Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jesteś niezadowolony z wykupionej wycieczki? Dowiedz się czego możesz żądać od biura podróży.

  jednoznacznie określa obowiązek klienta w zakresie, o którym mowa w ust. 6: a) reklamację należy zgłosić w recepcji ośrodka, hotelu, u przedstawiciela Organizatora lub (...)

 • Rezerwacja pokoju w hotelu i nie stawienie się

  dniu i nie informuje o zmianie planów? Dokonanie rezerwacji samochodu lub pokoju w hotelu należy uważać jako zawarcie umowy najmu na określony, przyszły okres. Wysłanie maila lub (...)

 • Nieogrzane i brudne pociągi? Złóż skargę

  . zdjęcia krótkich składów. W sytuacji, gdy przez odwołany pociąg musieliśmy wykupić nocleg w innym mieście, dowodem będzie rachunek z hotelu. Nie zapomnijmy również (...)

 • Opinia prawna na temat potwierdzenie rezerwacji w hotelu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat potwierdzenie rezerwacji w hotelu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ważne dla turystów udających się do Pekinu w czasie Igrzysk XXIX Olimpiady

  zarejestrowanie się w Biurze Bezpieczeństwa Publicznego za pośrednictwem hotelu lub firmy wynajmującej mieszkanie - nawet przy pobycie jednodniowym. Zwykle procedura ta jest automatyczna i nie (...)

 • UOKIK bada umowy klubów fitness, pływalni i szkół tańca. Są nieprawidłowości

  prowadzących kilka stacji narciarskich. Z kolei wspomniany już organizator koncertów Chóru Aleksandrowa w zasadach uczestnictwa w imprezie umieszczonych na biletach zapowiadał, ze może w (...)

 • Jakie masz prawa podróżując samolotem?

  sprzedaży zbyt dużej liczby biletów powinniśmy znaleźć w regulaminie świadczenia usług i sprzedaży biletów stosowanym przez przewoźnika – czytamy na stronie UOKiK. W (...)

 • Korzystasz z biur podróży? Oto twoje prawa

  wyjazdu, miejscowość docelową oraz klasę wagonu. Zwrotu biletu lub zmiany umowy przewozu można dokonać w kasie biletowej, u konduktora lub kierownika pociągu lub przez internetowy system sprzedaży (...)

 • Wymarzony urlop...

  zależności od długości opóźnienia pasażerowie mają prawo do bezpłatnych posiłków, napojów oraz innych świadczeń. W razie potrzeby przewoźnik musi zapewnić (...)

 • Odwołanie rezerwacji

  Dzień Dobry. 22.10.2009 w biurze podróży X dokonałem przez Internet rezerwacji wyjazdu na narty w terminie 12.12.2009. W dniu 26.10.2009 ze względów osobistych byłem zmuszony odwołać (...)

 • Planujesz wakacje za granicą?

  złamiesz nogę, unikniesz kłopotliwego poszukiwania pomocy wśród nieznających Twojego języka obcokrajowców. Nie wkładaj do bagażu podręcznego płynów, żelów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane