Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Poręczenie zamiast aresztu, czyli sposób na uniknięcie najgorszego

  (kolegialną decyzją kierownictwa). Co to jest poręczenie indywidualne? Poręczenie to polega na tym, że zapewnienie o wykonywaniu obowiązków oskarżonego i o nieutrudnianiu przez niego (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  postanowieniu, mając na względzie sytuację materialną oskarżonego i składającego poręczenie majątkowe, wysokość wyrządzonej szkody oraz charakter popełnionego czynu.  Art. 267. Osobę składającą (...)

 • Poręczenie wekslowe

  poręczeniową. Zwyczaj wykształcił kilka dopuszczalnych wyrażeń uważanych za poręczenie, m.in.     per aval ręczę poręczam aval Poręczenie można ograniczyć do pewnej (...)

 • Porada prawna na temat poręczenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat poręczenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Poręczenie wekslowe

  wskazują na charakter jego zobowiązania. Natomiast sam podpis, bez klauzuli "poręczam" na odwrotnej stronie weksla będzie uważany za indos in blanco, a nie za poręczenie. To samo dotyczy podpisu na

 • Poręczenie jako sposób zabezpieczenia wierzytelności

  w umowie zastrzeżenia odpłatności znaczy, że poręczenie udzielone zostało nieodpłatnie, Poręczenie za dług przyszły jest ważne tylko do wysokości z góry oznaczonej (np. jeśli (...)

 • Forma prawna czynności poręczenia

  odsetkami ustawowymi i kosztami procesu. Poręczenie zostało złożone tylko w formie mojego pisemnego oświadczenia z podpisem jedynie "szeregowego" pracownika SKOK, tj. kasjera. Poręczenie pożyczki (...)

 • Zażalenie na postanowienie o poręczeniu

  (poręczający nie będący oskarżonym, podejrzanym), chyba że ustawa stanowi inaczej. poręczenie, zażalenie, środek zapobiegawczy, przestępstwo, postępowanie przygotowawcze, kwota poręczenia, wysokość (...)

 • Projektowane wsparcie dla rozwijających się przedsiębiorców

  poręczenie? Poręczenie mogłoby być udzielone wyłącznie mikro, małemu lub średniemu przedsiębiorcy, który: posiada siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej adres miejsca zamieszkania lub (...)

 • Zmiana poręczenia weklowego na cywilne

  to przede wszystkim dodatkowe zabezpieczenie każdorazowego wierzyciela wekslowego, na wypadek gdyby nie nastąpiła zapłata ze strony dłużnika. Z tego punktu widzenia awal spełnia podobny cel jak poręczenie

 • Formy zabezpieczenia wierzytelności

  osobę trzecią. Na czym polega poręczenie? Popularnym sposobem zabezpieczenia jest również poręczenie (żyro, stąd żyrant). Przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PORĘCZENIE

  Czy stosuje się jeszcze poręczenie? Kto może poręczyć? Jakie dokumenty /przepisy/ mówią na dany temat? (OPOLANIN) Chodzi o poreczenie za kogos w (...)

 • auto poreczenie?

  Witam Znalazłem sie w takiej sytuacji a mianowicie chodzi o to ze moj tata chce wziąść kredyt Konsolidacyjny w SKOK-u. Jednak z uwagi na wiek i to (...)

 • Spłata pozyczki

  W roku 1999 zyrowalem w SKOK pozyczke,w kwocie 30.000 tys zlotych.Splata pozyczki rozlozona byla na 60 rat.Zona moja nie zostala poproszona przez bank (...)

 • Poręczenie parentowskie

  Witam! Mam problem może ktoś mi pomoże. Spotkałam się z sytuacją, że zagraniczna firma udzielniła gwarnacji dla podmiotu polskiego (w którym ma (...)

 • Poręczenie kredytu

  Czy moge poręczyć kredyt bez zgody męża? Z mężem nie żyję juz razem od dłuższego czasu, a chciała poręczyć kredyt znajomej, czy można bez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane