Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  pracy w pobliżu miejsca położenia zasobów towarzystwa, w których znajduje się lokal, o którego wynajem się ubiega. O tym jednak, czy dostaniesz lokal w TBS (...)

 • Poręczenie zamiast aresztu, czyli sposób na uniknięcie najgorszego

  wezwanie lub o utrudnianiu w inny bezprawny sposób postępowania. Samo poręczenie następuje w ten sposób, iż pieniądze, papiery wartościowe lub przedmiot zastawu umieszcza (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  warunków wymienionych w art. 282 § 1, wartości majątkowe udzielone z tytułu poręczenia ulegają przepadkowi lub ściągnięciu; orzeka o tym sąd wymieniony w art. 282 § (...)

 • Porada prawna na temat poręczenie w tbs

  Nie szukaj dłużej informacji na temat poręczenie w tbs, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Poręczenie wekslowe

  udzielne są podpisy w razie braku miejsca na wekslu.   Pamiętaj że:   spółka cywilna nie ma zdolności do czynności prawnych – zobowiązania z weksla mogą za nią zaciągać (...)

 • Zasady obliczania kwoty partycypacji - opinia prawna

  Stan faktyczny Pytanie dotyczy partycypacji TBS. W 2005 r. wykupiłem partycypację TBS-u od dewelopera w budynku oddanym do użytku w 2003 r. Zapłaciłem o około 12000 zł więcej (...)

 • TBS-y budują tanio, ale byle jak

  efekcie pięć spośród skontrolowanych TBS zawarło w sumie 24 umowy z osobami, którym mieszkanie w TBS już nie przysługiwało – wyjaśnia NIK. Aż 8 Towarzystw (...)

 • Poręczenie wekslowe

  dopuszczalne jest umieszczenie go na przedniej, jak i na tylnej stronie weksla. Nie jest natomiast możliwe udzielanie poręczenia wekslowego w odrębnym dokumencie. Poręczenie oznacza się wyrazem (...)

 • Jakie konsekwencje rodzi upadłość TBS - opinia prawna

  i w związku z tym wierzyciel nie będzie mógł brać udziału w postępowaniu obejmującym likwidację majątku dłużnika i w podziale funduszów z masy upadłości. Natomiast w postępowaniu (...)

 • Stowarzyszenie mieszkańców TBS-u

  ; spółdzielni osób prawnych.  TBS jest samodzielnym podmiotem prawa, jego działalność oparta jest na ustawie i na statucie. Stowarzyszenie mieszkańców TBS nie jest organem TBS (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  instrumentów finansowych oraz świadczeń o podobnym charakterze. Wynikające z przepisów ograniczenie w zaliczaniu wskazanych kosztów do kosztów (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  działalność gospodarczą. W przypadku takich klientów, w zależności od prowadzonej księgowości (księga przychodów i rozchodów lub księgi handlowe) (...)

 • Poręczenie jako sposób zabezpieczenia wierzytelności

  w umowie zastrzeżenia odpłatności znaczy, że poręczenie udzielone zostało nieodpłatnie, Poręczenie za dług przyszły jest ważne tylko do wysokości z góry oznaczonej (np. (...)

 • Forma prawna czynności poręczenia

  odsetkami ustawowymi i kosztami procesu. Poręczenie zostało złożone tylko w formie mojego pisemnego oświadczenia z podpisem jedynie "szeregowego" pracownika SKOK, tj. kasjera. Poręczenie (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  stanie zakupić co najmniej tyle metrów kwadratowych powierzchni użytkowej budynku (ustalanej według średnich cen), ile był w stanie zakupić w dniu wpłaty. Czyli należy obliczyć (...)

 • Kredyt studencki w roku akademickim 2018/2019

  doktoranckie w roku akademickim 2016/2017 i w latach późniejszych. W przypadku wniosków dotyczących kredytobiorców, którzy ukończyli studia wyższe (...)

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  nie można wyłączyć wspólnika od udziału w zyskach. § 2. Ustalony w umowie stosunek udziału wspólnika w zyskach odnosi się w razie wątpliwości także do udziału (...)

 • Wykup TBS. Sprawdź, czy się opłaca

  również, do kiedy taka decyzja miałaby zostać wydana – wyjaśnia w rozmowie z e-prawnik.pl Wiesław Źrebiec, członek zarządu Polskiej Izby Gospodarczej TBS oraz prezes żagańskich (...)

 • Zażalenie na postanowienie o poręczeniu

  poręczenie majątkowe w postaci pieniędzy, papierów wartościowych, zastawu lub hipoteki może złożyć oskarżony albo inna osoba. Wysokość, rodzaj i warunki poręczenia majątkowego, a w (...)

 • TBS jako developer

  zawierać wyrazy „towarzystwo budownictwa społecznego” lub skrót „TBS”. Wyrazy „towarzystwo budownictwa społecznego” i skrót „TBS” mogą być używane (...)

 • System kredytów studenckich

  na osobę w rodzinie, ustalony zgodnie z zasadami określonymi w przepisach o pożyczkach i kredytach studenckich, nie przekracza 1000 zł. O poręczenia Agencji można ubiegać się w Banku (...)

 • Projektowane wsparcie dla rozwijających się przedsiębiorców

  poręczenie? Poręczenie mogłoby być udzielone wyłącznie mikro, małemu lub średniemu przedsiębiorcy, który: posiada siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej adres miejsca zamieszkania (...)

 • Formy zabezpieczenia wierzytelności

  . Poręczenie takie można jednakże odwołać w każdym czasie przed powstaniem długu, o ile było bezterminowe. Co do zasady poręczyciel odpowiada solidarnie wraz z dłużnikiem. Oznacza to, iż (...)

 • Podwyżka czynszu w TBS

  podwyżce o 4% z mocą od 1-ego września 2007. TBS powołał się na art. 8a, 9 oraz art. 29 Dz. U. Nr 31, poz. 266. Art. 9a z tego samego Dz. U. wyraźnie mówi, że czynsz w zasobach TBS (...)

 • Zmiana poręczenia weklowego na cywilne

  możliwe jest udzielenie poręczenia cywilnego za dług wekslowy. Występuje to w różnych postaciach, w zależności od tego, czy poręczenie cywilne było z góry zamierzone. poręczenie (...)

 • Zwrot partycypacji TBS a rozwód

  , gdy obie strony się na to godzą. Majątek można też podzielić w drodze umowy. Zakładamy przy tym, że spełnia Pani cały czas warunki do wynajmowania lokalu mieszkalnego w TBS, dotyczące (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • prawo do mieszkania

  Niedawno podjęliśmy decyzję o rozwodzie. Jedynym naszym wspólnym dorobkiem jest mieszkanie w TBS-ie. Niestety, najemcą tego mieszkania jest mój mąż, (...)

 • tbs

  Witam! Jak jest z odstąpieniem partycypacji w tbs? Mieszkam w tbs j.w.construction. W umowie jest napisane że partycypant może wskazać osobę trzecią (...)

 • Fundusz remontowy.

  Moje pytanie dotyczy nastepującej sprawy: W naszej wspólnocie mieszkaniowej od 3 lat mamy niewygodnego lokatora Pana X, który nie płaci i zalega z (...)

 • szukam opinii osób które mieszkaja w TBS

  jestem zainteresowana wynajmem mieszkania w ramach TBS, czy ktos mógłby mi przybliżyć coś na ten temat, chodzi mi głównie o osoby które tak mieszkają, (...)

 • TBS - jak to w koncu jest z wykupem?

  Bardzo proszę o informację na temat możliwości wykupienia na własność mieszkania w TBS. Nie mogę znaleść nigdzie wiążącej informacji na ten (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane