Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie uproszczone - kiedy można je zastosować?

  przytoczeniem przepisów prawa.   Pamiętaj, że: Apelacja w postępowaniu uproszczonym jest uregulowana odmiennie niż w postępowaniu zwykłym, Postępowanie uproszczone wymaga składania (...)

 • Postępowanie uproszczone przed sądem karnym

  przepisy rozdziału 51 K.p.k. Kiedy dopuszczalne jest postępowanie uproszczone w sądzie karnym? Co istotne, postępowanie uproszczone jest fakultatywne (nieobowiązkowe). Każda sprawa (...)

 • Uproszczone postępowanie karne

  wojskowych, urzędy celne w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe, urzędy skarbowe). uproszczone postępowanie karne, wartość przedmiotu przestępstwa, szkoda, przestępstwo, oskarżenie (...)

 • Opinia prawna na temat postępowanie uproszczone druki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat postępowanie uproszczone druki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pozew na urzędowym formularzu

  ;. Postępowanie uproszczone „nakłada się” na postępowanie nakazowe i upominawcze. Oznacza to, że postępowanie uproszczone będzie miało miejsce dopiero wtedy, (...)

 • V - Kodeks postępowania karnego - Postępowania szczególne. Nadzwyczajne środki zaskarżenia. Postępowanie po uprawomocnieniu się orzeczenia

  obostrzenie kary,  c) sąd umorzył lub warunkowo umorzył postępowanie karne błędnie przyjmując popełnienie przez oskarżonego zarzucanego mu czynu. § 2. Postępowanie wznawia się (...)

 • Zmiana postępowania ze zwykłego na uproszczony

  prowadzone postępowanie w formie śledztwa. Jednakże takie uchybienie (dochodzenie zamiast śledztwa), jeśli sąd prowadziłby postępowanie w trybie zwykłym jak wnioskował prokurator nie miałoby (...)

 • Dochodzenie roszczeń z tytułu rękojmi

  działający telefon komórkowy? W takim przypadku można się odwołać do Sądu. Właściwe może być tu postępowanie uproszczone, które może być prowadzone przed Sądem Gospodarczym. Postępowanie (...)

 • Sprawy rozpoznawane w postępowaniu uproszczonym

  powinien wyglądać pozew w takim postępowaniu? Postępowanie uproszczone to jedno z postępowań odrębnych regulowanych przepisami kodeksu postępowania cywilnego. Zgodnie z jego art. 505 [1] stosuje (...)

 • Tryb postępowania uproszczonego

  określony w umowie będą tożsame. postępowanie uproszczone, tryb postępowania, obligatoryjne, termin zapłaty, odsetki ustawowe, najem

 • Kumulacja roszczeń w postępowaniu uproszczonym

  uproszczonego niezależnie od wartości przedmiotu sporu. Jednak przepis ten wprowadza ograniczenie, iż postępowanie uproszczone ma zastosowanie w sprawach należących do właściwości sądów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy postępowanie uproszczone??

  Witam, czy w przypadku domagania się zwrotu kosztów poniesionych na remont z powodu rękojmi za wady ukryte. Można wnioskować o tryb uproszczony?? (...)

 • Postępowanie uproszczone- co dalej?

  Jako osoba prywatna złożyłam do Sądu wniosek w postępowaniu uproszczonym o zwrot należności od firmy jednoosobowej (osoba fizyczna prowadząca działalność (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • POMOCY!!! Czy 2-ga żona dziedziczy wniesiony przez męża majątek (działkę)

  Czy 2-ga żona dziedziczy wniesiony przez męża majątek (działkę), którą nabył w trakcie trwania 1-wszego związku małżeńskiego? (nie był to (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane