Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zadatek a niedojście umowy do skutku

  w KW” jest naszym zdaniem błędnie skonstruowane. Językowo oznacza ono, że wyjątkiem od zwrotu zadatku jest odstąpienie od umowy podyktowane zgodą banku. Innymi słowy zasadą byłby zwrot zadatku (...)

 • Jak doręcza się pisma w postępowaniu karnym?

  potwierdzony egzemplarz formularza pokwitowania odbioru pocztowej placówce oddawczej. Czynności związane z uzyskaniem potwierdzenia odbioru przez adresata na drugim egzemplarzu formularza (...)

 • Brak wymaganego zadatku

  zadatku może być bowiem traktowany wyłącznie jako potwierdzenie zawarcia umowy, co oznacza, że brak wpłaty zadatku oznacza rezygnację z umowy i, z drugiej strony, że dopiero po zapłaceniu (...)

 • Porada prawna na temat potwierdzenie odbioru zadatku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat potwierdzenie odbioru zadatku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Niezgodność towaru z umową

  termin jej dokonania. Wezwanie należy wysłać listem poleconym. Potwierdzenie odbioru listu przez wykonawcę, będzie w tym przypadku stanowić dowód wykonania Pani uprawnień, w wyznaczonym przez (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość

  skutkowałoby obowiązkiem zawarcia umowy albo zatrzymaniem zadatku przez Pana kontrahenta. Jeśli nie dojdzie Pan do porozumienia z kontrahentem, wtedy spór będzie musiał zakończyć się w sądzie (...)

 • Zaliczka i jej funkcja w prawie cywilnym

  zaliczkę, jest zobowiązana ją zwrócić w takiej wysokości, w jakiej ją otrzymała. Zaliczka nie spełnia więc funkcji zabezpieczenia wykonania zobowiązania, czyli tej analogicznej do roli zadatku

 • Potwierdzenie odbioru faktury korygującej

  podatkowej podkreśla się, że nie stanowi potwierdzenia odbioru jedynie wysłanie faktury korygującej do nabywcy listem poleconym przy równoczesnym braku zwrotu takiej przesyłki. Potwierdzenie (...)

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  ; Skutki potwierdzenia odbioru faktury korygującej   Sprzedawca jest obowiązany posiadać potwierdzenie odbioru faktury korygującej przez nabywcę. Obowiązek posiadania potwierdzenia (...)

 • Potwierdzenie odbioru faktury korygującej a prawo do obniżenia podatku

  uzależnione było od otrzymania przez podatnika potwierdzenia odbioru faktury przez kontrahenta. Oznacza to, że nie ma tu znaczenia data, w jakiej nastąpiło potwierdzenie odbioru faktury (...)

 • Zwrot zadatku - niedostarczenie towaru

  stwierdzenie, że to kupujący ponoszą wyłączną winę. Nie jest też naszym zdaniem uzasadnione żądanie osobistego odbioru przez klientów zadatku, skoro ma Pani pismo od nich z nr rachunku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa z kamerzystą - proszę o pomoc

  Witam mam problem z kamerzystą, który nie chce oddać filmu z wesela. Umowa była zawarta 5 lutego 2013,wesele odbyło się 28.09.2013 i do tej pory (...)

 • odwołanie zamówienia mebli

  Domyślnie Rezygnacja z zamówienia realizacji mebli Witam wszystkich. Bardzo prosiłbym o poradę w następującym temacie. Zamówiliśmy meble do kuchni (...)

 • EPU (e-Sąd): przedłużenie terminu do wskazania adresu pozwanego

  22.11.2013 złożyłem w e-Sądzie pozew. Przy składaniu pozwu podałem aktualny w listopadzie 2013 adres pozwanego i jego PESEL. 2.01 b.r. uzyskałem (...)

 • firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

  ta cała cyfra+ to wyzyskiwacze... Nie dosyć że miałam umowe na rok, a przedłuzałam ją aż do 2 lat i po kilka miesięcy temu rozwiazałam umowe (...)

 • ubezpieczenie oc wypowiedzenie

  W 2006 roku zawarłem z firmą PZU SA umowę na ubezpieczenie OC samochodu w okresie od 3 lipca 2006 roku do 2 lipca 2007 roku. Dnia 28 czerwca nadałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane