Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wspólne przedmioty małżonków

  odrębnego majątku żony sprowadza się z prawnego punktu widzenia do porzucenia rzeczy. Z tym, że tego porzucenie dokonuje osoba nieuprawniona, gdyż porzucenie jest jedną z form rozporządzania (...)

 • Pozostawienie rzeczy przez najemcę

  nabyć własność tej rzeczy przez i z chwilą objęcia jej w posiadanie tzn. we władanie jak właściciel. W tym przypadku osoba porzucająca rzecz nie będzie mogła oskarżyć właściciela mieszkania (...)

 • Pomoc dla pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa

  nikt poza tobą nie mieszka, dostosowania mieszkania lub domu — jeśli w wyniku przestępstwa ty lub ktoś z twoich bliskich jest osobą niepełnosprawną, przejazdów komunikacją publiczną (...)

 • Porada prawna na temat porzucenie mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat porzucenie mieszkania , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  wynajem oddzielnego mieszkania, małżonkowie dalej zamieszkują ze sobą we wspólnym mieszkaniu. Nie świadczy zaś o zupełności rozkładu brak niektórych więzi między małżonkami, jeżeli (...)

 • Zarząd spadkiem przez jednego ze spadkobierców

  odpowiadającego uzasadnionemu nakładowi jego pracy. Porzucenie rzeczy należących do majątku spadkowego (wyrzucenie ich na śmietnik) należy uznać za czynność przekraczającą zwykły zarząd. Konieczna (...)

 • Kodeks cywilny

  23. Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • obowiazki meza wobec mnie i dziecka przy wspolnym kredycie

  Moi drodzy, mam ogromny problem z którym nie umiem sobie sama w tej chwili poradzić, stąd prośba do was. Jestem rok po slubie i mam z mezem małą (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane