Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Okres wypowiedzenia przy porozumieniu stron

  ; z upływem czasu, na który była zawarta,  z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania była zawarta. Tak więc porozumienie stron jest odrębną przyczyną rozwiązania umowy (...)

 • Porozumienie zawarte pod wpływem groźby

  takiej formy rozwiązania umowy, a więc wprowadził pracownika w błąd, to czy można podważyć podpisane przez pracownika porozumienie stron i domagać się rozwiązania umowy w trybie z zachowaniem (...)

 • Porozumienie zmieniające

  ;przypadku masowych porozumień zmieniających, np. w razie zgody wszystkich pracowników na porozumienie zmieniające. Porozumienie zmieniające przestaje obowiązywać z chwilą upływu okresu, (...)

 • Porada prawna na temat porozumienie stron

  Nie szukaj dłużej informacji na temat porozumienie stron, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana trybu rozwiązania umowy o pracę

  zawarcia ugody. Często polega ona właśnie na zmianie trybu rozwiązania umowy na porozumienie stron - przy czym data rozwiązania umowy nie ulega zmianie. Pracodawca i pracownik mogą się też (...)

 • Odprawa pieniężna przy porozumienie stron czy rozwiązaniu umowy z uwagi na likwidacje stanowiska?

  odprawy? Jaki model zwolnienia, porozumienie stron czy rozwiązanie umowy z uwagi na likwidację stanowiska, jest dla mnie bardziej korzystny i gwarantuje mi odprawę? Niniejsza opinia została sporządzona (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron

  podania? Umowa na czas określony może być oczywiście rozwiązana za porozumieniem stron (obu stron). Porozumienie stron w kwestii rozwiązania stosunku pracy może dotyczyć każdej (...)

 • Prawo do premii a rozwiązanie stosunku pracy - opinia prawna

  . rozliczenia zaliczek czy innych rozliczeń pieniężnych pomiędzy pracownikiem a pracodawcą, lecz nie będących składnikiem wynagrodzenia. Należy jednak przy tym zaznaczyć, że formuła „porozumienie (...)

 • Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę

  ) wychodzi do drugiej strony z ofertą. Dopiero przyjęcie tej oferty jest wiążące dla obu stron. W każdym razie pierwsze porozumienie powinno zostać zmienione (a ściślej zastąpione nowym), (...)

 • Rozwiazanie umowy o pracę a wypłata premii

  zasadzie porozumienie może skracać ten okres do 6 miesięcy, gdyż strony w porozumienie mogą ustalić termin wygaśnięcia umowy dowolnie. Jeśli doszło nawet do rozwiązania dyscyplinarnego, (...)

 • Zgodny wniosek o orzeczenie rozwodu

  - sąd nie może orzec rozwodu. rozwód, porozumienie stron, zgodny wniosek, żądanie zgodne rozwodu, rodzinne prawo

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Porozumienie stron

  Mam pytanie: od 17 lipca mam 2 tyg urlopu. własnie dogadałem się z nowym pracodawcą, chce bym zacął pracę od sierpnia. Czy zaproponowac mojemu obecnemu (...)

 • porozumienie stron a powód zwolnienia

  Witam serdecznie Mam następującą sytuację. Mój przełożony rozwiązał ze mną umowę na mocy porozumienia stron (na prośbę zakładu pracy). Ten (...)

 • wypowiedzenie za porozumienie stron

  Witam chciałam się dowiedzieć czy wypowiedzenie tzn porozumienie stron może przysłać pracodawca do domu jeśli przebywam na urlopie wypoczynkowym (...)

 • Odwołanie wypowiedzenia umowy o pracę

  Na początku lipca otrzymałam od pracodawcy wypowiedzenie z zachowaniem 1-mies. okresu, tydzień później udałam się na rozmowie w efekcie której (...)

 • Nagłe zwolnienie z pracy

  Witam Mam pewien problem, dzisiaj zostałam zwolniona i to tak nagle bez żadnej przyczyny pracodawca mój zaproponował mi dwa rozwiązania: dwu tygodniowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane