Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Porzucenie pracy

  porzucenie pracy? Nie każdą nieobecność w pracy można zakwalifikować jako porzucenie pracy. Nie stanowi porzucenia pracy usprawiedliwiona nieobecność pracownika (...)

 • Porzucenie pracy przez pracownika

  uchylenie się pracownika od wykonania pracy. Jak Sąd Najwyższy już niejednokrotnie wyjaśniał, porzucenie pracy ma miejsce wówczas, gdy pracownik samowolnie uchyla się od wykonywania (...)

 • Z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o pracę?

  katalogu usunięto porzucenie pracy, jako podstawę wygaśnięcia stosunku pracy. Obecnie instytucja ta nie obowiązuje. Jak wskazano poprzednio, porzucenie pracy było traktowane (...)

 • Porada prawna na temat porzucenie pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat porzucenie pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność pracownika wobec pracodawcy

  ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Niestawienie się pracownika do pracy (porzucenie pracy) może stanowić podstawę rozwiązania umowy o pracę (...)

 • Wygaśnięcie umowy o pracę

  przyczyn niezależnych od pracownika. Czy porzucenie pracy przez pracownika powoduje wygaśnięcie umowy o pracę? Na odrębne omówienie zasługuje kwestia, czy porzucenie pracy (...)

 • Porzucenie pracy przez pracownika

  ). Porzucenie pracy przez pracownika jest traktowane jako ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych. Natomiast zgodnie z brzmieniem art. 52 § 1 pkt 1 kp pracodawca może (...)

 • Urlop bezpłatny a wypowiedzenie stosunku pracy

  stosunek pracy bez wypowiedzenia z jego winy, 3) którego stosunek pracy wygaśnie wskutek porzucenia pracy (przy czym obecnie porzucenie pracy nie stanowi przesłanki wygaśnięcie (...)

 • Nieusprawiedliwiona nieobecność pracownika

  , zasad współżycia społecznego. Nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy (porzucenie pracy), spożywanie alkoholu w trakcie godzin pracy lub stawienie się do pracy w stanie (...)

 • Odszkodowanie w razie porzucenia pracy

  , uczestniczyła ona również w szkoleniach. W pierwszej kolejności należy zastanowić się czy samo opuszczenie pracy przez pracownika miejsca pracy oznacza, iż stosunek pracy został rozwiązany. (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę z nauczycielem

  przepisami ustawy, mają zastosowanie przepisy Kodeksu pracy. Karta Nauczyciela nie przewiduje możliwości rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia w razie porzucenia pracy. Porzucenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane