Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Posiłek w szkole i w domu

  znajdujących się w trudnej sytuacji. Na czym polega program „Posiłek w szkole i w domu”? W latach 2019-2023 we wszystkich województwach realizowany będzie program „Posiłek (...)

 • Posiłek w szkole i w domu” od 2019 r.

  . Program „Posiłek w szkole i w domu” realizowany będzie w latach 2019-2023 i zastąpi program „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020. Swoim zasięgiem obejmie (...)

 • Otrzymywanie przez policjanta wyżywienia

  posiłek profilaktyczny zależy od całościowego okresu służby na wolnym powietrzu w danym dniu roboczym. Jeżeli przekracza on 4 godziny to stosowny posiłek się należy niezależnie od tego (...)

 • Porada prawna na temat posiłek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat posiłek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przerwa w pracy na posiłek

  umowie o pracę, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy lub nie jest obowiązany do ustalenia regulaminu pracy. czas pracy, przerwa na posiłek, załatwienie spraw osobistych, przerwa (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  . Dz.U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.). VAT, sprzedaż, posiłek, danie, placówka gastronomiczna, stawka, gastronomia

 • Wartość profilaktycznych posiłków

  . Jednak z przepisów powszechnie obowiązujących na pracodawcy taki obowiązek nie ciąży. praca, obowiązek, pracodawca, posiłek, posiłki, regeneracyjne, profilaktyczne

 • Spożywanie posiłków w miejscu pracy

  pracodawca nie może decydować o tym, co może jeść pracownik ani wprowadzać na terenie zakładu pracy regulacji, które uniemożliwiają spożycie posiłku. praca, posiłek, jadalnia, przerwa, obowiązki (...)

 • Wprowadzenie przerwy w pracy

  w obliczu prawa dyskryminacji. czas pracy, indywidualny czas pracy, przerwa w pracy nie wliczana do czasu pracy, przerwa na posiłek i załatwietwienie osobistych spraw

 • Jakie świadczenia niepieniężne mogą być przyznane z pomocy społecznej?

  opiekuńcze, specjalistyczne usługi opiekuńcze lub posiłek świadczone w ośrodku wsparcia. Ośrodek wsparcia jest jednostką organizacyjną pomocy społecznej dziennego pobytu.W ośrodku wsparcia mogą (...)

 • Alternatywne formy wychowania przedszkolnego i inne zmiany w systemie oświaty

  racjonalnego żywienia, warunkującego prawidłowy rozwój dziecka, jego dobre samopoczucie i zdolność do nauki.  Posiłek szkolny powinien być także nieodłącznym elementem edukacji prozdrowotnej (...)

 • Umowa o posiłki profilaktyczne

  gastronomicznych - i takie właśnie rozwiązanie wybrał pracodawca z niniejszego przykładu, zawierając umowę z punktem gastronomicznym. pracodawca, pracownik, warunki, uciążliwe, posiłek, regeneracyjny, (...)

 • Dla kogo jest ośrodek wsparcia?

  , specjalistyczne usługi opiekuńcze lub posiłek, świadczone w ośrodku wsparcia. Czym jest ośrodek wsparcia? Ośrodek wsparcia jest jednostką organizacyjną pomocy społecznej dziennego (...)

 • Diety zagraniczne - jak rozliczyć delegacje zagraniczne?

  której zapewniono mu wyżywienie), przyjmując, że każdy posiłek stanowi odpowiednio: śniadanie - 15% diety; obiad - 30% diety; kolacja - 30% diety. Pracownikowi, który otrzymuje w czasie

 • Pomoc w formie posiłku dla uczniów

  odpowiednio do ww. grup. posiłek, uczniowie, dofinansowanie, dożywianie. uczeń, szkoła, podstawowa, gimnazjum

 • Przerwa w pracy wykorzystana na koniec dnia

  pracy. praca, pracownik, czas pracy, przerwa w pracy, przerwa na posiłek

 • Schroniska dla bezdomnych z usługami opiekuńczymi

  wzmacnianie aktywności społecznej, w miarę możliwości wyjście z bezdomności i uzyskanie samodzielności życiowej.  W szczególnie uzasadnionych przypadkach ww. osobom bezdomnym zapewnia się (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, mogą być przyznane usługi opiekuńcze, specjalistyczne usługi opiekuńcze bądź posiłek, świadczone w ośrodku (...)

 • Kto to jest honorowy dawca krwi?

  organizacyjna publicznej służby krwi,   4) posiłek regeneracyjny.   Dawcom krwi rzadkich grup i dawcom, którzy przed pobraniem krwi zostali poddani zabiegowi uodpornienia lub innym (...)

 • Zadaniowy czas pracy a nadgodziny

  pracy . Faktycznie pracownik pracuje od poniedziałku do soboty po 8 godzin. Każdego dnia pracownik ma półgodzinną przerwę na posiłek odliczaną od czasu pracy. Czy takiemu pracownikowi w zadaniowym (...)

 • Jakie świadczenia pieniężne możesz uzyskać z pomocy społecznej?

  polskiego dla uchodźców. oraz świadczenia niepieniężne, do których należą m.in. praca socjalna, sprawienie pogrzebu, schronienie, posiłek czy niezbędne ubranie. Kiedy jaki zasiłek? Zasiłek

 • Umieszczenie w domu pomocy społecznej

  potrzeb życiowych, mogą być przyznane usługi opiekuńcze, specjalistyczne usługi opiekuńcze lub posiłek, świadczone w ośrodku wsparcia. Osobie wymagającej całodobowej opieki z powodu wieku, choroby (...)

 • Czas pracy po zmianach

  wliczana do czasu pracy. Oprócz tego kwadransa pracodawca może wprowadzić dłuższą przerwę z przeznaczeniem na posiłek lub załatwienie spraw osobistych. Jednak ta 60-minutowa przerwa nie będzie (...)

 • Zagraniczne podróże służbowe żołnierzy

  diety może ulec zmianie? Tak. Ponieważ kwotę diety zmniejsza się o koszt otrzymanego za granicą bezpłatnego wyżywienia, przyjmując, że każdy bezpłatny posiłek stanowi odpowiednio: śniadanie (...)

 • Program dla szkół: mleko oraz owoce i warzywa

  , dzieci, uczniowie, posiłek, szkoła

 • Spada liczba osób bezdomnych w Polsce

  mogły liczyć często na gorącą herbatę, posiłek czy ciepłą odzież, w niektórych przypadkach także schronienie" – podkreśliła minister Elżbieta Rafalska

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Doprecyzowanie delegacji i podróży służbowych

  Witam Jestem zatrudniony w firmie budowlanej X na stanowisku inżyniera robót. W umowie mam miejsce pracy: miasto z siedzibą tej firmy, umowa na czas (...)

 • Posiłek regeneracyjny

  Witam, Mam problem w firmie gdyz prosilem o posilki regeneracyjne w okersie 1listopada do marca jako ze nam przysluguja. Okazalo sie ze nasz wydatak energetyczny (...)

 • Posiłek regeneracyjny w pracy.

  Witam Chciałem poruszyć kwestię posiłku regeneracyjnego tudziez napojów w pracy. Czy ktoś orientuje sie a moze zna stosowny artykuł prawa, kodeksu (...)

 • Diety pracownicze

  ponad 3 lata pracowałem w firmie gdzie miejsce pracy było poza moim miejscem zamieszkania.Firma zapewniała mi jeden posiłek dziennie(nie przekraczający (...)

 • Straty Moralne

  Witam, chciałbym się dowiedzieć czy mam jakąkolwiek szansę na odszkodowanie za straty moralne związane z ostatnią praca jaką wykonywałem.Z pracodawcą (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane