Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  ) na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania; 2) na drogę z (...)

 • Zjazd z drogi publicznej

  wydawanie zezwoleń na zajęcie pasa drogowego i zjazdy z dróg (przez zjazd rozumie się połączenie drogi publicznej z nieruchomością położoną przy drodze, stanowiące (...)

 • Ustalenie warunków zabudowy dla budowy sklepu

  ,  przecięcie krawędzi nawierzchni zjazdu i drogi wyokrąglone łukiem kołowym o promieniu nie mniejszym niż 3 m, lub skosem 1:1, jeżeli jest to zjazd z ulicy,  pochylenie podłużne (...)

 • Porada prawna na temat potrzebny projekt na zjazd z drogi gminnej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat potrzebny projekt na zjazd z drogi gminnej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy droga jest drogą publiczną

  publiczną jest droga zaliczona na podstawie niniejszej ustawy do jednej z kategorii dróg. Zgodnie z art. 7 ustawy do dróg gminnych zalicza się drogi o znaczeniu lokalnym (...)

 • Fundusz Dróg Samorządowych

  ogłoszonych na dotychczasowych zasadach we wrześniu br., na dotychczasowych zasadach w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Dzięki (...)

 • Jakie rodzaje dróg wyróżnia się w Polsce?

  dróg: drogi gminnej, drogi powiatowej, drogi wojewódzkiej, drogi krajowej. ##baner## Podstawą do zmiany przebiegu drogi publicznej lub jej zaliczenia do (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  postępowania wywłaszczeniowego na rzecz Skarbu Państwa następuje z urzędu, a na rzecz jednostki samorządu terytorialnego - na wniosek jej organu wykonawczego. Wszczęcie postępowania (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  uczniów. Koszt realizacji świadczenia szacuje się na ok. 1,4 mld zł rocznie.  Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód.  Jak wynika z danych CBOS, w przypadku (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  akcyzowych z akcyzą zapłaconą na terytorium państwa członkowskiego (UE) przywożone z tego państwa na terytorium kraju przez osobę fizyczną, gdy przywóz następuje (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego z 3 lipca 2003 roku. Zostało ono wydane na podstawie art. 34 ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (...)

 • ROK NA DROGACH - podstawowe informacje na temat realizowanych inwestycji

  likwiduje ryzyko utraty środków unijnych na drogi.   Po raz pierwszy przygotowywana jest kompleksowa Prognoza oddziaływania na środowisko dla Programu Budowy Dróg Krajowych (...)

 • Procedura zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

  , a także w sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości) o wyłożeniu projektu planu do publicznego wglądu na co najmniej 7 dni przed dniem wyłożenia i wykłada ten projekt wraz z (...)

 • Droga dojazdowa a pozwolenie na budowę

  obejmuje ogrodzeniem zjazd na ww. drogę dojazdową, odcinając dojazd do mojego siedliska. Na mapie do celów projektowych dla tej inwestycji mojego siedliska nie oznaczono, nie wynika z (...)

 • Odmowna decyzja na lokalizację drogi

  W jakich przypadkach zarządca drogi wojewódzkiej może odmówić zgody na lokalizację wjazdu z ww. drogi na posesję, na której obecnie buduję dom, czy może się nie (...)

 • Zabrano Ci nieruchomość pod drogi publiczne? Sprawdź jakie masz prawa - opinia prawna

  administracji.   Wywłaszczenie a przejście na własność z mocy prawa Z przedstawionego stanu faktycznego, wynika, iż nie mamy do czynienia z wywłaszczeniem nieruchomości (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  19, poz. 147; Nr 30, poz. 210; Dz.U. z 1984 Nr 45, poz. 242; Dz.U. z 1985 Nr 22, poz. 99; Dz. U. z 1989 Nr 3, poz. 11; Dz.U. z 1989 Nr 33, poz. 175; Dz.U. z 1990 Nr 34, poz. 198; (...)

 • Prosta spółka akcyjna już wkrótce

  , zwłaszcza korzystających z kapitału ludzkiego (np. z kreatorów i doświadczonych specjalistów) i innowacyjnych rozwiązań. Dzięki rozwiązaniom przygotowanym przez MPiT (...)

 • Unieważnienie umowy notarialnej

  służebności drogi koniecznej. Istnieją pewne ograniczenia w związku z brakiem dostępu do drogi publicznej w prawie budowlanym, ale wpływają one jedynie na możliwość uzyskania (...)

 • Pobór opłaty za zajęcia pasa drogowego

  pamiętać, że art. 40 reguluje sytuację zajęcia pasa drogowego drogi publicznej. Poza zakresem jego oddziaływania pozostają drogi wewnętrzne. W przypadku zajęcia drogi wewnętrznej (...)

 • Wymagania w stosunku do budowy zjazdu z drogi publicznej

  8). Z tej definicji wynika, że zjazd nie jest częścią drogi publicznej, a jedynie miejscem dostępu do tej drogi (por. wyrok NSA z 1 marca 2006 r., II OW 95/2005 LexPolonica (...)

 • Ustawa o księgach wieczystych i hipotece

  przejścia hipoteki na uprawnionego do zwrotu ciążą na nieruchomości prawa z pierwszeństwem równym z hipoteką łączną lub z niższym, prawom tym służy pierwszeństwo (...)

 • Prezydencka wersja reformy sądownictwa

  poseł ma jeden głos, tzn. każdy poseł może zagłosować tylko na jednego kandydata na sędziego do Krajowej Rady Sądownictwa" - oświadczył prezydent Duda na konferencji prasowej, po (...)

 • Definicja zjazdu z drogi publicznej do posesji

  Czy zgodnie z art. 30 ustawy o drogach publicznych zjazdem z drogi publicznej do prywatnej posesji nazywa się tylko odcinek na wysokości bramy wjazdowej i wejścia, czy na całej (...)

 • Jak uzyskać odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych?

  ich budowy lub przebudowy wynika z budowy lub przebudowy drogi krajowej lub wojewódzkiej; zjazdów, w rozumieniu art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  rozciąga się na roszczenia osobiste związane z prawami rzeczowymi i dochodzone łącznie z nimi przeciwko temu samemu pozwanemu.Art. 39. Powództwo z tytułu dziedziczenia, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Nie chcę rozwodu

  Mój mąż wyprowadzil sie odemnie z powodu malego nieporozumienia na poczatku listopada2006(do swoich rodziców)Jesteśmy malzenstwem od 10lat mamy syna (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane