Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana sposobu rozwiązania umowy o pracę

  umowy o pracę, za wypowiedzeniem, nie wyklucza możliwości zastosowania innej formy rozwiązania umowy o pracę np. w trybie porozumienia stron. Do tego konieczna jest jednak zgoda obu stron. wypowiedzenie

 • Jak umówić się, który sąd ma rozstrzygać spory między stronami?

  sądowi przez inny sąd). Kiedy można umówić się co do właściwości sądu? W pewnych granicach dopuszczalne jest porozumienie stron w kwestii właściwości sądu, a więc poddanie sprawy (...)

 • Skuteczność porozumienia zmniejszającego alimenty zasądzone wyrokiem - opinia prawna

  umowy), z uwagi na porozumienie stron co do określenia nowej wysokości świadczeń. Należy jednak z całą mocą zwrócić uwagę na przedstawione na wstępie uwagi dotyczące skuteczności (...)

 • Porada prawna na temat porozumienie stron

  Nie szukaj dłużej informacji na temat porozumienie stron, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwiązanie polubowne umowy najmu

  przewidziane przepisem art. 11 ust. 2 pkt. 2 ustawy o ochronie praw lokatorów przesłanki do wypowiedzenia umowy.   najem, rozwiązanie umowy, porozumienie stron, czynsz, zaległość

 • Ekwiwalent za urlop

  , a pracodawca ma obowiązek wypłaty mu takiego urlopu. ekwiwalent, niewykorzystany, urlop, rozwiązanie stosunku pracy, umowa, porozumienie stron, pensja

 • Rozwiązanie umowy za porozumieniem a urlop

  Z miesięcznym wyprzedzeniem rozwiązałem z pracodawcą umowę o pracę na mocy porozumienia stron. Czy przysługuje mi również dwudniowy urlop na poszukiwanie pracy? Jestem zatrudniony na stale. Zgodnie (...)

 • Przejście zakładu pracy a rozwiązanie umowy

  umowy o prace za porozumieniem stron? Czy lepiej zastosować porozumienie stron między pracownikiem, czy też pomiędzy firmami? Jak powinien wyglądać wzór takiego rozwiązania umowy o (...)

 • Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

  : porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy, rozwiązanie stosunku pracy lub stosunku służbowego (...)

 • Prawa i obowiązki bezrobotnego

  przed zarejestrowaniem w powiatowym urzędzie pracy rozwiązał stosunek pracy lub stosunek służbowy za wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron, chyba że porozumienie stron nastąpiło (...)

 • Podstawa zwolnienia a zasiłek dla bezrobotnych

  stosunek pracy lub stosunek służbowy za wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron, chyba że porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia (...)

 • Jak udowodnić swoje prawo do spadku? - opinia prawna

  na drodze sądowej, choć oczywiście dużo bardziej efektywne jest porozumienie między współwłaścicielami co do sposobu posiadania i korzystania z nieruchomości. Porozumienie stron może (...)

 • Obniżenie wynagrodzenia prezesowi spółki z o.o.

  art. 42 kodeksu pracy. W wyroku Sądu Najwyższego z dnia 8 kwietnia 1998 r. Sąd ten uznał, że porozumienie stron zmieniające warunki płacy nie podlega ocenie według reguł określonych w art. (...)

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna

  sposobu posiadania i korzystania z nieruchomości. Porozumienie stron może również określać, że cały lokal zostanie wynajęty, a poszczególni współwłaściciele będą pobierali czynsz od (...)

 • Kiedy bezrobotnemu odmawia się zasiłku dla bezrobotnych?

  albo na mocy porozumienia stron, chyba że porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy albo (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  zawarta pod warunkiem lub z zastrzeżeniem terminu, do przeniesienia własności potrzebne jest dodatkowe porozumienie stron obejmujące ich bezwarunkową zgodę na niezwłoczne przejście własności. (...)

 • Zasiłek dla bezrobotnych a wypowiedzenie umowy

  będzie uprawniony do pobierania zasiłku dla bezrobotnych. Zasiłek ten będzie mu jednak przysługiwał, jeżeli porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia

 • Wypłata wynagrodzenia dla zwalnianego pracownika

  , porozumienie stron, wynagrodzenie, termin wypłaty wynagrodzenia

 • Umowa przedwstępna zawarta pod warunkiem

  nieruchomości została zawarta pod warunkiem lub z zastrzeżeniem terminu, do przeniesienia własności potrzebne jest dodatkowe porozumienie stron obejmujące ich bezwarunkową zgodę na niezwłoczne (...)

 • Jak pracownik dokonuje wypowiedzenia umowy o pracę – opinia prawna

  pracy. Innego sposobu rozwiązania stosunku pracy – poprzez porozumienie stron – w tym wypadku opisywać nie ma sensu, gdyż z samego opisu wynika, iż w tym przypadku o porozumieniu stron (...)

 • Sfałszowanie świadectwa pracy

  wypowiedzenia na obopólne porozumienie stron, należy zakwalifikować takie postępowanie jako fałszerstwo dokumentów. Ponadto, sąd powinien sprawdzić, czy rozwiązanie stosunku pracy rzeczywiście (...)

 • Pozbawienie uprawnionego zachowku

  . Niedopełnienie tego wymagania pociąga za sobą nieważność umowy. Oczywiście w tym przypadku niezbędna jest obopólne porozumienie stron.  zachowek, dziedziczenie, uprawniony, (...)

 • Prawo do bezpłatnych świadczeń lekarskich

  chorobowego (czyli po ustaniu zatrudnienia), a ponadto niezdolność trwać będzie bez przerwy 30 dni. A zatem będzie Pani przysługiwał zasiłek chorobowy. rozwiązanie umowy o pracę, porozumienie (...)

 • Warunki uzyskania zasiłku przedemerytalnego

  jednak zastosowania, jeżeli porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących pracodawcy albo rozwiązanie stosunku (...)

 • Zakaz anatocyzmu

  zaległych odsetek, jeżeli: wytoczono powództwa o zaległe odsetkistrony zgodziły się na doliczanie odsetek do sumy dłużnej, Przepis wymaga jednak, aby porozumienie stron co do doliczania (...)

 • Umowa warunkowa

  przeniesienia własności nieruchomości została zawarta pod warunkiem lub z zastrzeżeniem terminu, do przeniesienia własności potrzebne jest dodatkowe porozumienie stron obejmujące ich bezwarunkową (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Porozumienie stron

  Mam pytanie: od 17 lipca mam 2 tyg urlopu. własnie dogadałem się z nowym pracodawcą, chce bym zacął pracę od sierpnia. Czy zaproponowac mojemu obecnemu (...)

 • porozumienie stron a powód zwolnienia

  Witam serdecznie Mam następującą sytuację. Mój przełożony rozwiązał ze mną umowę na mocy porozumienia stron (na prośbę zakładu pracy). Ten (...)

 • wypowiedzenie za porozumienie stron

  Witam chciałam się dowiedzieć czy wypowiedzenie tzn porozumienie stron może przysłać pracodawca do domu jeśli przebywam na urlopie wypoczynkowym (...)

 • Odwołanie wypowiedzenia umowy o pracę

  Na początku lipca otrzymałam od pracodawcy wypowiedzenie z zachowaniem 1-mies. okresu, tydzień później udałam się na rozmowie w efekcie której (...)

 • Nagłe zwolnienie z pracy

  Witam Mam pewien problem, dzisiaj zostałam zwolniona i to tak nagle bez żadnej przyczyny pracodawca mój zaproponował mi dwa rozwiązania: dwu tygodniowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane