Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stwierdzenie nabycia spadku po dwóch spadkodawcach

  zawiesza postępowanie z urzędu w razie śmierci uczestnika. Zatem pierwsze postępowanie spadkowe zostanie przez sąd zawieszone z urzędu. Sąd może się zdecydować na połączenie tych (...)

 • Przedawnienie podatku spadkowego

  spadkowe po zmarłym ojcu i oddzielnie po zmarłej babci. Czy po zmarłej w 1980 r. babci, po której postępowanie spadkowe przeprowadzać się będzie dopiero w listopadzie 2009 r. należy (...)

 • Spadek dla małoletniej córki - opinia prawna

  odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe spadkodawcy. Postępowanie spadkoweAby spadkobiercy mogli swobodnie dysponować majątkiem po zmarłej osobie, należy przeprowadzić postępowanie (...)

 • Porada prawna na temat postępowanie spadkowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat postępowanie spadkowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przyspieszenie podjęcia zawieszonego postępowania

  sprawie o zabójstwo (żony i dzieci) nie jest wystarczający aby kontynuować postępowanie spadkowe? Jakie należy przedsięwziąć kroki, aby przyspieszyć postępowanie spadkowe? (...)

 • Postępowanie spadkowe

  poszukiwania spadkobierców do połowy domu konkubenta? Co prawda nas dotyczy połowa domu związana z babcią i odnośnie tego będziemy przeprowadzać postępowanie spadkowe, więc być może nie (...)

 • Postępowanie spadkowe a testament

  Spadkodawca pozostawił testament. Czy postępowanie spadkowe jest w takiej sytuacji obowiązkowe? Kto rozpoczyna postępowanie spadkowe? Czy postępowanie spadkowe pociąga (...)

 • Zmiana postanowienia o nabyciu spadku

  następnego po dniu ogłoszenia testamentu. postępowanie spadkowe, postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, uchylenie, zmiana, spadkobierca, zapisobierca, testament

 • Współwłasność a postępowanie spadkowe

  spadku ani po babci, ani po dziadku. Może tak być, że po babci nie ma spadku i postępowanie spadkowe jest zbędne. Natomiast po dziadku konieczne jest przeprowadzenie sądowego postępowania spadkowego

 • Zniesienie współwłasności a sprawy spadkowe

  spadku, chyba że wszyscy znani spadkobiercy złożyli już oświadczenia o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku. postępowanie spadkowe, zniesienie współwłasności, współwłasność, spadkobiercy, (...)

 • Przedawnienie roszczeń z umowy przedwstępnej – opinia prawna

  przypadku gdyby postępowanie spadkowe nie zakończyło się do końca 2002 r. (i tak rzeczywiście się stało) miał oddać zaliczkę wraz z odsetkami liczonymi od dat wręczenia poszczególnych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane