Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  ;Postanowienie o odmowie wydania zaświadczenia europejskiego tytułu egzekucyjnego doręcza się wyłącznie wierzycielowi. § 2. Na postanowienie o odmowie wydania zaświadczenia (...)

 • Co może być przyczyną umorzenia postępowania egzekucyjnego?

  nastąpić na podstawie prawomocnego orzeczenia uzasadniającego umorzenie bądź gdy umorzenie ma nastąpić z mocy samego prawa lub z woli wierzyciela.   Postanowienie o umorzeniu postępowania (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  postępowania z urzędu lub o dopuszczeniu organizacji do udziału w postępowaniu. Na postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania lub dopuszczenia do udziału w postępowaniu organizacji (...)

 • Porada prawna na temat postanowienie o umorzeniu postepowania egzekucyjnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat postanowienie o umorzeniu postepowania egzekucyjnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  ostatecznie organ podatkowy właściwy do rozpatrzenia odwołania lub zażalenia. § 3. Na postanowienie, o którym mowa w § 1, służy zażalenie. Art. 164. Przed rozpatrzeniem podania (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  celnego kwoty należności wynikającej z długu celnego, od dnia następującego po dniu powstania długu celnego do dnia powiadomienia o tej kwocie.6. Odsetki, o których mowa w ust. 3-5, (...)

 • II - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO - Postępowanie

  bezprzedmiotowe, organ administracji publicznej wydaje decyzję o umorzeniu postępowania.§ 2. Organ administracji publicznej może umorzyć postępowanie, jeżeli wystąpi o to strona, na (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  postanowienie o przysądzeniu własności. Na postanowienie co do przysądzenia własności przysługuje zażalenie. Jednak podstawą zażalenia nie mogą być uchybienia sprzed uprawomocnienia (...)

 • Zapłata należności a tytuł wykonawczy

  niedopuszczalności zgłoszonego zarzutu, wydaje postanowienie w sprawie zgłoszonych zarzutów, a jeżeli zarzuty są uzasadnione - o umorzeniu postępowania egzekucyjnego albo o (...)

 • Lista wierzytelności

  postępowania o ukończeniu lub umorzeniu postępowania upadły może w drodze powództwa żądać uchylenia mocy obowiązującej tytułu egzekucyjnego. Upadły nie może żądać uchylenia (...)

 • Niezapłacona należność jako koszt uzyskania przychodu

  każde postanowienie o umorzeniu postępowania egzekucyjnego będzie dokumentowało nieściągalność wierzytelności. W praktyce nie ma jednak wątpliwości, iż "... w każdym (...)

 • Wierzytelności nieściągalne, a koszty uzyskania przychodu

  ani tym bardziej o sytuacjach, kiedy mogą one być wydawane. Należy jednak uznać, że jest nim, w określonych sytuacjach, postanowienie o umorzeniu postępowania egzekucyjnego, (...)

 • Umorzenie postępowania egzkucyjnego

  domagać się wydania zaświadczenia o umorzeniu postępowania egzekucyjnego. Umorzenie postępowania egzekucyjnego powoduje uchylenie dokonanych czynności egzekucyjnych, lecz nie pozbawia (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pozostaje w związku z działalnością tego zakładu lub oddziału.Art. 34. Powództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie istnienia umowy, (...)

 • Egzekucja alimentów

  to gdzie, w postanowieniu nie ma takiego pouczenia, poza tym nie było żadnej rozprawy? Czy kwota 7000 tys. nie powinna być pomniejszona o to, co już zapłaciłem? Co znaczy postanowienie o (...)

 • Egzekucja administracyjna na rzecz ZUS

  w formie postanowienia w terminie 14 dni od dnia powiadomienia go o wniesionych zarzutach, organ egzekucyjny wydaje postanowienie o zawieszeniu postępowania egzekucyjnego do czasu wydania (...)

 • Unieważnienie licytacji

  obwieszczenia o licytacji stanowi element wcześniejszego, już zakończonego etapu postępowania egzekucyjnego z nieruchomości. Nie zawiadomienie wierzyciela hipotecznego o terminie licytacji (...)

 • Zaliczenie nieściągalnej należności w koszty

  postanowienia o nieściągalności należy zauważyć, iż jak podkreśla się w literaturze, nie oznacza to jednak, że każde postanowienie o umorzeniu egzekucji wydane przez komornika (...)

 • Koszty egzekucji a wykreślenie wpisu w KW

  pkt. 1 kpc wydał postanowienie o umorzeniu postępowania egzekucyjnego. Jednocześnie komornik wydał drugie postanowienie określające wysokość kosztów egzekucyjnych. Po (...)

 • Czas na prowadzwenie postępowania egzekucyjnego

  separacji nie jest dopuszczalne wszczęcie postępowania egzekucyjnego na podstawie tytułu egzekucyjnego wydanego w sprawach, o których mowa w art. 567 5 , oraz rozstrzygającego o (...)

 • Prawomocność postanowienia komornika

  Złożyłem w sądzie wieczystoksięgowym wniosek o wykreślenie wpisu umorzonej egzekucji z księgi wieczystej mojego dłużnika. Przedłożyłem postanowienie komornika, ale brak na nim wzmianki (...)

 • Ugoda sądowa a ugoda cywilnoprawna

  wprowadzana do protokołu rozprawy oraz podpisywana przez każdą ze stron. W konsekwencji czego sąd wydaje postanowienie o umorzeniu postępowania Na marginesie należy wspomnieć, iż pełnomocnictwo (...)

 • Sprzedaż nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym - licytacja

  postanowienia o przysądzeniu własności. Komu doręcza się obwieszczenie o licytacji? Obwieszczenie o licytacji doręcza się: uczestnikom postępowania ; terenowemu organowi administracji (...)

 • Kiedy nie można odmówić wykonania europejskiego nakazu aresztowania?

  bulwersująca, bo mamy do czynienia z osobą podejrzaną o udział w zorganizowanej grupie przestępczej związanej z mafią narkotykową. Chodzi o rozprowadzanie ciężkich narkotyków, tak (...)

 • Upadłość konsumencka a interesy wierzycieli i innych osób

  przychodów dopiero po postanowieniu sądu o umorzeniu. Będzie zatem musiał czekać na tę możliwość przez 5 lub czasami nawet 7 lat; na gruncie ustawy o VAT wierzyciel nie ma (...)

 • Przedawnienie należności

  egzekucja była prowadzona. 4 lipca 2005 otrzymaliśmy postanowienie o umorzeniu. 10 lipca 2005 wysłaliśmy skargę do Sądu na czynności komornika. Teraz został wyznaczony termin licytacji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)

 • Umorzenie postepowania

  Witam, z góry przepraszam jeśli piszę w złym dziale. Chodzi o to iż złożyłem zawiadomienie na policji kilka miesięcy temu, ktoś na moje dane (...)

 • Mąż psychopata

  Witam wszystkich,jestem przed rozwodem,związek nasz trwał 17 lat,mąż ciągle przebywał za granicą,mamy dom,było dobrze,do momentu kiedy zaczął (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane