Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Okres wypowiedzenia przy porozumieniu stron

  ; z upływem czasu, na który była zawarta,  z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania była zawarta. Tak więc porozumienie stron jest odrębną przyczyną rozwiązania umowy (...)

 • Porozumienie zawarte pod wpływem groźby

  takiej formy rozwiązania umowy, a więc wprowadził pracownika w błąd, to czy można podważyć podpisane przez pracownika porozumienie stron i domagać się rozwiązania umowy w trybie z zachowaniem (...)

 • Kiedy stosunek pracy ustaje?

  prawidłowego okresu wypowiedzenia.  Porozumienie stron Porozumienie stron jest to umowa rozwiązująca istniejący stosunek pracy. Na tej podstawie może być rozwiązana każda (...)

 • Porada prawna na temat porozumienie stron

  Nie szukaj dłużej informacji na temat porozumienie stron, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Porozumienie zmieniające

  ;przypadku masowych porozumień zmieniających, np. w razie zgody wszystkich pracowników na porozumienie zmieniające. Porozumienie zmieniające przestaje obowiązywać z chwilą upływu okresu, (...)

 • Zmiana trybu rozwiązania umowy o pracę

  zawarcia ugody. Często polega ona właśnie na zmianie trybu rozwiązania umowy na porozumienie stron - przy czym data rozwiązania umowy nie ulega zmianie. Pracodawca i pracownik mogą się też (...)

 • Odprawa pieniężna przy porozumienie stron czy rozwiązaniu umowy z uwagi na likwidacje stanowiska?

  odprawy? Jaki model zwolnienia, porozumienie stron czy rozwiązanie umowy z uwagi na likwidację stanowiska, jest dla mnie bardziej korzystny i gwarantuje mi odprawę? Niniejsza opinia została sporządzona (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron

  podania? Umowa na czas określony może być oczywiście rozwiązana za porozumieniem stron (obu stron). Porozumienie stron w kwestii rozwiązania stosunku pracy może dotyczyć każdej (...)

 • Prawo do premii a rozwiązanie stosunku pracy - opinia prawna

  . rozliczenia zaliczek czy innych rozliczeń pieniężnych pomiędzy pracownikiem a pracodawcą, lecz nie będących składnikiem wynagrodzenia. Należy jednak przy tym zaznaczyć, że formuła „porozumienie (...)

 • Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę

  ) wychodzi do drugiej strony z ofertą. Dopiero przyjęcie tej oferty jest wiążące dla obu stron. W każdym razie pierwsze porozumienie powinno zostać zmienione (a ściślej zastąpione nowym), (...)

 • Rozwiazanie umowy o pracę a wypłata premii

  zasadzie porozumienie może skracać ten okres do 6 miesięcy, gdyż strony w porozumienie mogą ustalić termin wygaśnięcia umowy dowolnie. Jeśli doszło nawet do rozwiązania dyscyplinarnego, (...)

 • Zgodny wniosek o orzeczenie rozwodu

  - sąd nie może orzec rozwodu. rozwód, porozumienie stron, zgodny wniosek, żądanie zgodne rozwodu, rodzinne prawo

 • Jak rozwiązać umowę o pracę w zależności od jej rodzaju?

  porozumienia stron,albo za wypowiedzeniem,albo bez wypowiedzenia (ostatni przypadek wymaga zaistnienia szczegółowych przesłanek ustawowych).Porozumienie stron jest to dwustronne rozwiązanie (...)

 • W jaki sposób zmienić pracownikowi wynagrodzenie? - opinia prawna

  do namysłu, czy je przyjmuję. Jednak nie mogę pogodzić się z tym, że jest to porozumienie stron, skoro to pracodawca w zasadzie dyktuje warunki a ja nie mam na to żadnego wpływu. Chcąc zachować (...)

 • Rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem

  porozumieniem stron nie jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy, gdyż jak sama nazwa wskazuje, ma ona zostać rozwiązana za porozumieniem stron, a nie na mocy oświadczenia pracownika. Porozumienie (...)

 • Czy należy mi się odprawa z tytułu likwidacji mojego stanowiska?

  wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron,chyba że porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu (...)

 • Skrócenie okresu wypowiedzenia

  wypowiedzenia nie jest równoznaczna ze zmianą trybu rozwiązania umowy. Będzie to nadal rozwiązanie umowy wskutek wypowiedzenia dokonanego przez jedną ze stron, a nie w drodze porozumienie (...)

 • Termin rozwiązania umowy za porozumieniem

  Czy rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron może być wypisane w dzień wolny od pracy (sobota)? Nie ma przeszkód, aby skutecznie dokonać rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  nabywcy, wywierają kolosalny wpływ na ukształtowanie samej umowy, obowiązków i odpowiedzialności stron. Niestety nierównowaga stron często powoduje pokrzywdzenie konsumenta. Regulacje (...)

 • Zmiana warunków pracy i płacy przez porozumienie

  . Z kolei w wyroku z dnia 8 kwietnia 1998 r. sygn. akt I PKN 29/98 sformułował on tezę, że porozumienie stron zmieniające warunki płacy nie podlega ocenie na podstawie art. 42 (...)

 • Kodeks cywilny

  każdy obejmuje treść oświadczenia woli jednej ze stron i jest przez nią podpisany.§ 2. Oświadczenie woli złożone w postaci elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym (...)

 • Rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron

  Zwróciłem się z prośbą o rozwiązanie umowy (na czas określony 10 miesięcy) za porozumieniem stron z dniem 1 maja. Pracodawca wyraził pisemną zgodę na podaniu z dniem 1 czerwca. Nie wydaje mi się

 • Rozwiązanie umowy najmu za porozumieniem

  Na czym polega rozwiązanie umowy najmu na zasadzie porozumienia stron? Na czym to porozumienie miałoby polegać i co daje to porozumienie? Rozwiązanie umowy najmu na zasadzie porozumienia (...)

 • Okres wypowiedzenia a porozumienie

  opisywanym przez Panią przypadku nie rozwiązano umowy za wypowiedzeniem, a za porozumieniem stron. Strony mogą dowolnie kształtować okres wypowiedzenia (porozumienie stron sugeruje, że (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę a zasiłek

  na mocy porozumienia stron, chyba że porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy albo rozwiązanie (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  . 74 § 2 k.c. (tak R. Dziczek, Komentarz). Do dokonywania ulepszeń przez lokatora wymagana jest zgoda wynajmującego oraz pisemne porozumienie stron w przedmiocie rozliczeń z tego tytułu (art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Porozumienie stron

  Mam pytanie: od 17 lipca mam 2 tyg urlopu. własnie dogadałem się z nowym pracodawcą, chce bym zacął pracę od sierpnia. Czy zaproponowac mojemu obecnemu (...)

 • porozumienie stron a powód zwolnienia

  Witam serdecznie Mam następującą sytuację. Mój przełożony rozwiązał ze mną umowę na mocy porozumienia stron (na prośbę zakładu pracy). Ten (...)

 • wypowiedzenie za porozumienie stron

  Witam chciałam się dowiedzieć czy wypowiedzenie tzn porozumienie stron może przysłać pracodawca do domu jeśli przebywam na urlopie wypoczynkowym (...)

 • Odwołanie wypowiedzenia umowy o pracę

  Na początku lipca otrzymałam od pracodawcy wypowiedzenie z zachowaniem 1-mies. okresu, tydzień później udałam się na rozmowie w efekcie której (...)

 • Nagłe zwolnienie z pracy

  Witam Mam pewien problem, dzisiaj zostałam zwolniona i to tak nagle bez żadnej przyczyny pracodawca mój zaproponował mi dwa rozwiązania: dwu tygodniowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane