inaczej. § 2. W sprawach o wykroczenia przeciwko prawom pracownika określonych w Kodeksie pracy, w sprawach o wykroczenia określonych (...)

 • Kodeks wykroczeń

  tym miejscem,podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  okoliczności popełnienia wykroczenia skarbowego, właściwości i warunki osobiste sprawcy oraz jego zachowanie się po popełnieniu tego wykroczenia. § 2. Jeżeli w związku z przestępstwem (...)

 • Porada prawna na temat pouczenie sprawcy wykroczenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pouczenie sprawcy wykroczenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mandat na podstawie fotoradaru a egzekucja

  , gdy: schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku (np. radar ręczny) lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia, stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność (...)

 • Uchylenie prawomocnego mandatu

  wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia,  stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia (...)

 • Odwołanie od prawomocnego mandatu

  popełnieniu wykroczenia, stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego, a nie zachodzi wątpliwość co do (...)

 • Naruszenie obowiązku meldunkowego

  w postepowaniu oskarżyciela posiłkowego. wniosek o skazanie, wniosek, wykroczenie, postępowanie w sprawach o wykroczenia, postępowanie

 • Jak będą nakładane mandaty za wykroczenia skarbowe?

  ; Funkcjonariusz nakładający karę grzywny, na żądanie sprawcy wykroczenia skarbowego, jest obowiązany okazać dokument uprawniający go do nałożenia kary grzywny w drodze mandatu karnego.  Przed (...)

 • Uprawnienia straży miejskiej - parkowanie

  sprawcy, a nie zachodzi wątpliwość co do osoby sprawcy czynu, może w razie potrzeby przeprowadzić w niezbędnym zakresie czynności wyjaśniające. Czynności wyjaśniające prowadzi (...)

 • Wniosek o uchylenie mandatu karnego

  karnym zaocznym można nałożyć grzywnę w razie stwierdzenia wykroczenia, którego sprawcy nie zastano na miejscu jego popełnienia, gdy nie zachodzi wątpliwość co do osoby tego sprawcy; (...)

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  ., sygn. I KZP 35/98). Sąd rejonowy jest także właściwy do rozpoznawania spraw o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe (art. 114 § 2 k.k.s.) oraz spraw o wykroczenia (art. 9 § (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  . Pouczenie to należy wręczyć podejrzanemu na piśmie; podejrzany otrzymanie pouczenia potwierdza podpisem.  Art. 301. Na żądanie podejrzanego należy przesłuchać go z udziałem ustanowionego (...)

 • Czas na ukaranie mandatem i nałożenie punktów

  bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia, stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego, a nie zachodzi wątpliwość (...)

 • Czynny żal pozwala uniknąć konsekwencji karnych skarbowych

  dowodów przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego oraz przekazania sprawy do dalszego prowadzenia tym organom. Centralne Biuro Antykorupcyjne o wszczęciu postępowania przygotowawczego

 • Kontrola podatkowa w przedsiębiorstwie

  kontroli jest niezbędne dla przeciwdziałania popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia, przeciwdziałania popełnieniu przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego lub zabezpieczenia dowodów (...)

 • Nałożenie mandatu przez Straż Miejską

  popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego, a nie zachodzi wątpliwość co do osoby sprawcy czynu, - w tym także, (...)

 • Jakie podejrzany ma prawa?

  odpowiedzialności w przypadku sprawcy przestępstwa skarbowego Sprawca przestępstwa skarbowego może złożyć taki wniosek w postępowaniu przed finansowym organem dochodzenia, zanim wniesiono akt (...)

 • Błędne pouczenie o terminie złożenia apelacji

  to uczynić? 3. Jaki jest termin karalności wykroczenia z art. 78 KW i ewentualnego przerwania biegu przedawnienia. Zgodnie z art. 105 § 1 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia termin (...)

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  ;pouczenie o prawach i obowiązkach kontrolowanego.  7. Czynności kontrolne przeprowadza inspektor wraz z upoważnionymi pracownikami, po okazaniu legitymacji służbowych i znaków identyfikacyjnych

 • Składanie wyjaśnień przez obwinionego

  ? Czy mogę odmówić składania zeznań jako osoba podejrzana o popełnienie wykroczenia? Jakie konsekwencje mi grożą, jeżeli nie ujawnię danych sprawcy wykroczenia (zakładając, że odpowiedź (...)

 • Przedawnienie karalności przestępstw skarbowych i wykroczeń skarbowych

  określonego w kodeksie skutku, bieg przedawnienia rozpoczyna się od czasu, gdy skutek nastąpił. Jeżeli przed upływem ww. terminu podstawowego przedawnienia zostało wszczęte postępowanie przeciwko sprawcy

 • Fotoradar a Straż Miejska

  upływie 30 dni w wypadku stwierdzenia popełnienia wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego a nie zachodzi wątpliwość co do osoby (...)

 • Przekroczenie prędkości stwierdzone fotoradarem

  popełnieniu wykroczenia, popełnienie wykroczenia stwierdzono naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego, a nie zachodzi wątpliwość co do (...)

 • Projekt zmian w Kodeksie karnym skarbowym

  dotychczasowych niejasności i niespójności sygnalizowanych przez doktrynę i praktykę stosowania Prawa karnego skarbowego. Swoista odrębność postępowania w sprawach o wykroczenia skarbowe rodzi (...)

 • Niepokojenie osoby jako wykroczenie

  działaniu kierunkowym – „w celu dokuczenia innej osobie”. Dlatego należałoby ustalić, że po stronie sprawcy tego wykroczenia zachodzi złośliwość. Nie wystarczy natomiast (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

  Witam, Opis Dzisiaj w drodze do marketu otrzymałem, mandat w wysokości 50 zł za przejście w miejscu nieoznakowanym. Policja podjechała nieoznakowanym (...)

 • Kiedy policjant może odstąpić od mandatu??

  To czy dostinaemy mandat czy pouczenie zależy od uznania funkcjonarjusza, czy rodzaju wykroczenia?? Czy przepisy przewidują sytuacji, w których mają (...)

 • pobicie

  Prosze o pomoc!! Moj brat zostal oskarzony o pobicie..juz wczesniej mial klopoty...wlasnie skonczyly mu sie zawiasy tez za pobicie.. Czy ktos moze mi powiedziec (...)

 • Czy pójdę siedzieć???

  Wtam wszystkich i proszę o pomoc,ponad 3 lata temu ukradłem buty i zostałem ukarany karą 6 miesięcy na 3 lata w zawieszeniu, teraz niedawno znowu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane