Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania cywilnego

  złożeniu wyjaśnienia przez sędziego, którego wniosek dotyczy. Postanowienie może być wydane na posiedzeniu niejawnym. Art. 53.  Art. 531. Ponowny wniosek o wyłączenie sędziego (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  oddalonego wniosku. Ponowny wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych, oparty na tych samych okolicznościach, podlega odrzuceniu. Na odrzucenie wniosku nie przysługuje zażalenie.  Zwolnienie (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  do sądu rozumie się również składany ustnie do protokołu pozew, wniosek wszczynający innego rodzaju postępowanie lub inny wniosek, jeżeli podlega opłacie. W postępowaniu dotyczącym (...)

 • Porada prawna na temat ponowny wniosek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ponowny wniosek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  . 53[1]. Ponowny wniosek o wyłączenie sędziego oparty na tych samych okolicznościach lub wniosek oczywiście bezzasadny podlega odrzuceniu bez składania wyjaśnień przez sędziego, (...)

 • Co zrobić jeśli sędzia rozpatrujący naszą sprawę jest stronniczy? Podstawy wyłączenia sędziego

  postanowienia, Można złożyć również wniosek o wyłączenie ławnika, a także prokuratora, Ponowny wniosek o wyłączenie sędziego // oparty na tych samych okolicznościach (...)

 • Jak ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych w sprawach cywilnych?

  drodze postępowania cywilnego. Jak złożyć wniosek o przyznanie zwolnienia od kosztów sądowych? Wniosek o przyznanie zwolnienia od kosztów sądowych należy zgłosić na piśmie (...)

 • Uzyskiwanie przez nauczyciela kolejnych stopni awansu

  wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego w przypadku niepowodzenia Nauczyciel, który nie uzyskał akceptacji lub nie zdał egzaminu odpowiednio przed komisjami, może ponownie złożyć wniosek (...)

 • Wniosek o wyłączenie stronniczego ławnika

  rodzaju, że mógłby wywołać wątpliwości co do bezstronności ławnika. Wniosek o wyłączenie ławnika strona zgłasza na piśmie lub ustnie do protokołu w sądzie, w którym sprawa się toczy, uprawdopodabniając

 • Skutki drugiej licytacji nieruchomości

  wniosek o przejęcie, pierwszeństwo przysługuje temu, kto zaofiarował cenę wyższą, a przy równych cenach - temu, czyja należność jest większa. Ponowny wniosek wierzyciela o przeprowadzenie (...)

 • Wyłączenie sędziego

  ponowny wniosek o wyłączenie sędziego oparty na tych samych okolicznościach lub wniosek oczywiście bezzasadny podlega odrzuceniu bez składania wyjaśnień przez sędziego, którego dotyczy. (...)

 • Odrzucenie wniosku o wyłączenie sędziego

  być w przypadku mojego tematu. Zgodnie z art. 531  kpc, ponowny wniosek o wyłączenie sędziego oparty na tych samych okolicznościach lub wniosek oczywiście bezzasadny podlega (...)

 • Dla kogo zwolnienie od kosztów sądowych?

  uzasadnienie oddalonego wniosku. Taki ponowny wniosek oparty na tych samych okolicznościach podlega odrzuceniu, co na zażalenie nie przysługuje. Należy jednak pamiętać, że zwolnienie od kosztów (...)

 • Zwolnienie od kosztów sądowych

  oddalonego wniosku. Ponowny wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych, oparty na tych samych okolicznościach, podlega odrzuceniu. Na odrzucenie wniosku nie przysługuje zażalenie. Jednakże strona, (...)

 • Wyłączenie sędziego

  rozstrzygnięcie sprawy lub wykonanie orzeczenia (tzw. czynności nie cierpiące zwłoki).   W przypadku nieuwzględnienia wniosku o wyłączenie ponowny wniosek można złożyć w sytuacji, (...)

 • Od dziś łatwiej o adwokata z urzędu

  - powołując się jednak na inne okoliczności. Ponowny wniosek o ustalenie adwokata z urzędu oparty na tych samych przesłankach będzie automatycznie odrzucany. Według nowych przepisów (...)

 • Zwolnienie od kosztów sądowych w sprawach cywilnych

  ich części sąd oznacza w postanowieniu o przyznaniu częściowego zwolnienia od kosztów sądowych. Ponowny wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych Na postanowienie odmawiające (...)

 • Ile trwa i kiedy się kończy użytkowanie wieczyste?

  może złożyć wniosek o jego przedłużenia na dalszy okres od 40 do 99 lat. Po upływie kolejnego okresu użytkownik może złożyć ponowny wniosek o przedłużenie umowy.  Użytkownik (...)

 • Zmiana wierzyciela w postępowaniu egzekucyjnym

  Czy w wypadku, gdy po umorzeniu postępowania egzekucyjnego wierzyciel sprzedał wierzytelność podmiotowi trzeciemu, a podmiot ten chce skierować ponowny wniosek o wszczęcie egzekucji, wystarczy, (...)

 • Rozdzielność majątkowa a klauzula na małżonka

  ponowny wniosek (pomimo upływu lat) o rozszerzenie klauzuli wykonalności także przeciwko małżonkowi Pani dłużnika. Sąd nadając klauzulę stwierdzi, iż odpowiedzialność małżonka dłużnika (...)

 • ZUS o emeryturach dla 60-latków

  przepisu art. 29 ust. 1, osoba zainteresowana będzie musiała zgłosić ponowny wniosek o emeryturę w przypadku, gdy przed datą wejścia w życie nowelizowanego przepisu:wydano decyzję odmawiającą (...)

 • Wystawienie zaproszenia cudzoziemcowi

  cudzoziemcowi wizy pobytowej. Jeżeli cudzoziemiec starał się już o wizę i mu jej odmówiono, ponowny wniosek wizowy może być przedstawiony nie wcześniej niż po upływie roku od dnia odmowy (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  .  Organ ewidencyjny wydaje decyzję o odmowie wpisu, gdy:  1) wniosek dotyczy działalności nieobjętej przepisami ustawy;   2) wniosek został złożony przez (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 149 - 242)

  wpis do rejestru w przypadkach, o których mowa w ust. 2a, następuje na wniosek osoby ukaranej, po upływie okresu orzeczonej kary.3. Pozbawienie licencji zawodowej następuje również (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  sposób uniemożliwiający ich racjonalne zagospodarowanie mogą złożyć zgodny wniosek o ich połączenie i ponowny podział na działki gruntu, jeżeli przysługują im jednorodne prawa (...)

 • Termin ważności operatu szacunkowego

  pomiędzy sporządzeniem opisu i oszacowania a terminem licytacyjnym zajdą istotne zmiany, to na wniosek wierzyciela lub dłużnika może nastąpić ponowny opis i oszacowanie. Sam upływ czasu nie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PRAWA OJCA DO DZIECI

  Mam rodzinę, wydawać by się mogło, że szczęśliwą. Dwójka ślicznych dzieci, żona. Niestety. Od pewnego czasu żona mnie zdradza. Jest to poważne, (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry (...)

 • Przerwanie studiów

  Mam kilka pytań w sprawie wyżej wymienionej. W tym roku skończyłem LO, zacząłem studia stacjonarne, planuję je przerwać po I semestrze. Prawdopodobnie (...)

 • Ponowny wniosek o alimenty po rezygnacji?

  Czy w sytuacji kiedy ojciec zrzekł się praw rodzicielskich, a matka za to zrezygnowała z alimentów, to czy taka rezygnacja z alimentów jest trwała? (...)

 • Przymusowy ponowny staż

  Witam, Bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie. Moja kobieta w zeszłym roku w październiku rozpoczęła staż (3 miesięczny) w pewnej firmie. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane