Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozwiązać umowę o pracę w zależności od jej rodzaju?

  porozumienia stron,albo za wypowiedzeniem,albo bez wypowiedzenia (ostatni przypadek wymaga zaistnienia szczegółowych przesłanek ustawowych).Porozumienie stron jest to dwustronne rozwiązanie (...)

 • W jaki sposób zmienić pracownikowi wynagrodzenie? - opinia prawna

  do namysłu, czy je przyjmuję. Jednak nie mogę pogodzić się z tym, że jest to porozumienie stron, skoro to pracodawca w zasadzie dyktuje warunki a ja nie mam na to żadnego wpływu. Chcąc zachować (...)

 • Rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem

  porozumieniem stron nie jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy, gdyż jak sama nazwa wskazuje, ma ona zostać rozwiązana za porozumieniem stron, a nie na mocy oświadczenia pracownika. Porozumienie (...)

 • Porada prawna na temat porozumienie stron

  Nie szukaj dłużej informacji na temat porozumienie stron, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy należy mi się odprawa z tytułu likwidacji mojego stanowiska?

  wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron,chyba że porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu (...)

 • Skrócenie okresu wypowiedzenia

  wypowiedzenia nie jest równoznaczna ze zmianą trybu rozwiązania umowy. Będzie to nadal rozwiązanie umowy wskutek wypowiedzenia dokonanego przez jedną ze stron, a nie w drodze porozumienie (...)

 • Termin rozwiązania umowy za porozumieniem

  Czy rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron może być wypisane w dzień wolny od pracy (sobota)? Nie ma przeszkód, aby skutecznie dokonać rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  nabywcy, wywierają kolosalny wpływ na ukształtowanie samej umowy, obowiązków i odpowiedzialności stron. Niestety nierównowaga stron często powoduje pokrzywdzenie konsumenta. Regulacje (...)

 • Zmiana warunków pracy i płacy przez porozumienie

  . Z kolei w wyroku z dnia 8 kwietnia 1998 r. sygn. akt I PKN 29/98 sformułował on tezę, że porozumienie stron zmieniające warunki płacy nie podlega ocenie na podstawie art. 42 (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę

  oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia, bez wypowiedzenia, czyli przez oświadczenie jednej ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia, z upływem czasu, na jaki (...)

 • Kodeks cywilny

  każdy obejmuje treść oświadczenia woli jednej ze stron i jest przez nią podpisany.§ 2. Oświadczenie woli złożone w postaci elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Porozumienie stron

  Mam pytanie: od 17 lipca mam 2 tyg urlopu. własnie dogadałem się z nowym pracodawcą, chce bym zacął pracę od sierpnia. Czy zaproponowac mojemu obecnemu (...)

 • porozumienie stron a powód zwolnienia

  Witam serdecznie Mam następującą sytuację. Mój przełożony rozwiązał ze mną umowę na mocy porozumienia stron (na prośbę zakładu pracy). Ten (...)

 • wypowiedzenie za porozumienie stron

  Witam chciałam się dowiedzieć czy wypowiedzenie tzn porozumienie stron może przysłać pracodawca do domu jeśli przebywam na urlopie wypoczynkowym (...)

 • Odwołanie wypowiedzenia umowy o pracę

  Na początku lipca otrzymałam od pracodawcy wypowiedzenie z zachowaniem 1-mies. okresu, tydzień później udałam się na rozmowie w efekcie której (...)

 • Nagłe zwolnienie z pracy

  Witam Mam pewien problem, dzisiaj zostałam zwolniona i to tak nagle bez żadnej przyczyny pracodawca mój zaproponował mi dwa rozwiązania: dwu tygodniowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane