Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  . Zaświadczenie o niekaralności wyrokiem sądu za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Kursy Kurs kwalifikacyjny w jednostce Staże Posiadanie, przez okres co najmniej (...)

 • Co świadczy o dobrej wierze ubiegającego się o stwierdzenie zasiedzenia – opinia prawna

  granicach najmu. Objęcie nieruchomości w posiadanie na podstawie umowy dzierżawy świadczy również o posiadaniu zależnym.W podanym przez Panią stanie faktycznym osoba, która objęła w posiadanie (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  , chyba że uzyskał posiadanie w złej wierze (zasiedzenie). § 2. Po upływie lat trzydziestu posiadacz nieruchomości nabywa jej własność, choćby uzyskał posiadanie w złej wierze. Art. (...)

 • Porada prawna na temat posiadanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat posiadanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • W jaki sposób prawo chroni posiadanie rzeczy?

  Co to jest posiadanie? Posiadanie jest stanem faktycznym, który można określić jako rodzaj władztwa nad rzeczą. Dla posiadania nie jest ważne to, czy wykonuje go rzeczywiście uprawniony (...)

 • Kierujący pojazdami

  drogowym. Art. 7. 1. Dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania: 1) tramwajem - jest pozwolenie na kierowanie tramwajem; 2) rowerem i wózkiem rowerowym - jest karta rowerowa lub

 • Jak przeprowadzić egzekucję z nieruchomości dłużnika - opinia prawna

  także tytułem egzekucyjnym do wprowadzenia nabywcy w posiadanie nieruchomości. Należy jednakże bardzo wyraźnie odróżnić wprowadzenie w posiadanie nieruchomości od eksmisji aktualnego (...)

 • Posiadanie samoistne a zasiedzenie

  wyodrębnionej części, ponieważ małoletni jest współwłaścicielem każdej niepodzielnej cząstki nieruchomości. Posiadanie prowadzące do zasiedzenia musi mieć charakter władania rzeczą z zamiarem (...)

 • Zasiedzenie - Kiedy można stać się właścicielem przez zasiedzenie?

  , przez który sam posiadasz rzecz, doliczyć czas jej posiadania swego poprzednika - o ile nabył on posiadanie w dobrej wierze. W razie gdy wszedł on w posiadanie rzeczy w złej (...)

 • Jak liczy się termin zasiedzenia?

  poprzednikowi, jak i następcy prawnemu przysługiwało posiadanie samoistne (a nie posiadanie zależne lub dzierżenie) prowadzące do zasiedzenia (a więc np. poprzednik nie był właścicielem (...)

 • Ostrzejsze kary za handel dopalaczami i za ich posiadanie

  ; za narkotyki, za ich posiadanie będą grozić takie same kary jak w przypadku narkotyków. Za posiadanie znacznych ilości „dopalaczy” będzie zatem grozić kara do 3 lat więzienia

 • Kto będzie mógł pracować jako farmaceuta w Polsce?

  Europejskiej oraz, że posiadany dyplom ukończenia studiów wyższych odpowiada dokumentom potwierdzającym posiadanie kwalifikacji do wykonywania zawodu farmaceuty wynikających z przepisów (...)

 • Zasiedzenie

  prawo do obrony koniecznej swego stanu posiadania, roszczenie o wstrzymanie budowy, która mogłaby naruszyć jego posiadanie, itp. Art. 172 k.c. stanowi nawet, iż długotrwałe posiadanie (...)

 • Zasiedzenie udziału w nieruchomości

  posiadanie w złej wierze (zasiedzenie). § 2. Po upływie lat trzydziestu posiadacz nieruchomości nabywa jej własność, choćby uzyskał posiadanie w złej wierze. Warto tutaj wskazać, iż (...)

 • Definicja samoistnego posiadania

  , że ten, kto rzeczą faktycznie włada, jest posiadaczem samoistnym. Nie musi więc Pan udowadniać faktu samoistnego posiadania. posiadanie, postępowanie przed sądem, prawo rzeczowe, posiadanie (...)

 • Użytkownik wieczysty nie posiada gruntu "jak właściciel"

  prawa, które jest faktycznie wykonywane. Dlatego posiadanie w ramach użytkowania wieczystego może prowadzić do zasiedzenia użytkowania wieczystego przeciwko poprzedniemu wieczystemu

 • Posiadanie samoistne

  faktycznej, czyli woli i władztwa. Ewentualny tytuł prawny do rzeczy lub jego brak wpływa tylko na dobrą wiarę posiadacza.Może także nastąpić zmiana na posiadanie samoistne w trakcie posiadania (...)

 • Posiadanie samoistne a dziedziczenie

  odziedziczyć? Czym jest zachowek? Zachowek - kto jest uprawniony i w jaki sposób to uprawnienie jest realizowane? Jak obliczyć wysokość zachowku? posiadanie samoistne, zależne, skład, spadek, dziedziczenie

 • Posiadanie samoistne jako przesłanka zasiedzenia

  , że posiadanie samoistne może mieć miejsce nie tylko wtedy, gdy posiadacz jest przekonany o swoich uprawnieniach właściciela, ale także wtedy, gdy wie, że nie jest właścicielem, ale chce posiadać (...)

 • Nabycie własności przez zasiedzenie

  czasu z kwalifikacją posiadania według kryterium dobrej lub złej wiary posiadacza. W zależności od tego, czy samoistny posiadacz uzyskał posiadanie w dobrej czy złej wierze, termin zasiedzenia wynosi (...)

 • Zasiedzenie własności nieruchomości zabudowanej

  . Posiadanie samoistne to takie posiadanie, które wyraża wolę bycia właścicielem rzeczy, zachowywanie się jak właściciel w stosunku do rzeczy. Nie ma charakteru samoistnego posiadanie (...)

 • Żądanie przywrócenia stanu poprzedniego

  do sądu rejonowego (bez względu na wartość przedmiotu sporu), a miejscowo wyłącznie właściwy w sprawie o posiadanie nieruchomości będzie sąd miejsca jej położenia. W sprawach o naruszenie posiadania

 • Negatywne skutki niezawarcia umowy sprzedaży działki w formie aktu notarialnego – opinia prawna

  określone w przepisach uprawnienia. Możliwość zasiedzenia nieruchomości Wieloletnie posiadanie określonej rzeczy przez nie – właściciela może prowadzić do nabycia prawa własności na podstawie

 • Opłata od czynności komorniczych

  Art. 54. Ustawy o komornikach sądowych i egzekucji ustanawia opłatę na rzecz komornika za wprowadzenie wierzyciela w posiadanie w przypadkach innych niż wymienione w art. 51. O jakie przykładowe

 • Czy możliwe jest zasiedzenie udziału spadkowego? - opinia prawna

  przysługuje. Dobrą czy złą wiarę bada się w chwili objęcia przedmiotu zasiedzenia w posiadanie. Późniejsza zmiana kwalifikacji dobrej czy złej wiary nie ma już znaczenia. Odnosząc powyższe (...)

 • Egzekucja świadczeń niepieniężnych (stan prawny obowiązujący do dnia 4 lutego 2005 r.)

  wprowadzenia wierzyciela w posiadanie.   Jak przebiega wprowadzenie w posiadanie wierzyciela? Jeżeli wprowadzenie wierzyciela w posiadanie nie jest połączone z opróżnieniem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Posiadanie

  Gdzie mogę znalezc (w internecie) artykuły dotyczące posiadania? Chodzi o prawo cywilne/ prawo rzeczowe/ poisdanie! Wazne aby serwis ten byl bezpłatny! (Ola_m) (...)

 • Posiadanie cudzego dowodu osobistego - czy to zabronione

  Podczas przeszukania znaleźiono u mnie cudzy dowód osobisty - nie umiem wyjaśnic jak się u mnie znalazł - czy samo posiadanie takiego dowodu ( nigdy (...)

 • Narkotyki.Pilna sprawa!!!

  Mam mały problem,bo zostałem zatrzymany jakiś czas temu (z 4 miesiące) i miałem przy sobie jedną tabletke ekstazy i policja powiedziała,że jak (...)

 • czy ja pójdę do więzienia???

  Witam, chciałbym przedstawić swoj problem, i licze na Waszą pomoc. Otóż mniej wiecej rok temu zostalem zatrzymany przez policje. Znalezli oni u mnie (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane