Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Roszczenie przedawnione czy nie?

  ), termin ten biegnie od nowa (wynika to z art. 124 k.c.). Skoro postanowienie o umorzeniu egzekucji zostało wydane 11.09.2002 roku, to od tego momentu należy liczyć dziesięcioletni (...)

 • Postanowienie o umorzeniu egzekucji a istnienie długu

  Dzień dobry. Zalegam z opłatami za raty kredytu. Nie mam jednak obecnie żadnych środków finansowych i w związku z tym sąd cywilny wydał postanowienie o umorzeniu egzekucji? Czy (...)

 • Brak adresu spółki a bezskuteczność egzekucji

  bezskuteczności – poprzez postanowienie o umorzeniu egzekucji. W doktrynie ugruntowany jest jednak pogląd, że wierzyciel może wykazywać w zasadzie wszelkimi środkami dowodowymi (...)

 • Opinia prawna na temat postanowienie o umorzeniu egzekucji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat postanowienie o umorzeniu egzekucji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Bieg terminu na wniesienie skargi na komornika

  Komornik wydał postanowienie o umorzeniu egzekucji. Postanowienie o umorzeniu wraz z naliczeniem kosztów egzekucyjnych zostało wysłane do dłużnika. Przed podjęciem (...)

 • Zaliczenie nieściągalnej należności w koszty

  postanowienia o nieściągalności należy zauważyć, iż jak podkreśla się w literaturze, nie oznacza to jednak, że każde postanowienie o umorzeniu egzekucji wydane przez (...)

 • Umorzenie postępowania egzekucyjnego

  której komornik od lipca 2003 r. do stycznia 2007 r. nie wszczął ponownej egzekucji z zajętej nieruchomości, winien on był wydać w tym czasie postanowienie o umorzeniu egzekucji? (...)

 • Nieściągalna wierzytelność kosztem

  podkreśla się w literaturze, nie oznacza to jednak, że każde postanowienie o umorzeniu egzekucji wydane przez komornika stanowi taką podstawę. Umorzenie postępowania egzekucyjnego (...)

 • Dowody przy unieważnieniu umowy sprzedaży dłużnika

  takim, w szczególności może być postanowienie o umorzeniu egzekucji na podstawie art. 824 § 1 pkt 3 Kodeksu postępowania cywilnego lub wykaz majątku złożony w postępowaniu (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  uzyskać z centralnej informacji o zastawach rejestrowych dane o tym, czy dłużnik jest zastawcą zastawu rejestrowego oraz kto jest zastawnikiem. O wszczęciu egzekucji komornik niezwłocznie (...)

 • Licytacja z nieruchomości - jak wygląda w praktyce?

  wstrzyma przetarg. Jeżeli po podziale kwot uzyskanych ze sprzedaży niektórych nieruchomości lub ich części zaspokoi się wszystkich wierzycieli, sąd będzie zobowiązany wydać postanowienie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pomoc w rozwiązaniu kazusa

  Piotr M. prowadził działalność gospodarczą pod firmą ?Peter-EM?, której przedmiotem działalności był handel środkami higieny jamy ustnej. Dnia (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

  Prokurator umorzył postępowanie z uwagi na śmierć sprawcy wypadku, w którym zginęły dwie osoby: kierowca i pasażer. Zgodnie z pouczeniem złożono (...)

 • PARANOJA -PŁACĘ ALIMENTY SĄD ODRZUCIŁ SKARGĘ NA KOMORNIKA

  Witam. Otóż mam kurioalną sprawę w sądzie zresztą nie pierwszą ale ta już przewyższa wszsytko. Głupota sądu łagodnie ujmując bo inaczej tego (...)

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane