Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Potwierdzenie salda jako uznanie długu

  niewłaściwego”. Zdaniem Sądu Najwyższego nie ma znaczenia, czy dłużnik zdaje sobie sprawę ze skutków potwierdzenia salda. Jest jednak ważne, aby potwierdzenie salda dokonane (...)

 • Przerwanie biegu przedawnienia

  również to saldo potwierdził. Takie potwierdzenie salda traktuje się jako uznanie długu (roszczenia). W związku z powyższym doszło do przerwania terminu przedawnienia z momentem potwierdzenia (...)

 • Uznanie salda a wznowienie biegu przedawnienia

  potwierdzenie salda sprzed kilku miesięcy, ale dokonane przez kierownika działu księgowości, który w KRS nie figuruje jako osoba reprezentująca spółkę. Czy takie potwierdzenie salda (...)

 • Opinia prawna na temat potwierdzenie salda formularz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat potwierdzenie salda formularz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nakaz zapłaty a potwierdzenie salda

  nakazowym potrzebne jest mi potwierdzenie salda od firmy, która jest mi dłużna pieniądze? Posiadam umowę na wykonanie i usługi i potwierdzenie wykonania usługi, a także faktury VAT. (...)

 • Konsekwencje potwierdzenia salda

  potwierdzenia salda np. przez zarząd czy właściciela (osoby uprawnione do reprezentacji) są dość poważne - sądy traktują takie potwierdzenie salda jako uznanie długu i często dokument (...)

 • Przerwanie biegu przedawnienia, potwierdzenie sald

  zgodności sald nie uregulowanych do dnia 31.12.2002r. i takie podpisane potwierdzenie salda - długu otrzymała. Czy w związku z tym można mówić o przerwaniu przedawnienia? Czy może firma X (...)

 • Przedawniona faktura - przerwa biegu przedawnienia

  uzyskamy od tego kontrahenta potwierdzenie salda, na którym będzie znajdować się również ta przedawniona faktura, to czy w takiej sytuacji termin przedawnienia liczony jest od nowa, tzn, czy (...)

 • Składki na ubezpieczenie społeczne pracowników delegowanych do pracy w innym państwie UE

  obejmującym delegowanie. Tym samym formularz E 101 bezwzględnie zakłada, że system innego Państwa Członkowskiego nie może mieć zastosowania. Zdaniem Trybunału instytucja wydająca formularz (...)

 • Dochodzenie roszczeń w sądzie gospodarczym

  przerywa się przez każdą czynność przed sądem (złożenie powództwa) oraz przez uznanie roszczenia przez osobę, przeciwko której roszczenie przysługuje (np. potwierdzenie salda). Po każdym (...)

 • Zatajenie informacji o właściwości produktu

  sądzie. Powód wniósł apelację do Sądu Okręgowego, który uznał, że skoro pozwany stwierdza w treści pisma “przesyłam potwierdzenie salda”, to oczywistym pozostaje, że potwierdza (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane