Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stwierdzenie nabycia spadku po dwóch spadkodawcach

  zawiesza postępowanie z urzędu w razie śmierci uczestnika. Zatem pierwsze postępowanie spadkowe zostanie przez sąd zawieszone z urzędu. Sąd może się zdecydować na połączenie tych (...)

 • Przedawnienie podatku spadkowego

  spadkowe po zmarłym ojcu i oddzielnie po zmarłej babci. Czy po zmarłej w 1980 r. babci, po której postępowanie spadkowe przeprowadzać się będzie dopiero w listopadzie 2009 r. należy (...)

 • Spadek dla małoletniej córki - opinia prawna

  odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe spadkodawcy. Postępowanie spadkoweAby spadkobiercy mogli swobodnie dysponować majątkiem po zmarłej osobie, należy przeprowadzić postępowanie (...)

 • Porada prawna na temat postępowanie spadkowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat postępowanie spadkowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przyspieszenie podjęcia zawieszonego postępowania

  sprawie o zabójstwo (żony i dzieci) nie jest wystarczający aby kontynuować postępowanie spadkowe? Jakie należy przedsięwziąć kroki, aby przyspieszyć postępowanie spadkowe? (...)

 • Postępowanie spadkowe

  poszukiwania spadkobierców do połowy domu konkubenta? Co prawda nas dotyczy połowa domu związana z babcią i odnośnie tego będziemy przeprowadzać postępowanie spadkowe, więc być może nie (...)

 • Postępowanie spadkowe a testament

  Spadkodawca pozostawił testament. Czy postępowanie spadkowe jest w takiej sytuacji obowiązkowe? Kto rozpoczyna postępowanie spadkowe? Czy postępowanie spadkowe pociąga (...)

 • Zmiana postanowienia o nabyciu spadku

  następnego po dniu ogłoszenia testamentu. postępowanie spadkowe, postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, uchylenie, zmiana, spadkobierca, zapisobierca, testament

 • Współwłasność a postępowanie spadkowe

  spadku ani po babci, ani po dziadku. Może tak być, że po babci nie ma spadku i postępowanie spadkowe jest zbędne. Natomiast po dziadku konieczne jest przeprowadzenie sądowego postępowania spadkowego

 • Zniesienie współwłasności a sprawy spadkowe

  spadku, chyba że wszyscy znani spadkobiercy złożyli już oświadczenia o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku. postępowanie spadkowe, zniesienie współwłasności, współwłasność, spadkobiercy, (...)

 • Przedawnienie roszczeń z umowy przedwstępnej – opinia prawna

  przypadku gdyby postępowanie spadkowe nie zakończyło się do końca 2002 r. (i tak rzeczywiście się stało) miał oddać zaliczkę wraz z odsetkami liczonymi od dat wręczenia poszczególnych (...)

 • Postępowanie spadkowe

  , udziały, postępowanie spadkowe, stwierdzenie nabycia spadku, dziedziczenie ustawowe

 • Postępowanie spadkowe

  odrzuceniu spadku przez spadkobierców i  nabyli oni spadek wprost.   spadek, postępowanie spadkowe, stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, przyjęcie spadku wprost

 • Sprzedaż majątku osobistego małżonka

  sporządzenia aktu. sprzedaż, majątek, majątek osobisty, małżeństwo, wpis, księga wieczysta, postępowanie spadkowe

 • Postępowanie spadkowe

  Maria H. złożyła w sądzie wniosek o stwierdzenie nabycia spadku po swojej ciotecznej siostrze. Kuzynka zmarła jako wdowa nieposiadająca rodzeństwa. Jej rodzice i dziadkowie ze strony ojca również nie żyją (...)

 • Czy dziecko dziedziczy po rodzicach z rodziny zastępczej - opinia prawna

  rodziców. Z opisanego stanu faktycznego nie wynika, czy przeprowadziła Pani postępowanie spadkowe przynajmniej w zakresie uzyskania postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku, tymczasem (...)

 • Postępowanie spadkowe

  aktów zgonu, sąd zawiesi postępowanie, na to postanowienie będzie przysługiwało zażalenie do sądu drugiej instancji zgodnie z przepisem art. 394 § 1 pkt. 6) k.p.c., ponieważ przedstawione

 • Zachowek od obdarowanego - opinia prawna

  . Sąd jednak rozpoznając tą sprawę zawiesi postępowanie do czasu prawomocności postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku.   Indos Zasadniczo możliwe są w tej sprawie dwie drogi postępowania

 • Informacja o postępowaniu spadkowym

  W jaki sposób osoba trzecia (wierzyciel) może się dowiedzieć czy postępowanie spadkowe po zmarłym zostało przeprowadzone? Przede wszystkim informacje o toczących się sprawach znajdują się (...)

 • Zagraniczne postanowienie o nabyciu spadku

  żądać, aby postępowanie spadkowe zostało przeprowadzone jeszcze raz (przed polskim sądem)? Jak wygląda kwestia uznawania wyroków sądów zagranicznych w Polsce? Zgodnie z art. 34 ustawy – (...)

 • Rozstrzygnięcie sprawy spadkowej

  sprawy ani innego orzeczenia kończącego postępowanie. Postępowanie w sprawie przesłuchania świadków jest zakończone z chwilą złożenia zeznań przez świadków. Z przesłuchania sporządza (...)

 • Udział w postępowaniu spadkowym

  postępowanie spadkowe. Mój brat zrzekł się praw do mieszkania i ja stałam się spadkobiercą, mieszkanie było jedynym przedmiotem spadku. Nie mogę jednak dokonać zmian właściciela w spółdzielni, (...)

 • Wyznaczenie następców prawnych

  wyznaczenia następców prawnych można zawiesić przedmiotowe postępowanie? W pierwszej kolejności pragniemy wskazać, że postępowanie w niniejszej sprawie zostało wszczęte w momencie skutecznego (...)

 • Spłata kredytu przez spadkobierców

  kredytu bez odsetek naliczonych po śmierci ojca? Czy na podstawie niewiedzy o długach można jeszcze raz przeprowadzić postępowanie spadkowe i rozliczenie z urzędem skarbowym z uwzględnieniem (...)

 • Postępowanie spadkowe po babci

  dezaktualizuje tej konieczności, gdyż  jakieś dziedziczenie majątku po babci nastąpiło i trzeba prześledzić udziały poszczególnych osób w kolejno otwartych spadkach. postępowanie spadkowe, (...)

 • Zaległe postępowanie spadkowe

  stwierdzono, że nie zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe po śmierci w 1996r. żony spadkodawcy. Co powinien zrobić syn zmarłego? Czy ponownie powinien złożyć do sądu wniosek o nabycie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane